• Brak w Magazynie Biatom
Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Praestans Shogun Pomarańczowy
 • Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Praestans Shogun Pomarańczowy
 • Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Praestans Shogun Pomarańczowy

Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Praestans Shogun Pomarańczowy

1,29 zł
Brutto

Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Praestans Shogun Pomarańczowy

Tulipan Botaniczny Praestans Shogun
to niezwykle elegancka oraz pięknie wyglądająca odmiana z grupy botanicznych (dzikich). Pomarańczowe kwiatostany tej odmiany przywodzące na myśl wakacyjne słońce, pięknie  ozdobią każdy ogródek skalny lub rabatę. 

EAN: 498

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,13 zł
10 5% Do rabatu 0,64 zł
20 7% Do rabatu 1,80 zł
50 10% Do rabatu 6,43 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Benex Cebulki Tulipan Botaniczny Praestans Shogun Pomarańczowy

Tulipan Botaniczny Praestans Shogun- dorosłe rośliny osiągają około 20-25 cm wysokości. Efektownie wyglądają gdy są posadzone w większych grupach często z innymi odmianami tulipanów botanicznych. Cebulki tulipanów najlepiej sadzić na przełomie września /listopada. Termin ich kwitnienia przypada na wiosnę, w kwietniu.

Tulipan Praestans Shogun to odmiana odporna zarówno na mróz, jak i choroby. Jak wszystkie tulipany także i ta odmiana preferuje słoneczne stanowisko, ale nie sprawi jej problemu także miejsce zacienione. Może pozostać w jednym miejscu przez wiele lat. Po okresie kwitnienia należy usunąć pozostałości kwiatostanu – pomoże to utrzymać dobrą kondycję cebuli przez kolejne sezony.

Stanowisko Tulipany najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Również w otoczeniu liściastych drzew i krzewów, ponieważ zwykle kwitną, zanim rośliny te w pełni rozwiną liście. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Odmiany niskie sadzimy także w ogródkach skalnych i w pojemnikach
Gleba Co do warunków glebowych to najlepsze dla tej rośliny są gleby lekkie a zarazem żyzne. Ważnym czynnikiem jest przepuszczalność podłoża.

Sadzenie Cebule tulipanów sadzi się na jesień (od września do listopada) aby zdążyły wypuścić korzenie. Tulipany sadzimy na głębokości ok 12 cm. Po posadzeniu obficie podlewamy.
Pielęgnacja Dokarmiamy je do momentu kwitnienia nawozami wieloskładnikowymi. Ważne, aby gleba nie była zbyt sucha. Tulipanom dostarczamy wody, dopóki liście nie zaczną wysychać. Podlewanie jest bardzo ważne, gdyż właśnie cebulki regenerują się po kwitnieniu i zbierają odpowiednie zapasy, aby móc równie pięknie zakwitnąć w przyszłym roku.
Przechowywanie Tulipany wykopujemy po zeschnięciu liści, czyli zwykle na przełomie czerwca i lipca. Suszymy, następnie oczyszczamy i przechowujemy w koszykach w suchym i przewiewnym miejscu. Tulipany mogą pozostawać w ogrodzie bez wykopywania przez kilka lat.
 • Kolor: Pomarańczowy

 • Termin sadzenia: IX-X

 • Termin kwitnienia: IV

 • Postać produktu: Cebula

 • Zimowanie: Tak

 • Wysokość (cm): 20-25

 • Rozmiar: 8/9

 • Głębokość sadzenia (cm): 6

 • Stanowisko: Słoneczne/Półcień


Opakowanie 1 cebulka tulipana.

Specyficzne kody

EAN13
498
Komentarze (0)