- BRAK stanu
CHOMIK 5g Szlachetne drożdże winiarskie BURGUND 38 Zamojscy Wino Wina
Drożdże burgund sprawdzają się podczas produkcji win nastawionych na owocach, na przykład aronii, ciemnych winogronach, czarnych i czerwonych porzeczkach, śliwkach, wiśniach, jeżynach, jagodach oraz na bzie.
CHOMIK 5g Szlachetne drożdże winiarskie BURGUND 38 Zamojscy Wino Wina
Burgund 38 to gatunek drożdży, który doskonale nadaje się do wykonania czerwonego wina.
Sposób użycia:
Czystą butelkę 0,3l napełnić do 3/4 objętości przegotowaną wodą, do której należy wsypać 3łyżeczki cukru. Zawartość butelki wymieszać i pozostawić do wystygnięcia. Następnie dodać szczyptę pożywki dla drożdży oraz wsypać zawartość torebki. Całość ponownie wymieszać, butelkę zatkać tamponem z waty i pozostawić w ciepłym miejscu (optymalna temperatura 25-28 stopni), mieszając ciecz 1-2 razy dziennie. Po 2-4 dniach, gdy ciecz zacznie burzliwie fermentować, wlać zawartość butelki do przygotowanego moszczu, dodać resztę pożywki, całość wymieszać i zatkać naczynie korkiem z rurką fermentacyjną.
Torebka zawiera 5 g drożdży, co wystarcza na sporządzenie 5 - 30 L wina.
BIOWIN 20L BALON DO WINA GĄSIOR W KOSZU. Balony szklane wąskootworowe przeznaczone do fermentacji win, piw, miodów pitnych i do nalewek. Plastikowa, zdejmowana obudowa pozwala na dokładne umycie balonu, pełniąc jednocześnie funkcję ochrony szkła przed stłuczeniem.
BIOWIN 54L BALON DO WINA GĄSIOR W KOSZU. Wykonany z wysokiej jakości szkła. Balon szklany wąskootworowy idealny dla wszystkich amatorów wyrobu domowego wina.
Rurka plastikowa fi 8mm - wykonana z bardzo wysokiej jakości tworzywa sztucznego PVC, charakteryzującego się dużą wytrzymałością. Posiada duże banieczki, co zapewnia wolniejsze odparowywanie wody w czasie prowadzonej fermentacji. Dopasowane są do otworu znajdującego się w korkach gumowych do balonów.
Przyrząd do kontroli stężenia cukru w brzeczce początkowej szybkości fermentacji i określenia momentu butelkowania. Pozwala obliczyć potencjalną zawartość alkoholu w gotowym piwie i winie, w zależności od ilości zastosowanego cukru lub cukrów prostych w słodzie.
Do prawidłowego rozwoju drożdże poza źródłem cukru potrzebują, także związków azotowych i fosforowych, w które ubogie są owoce naszego klimatu. Ze względu na ten fakt domowi winiarze powinni posiłkować się gotowymi zestawami pożywek zawierającymi te związki.
Korek z korka, stożkowy dopasowany do butelek 0,75l zielonych, oliwkowych, brązowych lub białych.
Szerokość: 2cm
Głębokość: 2cm
Wysokość: 4cm
Wszystkie rodzaje korków z korka należy odpowiednio przygotować do korkowania. Zaniechanie tej czynności może prowadzić do uszkodzenia korków lub korkownicy. W warunkach domowych korki wystarczy zanurzyć na ok. 3min w gorącej wodzie lub umieścić pod przykryciem nad wrzątkiem. Dzięki temu będą one bardziej plastyczne, co ułatwi korkowanie butelek.
Korek gumowy nr 5 Soch80 do balonu 54l.
Średnica górna korka 53mm,
średnica u podstawy 46mm,
wysokość korka 33mm
Chomik Butelka Butla Fiasco 2l Kosz Słoma Na wino soki Bez korka
Butla szklana bez korka w koszyku przeznaczona do przechowywania wina, nalewek, miodów oraz soków. Opleciona koszyczkiem wykonanym z trawy morskiej. Będzie doskonałym elementem dekoracyjnym kuchni. Butla nie została wyposażona w korek.
Toraf 0,5g Gaura Biała Nasiona Wieloletnia Bylina Motylki
Gaura to niezbyt często spotykana, aczkolwiek piękna roślinka wieloletnia, która wprowadza niezwykły klimat w ogrodzie. Doskonała jako roślina architektoniczna, wprowadza w grupach ogrodowych lekkość i uroczy "blask". Kwitnie przez całe lato, mało wymagająca odmiana.