• Brak w Magazynie Biatom
Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Eastern Star Ciemnoróżowy
 • Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Eastern Star Ciemnoróżowy
 • Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Eastern Star Ciemnoróżowy

Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Eastern Star Ciemnoróżowy

1,49 zł
Brutto

Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Eastern Star Ciemnoróżowy

Eastern Star
to niezbyt wysoka – osiąga do 20 cm - odmiana wywodząca się z dzikich tulipanów. Przybyła do nas z Azji Środkowej oraz krajów śródziemnomorskich. Odmiana charakteryzuje się pięknymi, bordowo-purpurowymi kwiatostanami o złotym środku. 

EAN: 211

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,15 zł
10 5% Do rabatu 0,75 zł
20 7% Do rabatu 2,09 zł
50 10% Do rabatu 7,45 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Eastern Star Ciemnoróżowy

Tulipan botaniczny Eastern Star to niezbyt wysoka – osiąga do 20 cm - odmiana wywodząca się z dzikich tulipanów. Przybyła do nas z Azji Środkowej oraz krajów śródziemnomorskich. Odmiana charakteryzuje się pięknymi, bordowo-purpurowymi kwiatostanami o złotym środku. Nieodłączny element dekoracyjny wszelkich ogródków skalnych i rabat. Jego walorami są nie tylko piękny i niepowtarzalny wygląd ale także wysoka odporność na choroby oraz niewielkie wymagania glebowo – uprawne. Wystarcza dobrze nasłonecznione stanowisko oraz lekka żyzna i dobrze przepuszczalna gleba. Optymalny termin sadzenia cebulek tulipanów przypada od września do listopada. Sadzimy je na głębokości około 6 cm.  Roślina jest całkowicie mrozoodporna lecz najlepiej byłoby gdyby zimowała pod cienką warstwą liści lub słomy.

Stanowisko
Tulipany najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Również w otoczeniu liściastych drzew i krzewów, ponieważ zwykle kwitną, zanim rośliny te w pełni rozwiną liście. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Odmiany niskie sadzimy także w ogródkach skalnych i w pojemnikach.

Gleba
Co do warunków glebowych to najlepsze dla tej rośliny są gleby lekkie a zarazem żyzne. Ważnym czynnikiem jest przepuszczalność podłoża.

Sadzenie
Cebule tulipanów sadzi się na jesień (od września do listopada) aby zdążyły wypuścić korzenie. Tulipany sadzimy na głębokości ok 12 cm. Po posadzeniu obficie podlewamy.

Pielęgnacja
Dokarmiamy je do momentu kwitnienia nawozami wieloskładnikowymi. Ważne, aby gleba nie była zbyt sucha. Tulipanom dostarczamy wody, dopóki liście nie zaczną wysychać. Podlewanie jest bardzo ważne, gdyż właśnie cebulki regenerują się po kwitnieniu i zbierają odpowiednie zapasy, aby móc równie pięknie zakwitnąć w przyszłym roku.

Przechowywanie
Tulipany wykopujemy po zeschnięciu liści, czyli zwykle na przełomie czerwca i lipca. Suszymy, następnie oczyszczamy i przechowujemy w w koszykach w suchym i przewiewnym miejscu. Tulipany mogą pozostawać w ogrodzie bez wykopywania przez kilka lat.

 • Kolor: Ciemnoróżowy

 • Termin sadzenia: IX-X

 • Termin kwitnienia: IV

 • Postać produktu: Cebula

 • Zimowanie: Tak

 • Wysokość (cm): 20

 • Rozmiar: 7/8

 • Głębokość sadzenia (cm): 6

 • Stanowisko: Słoneczne/Półcień
Opakowanie 1 cebulka tulipana.

Specyficzne kody

EAN13
211
Komentarze (0)