BIOWIN 20L BALON DO WINA GĄSIOR W KOSZU
  • BIOWIN 20L BALON DO WINA GĄSIOR W KOSZU

BIOWIN 20L BALON DO WINA GĄSIOR W KOSZU

109,99 zł
Brutto

BIOWIN 20L BALON DO WINA GĄSIOR W KOSZU. Balony szklane wąskootworowe przeznaczone do fermentacji win, piw, miodów pitnych i do nalewek. Plastikowa, zdejmowana obudowa pozwala na dokładne umycie balonu, pełniąc jednocześnie funkcję ochrony szkła przed stłuczeniem.

EAN: 331

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 11,00 zł
10 5% Do rabatu 54,99 zł
20 7% Do rabatu 153,98 zł
50 10% Do rabatu 549,93 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

BIOWIN 20L BALON DO WINA GĄSIOR W KOSZUBIOWIN 20L BALON DO WINA GĄSIOR W KOSZU.
Balon szklany wąskootworowy idealny dla wszystkich amatorów wyrobu domowego wina. Balon dostarczany wraz z wygodnym plastikowym koszem, idealnym do przenoszenia. Kosz ten pełni też rolę zacienienia fermentującego wina. Składa się z dwóch części, z rączkami do przenoszenia po bokach. Wykonany z wysokiej jakości szkła. Szkło, z którego wykonane są balony, jest szkłem sodowym, posiadającym wszelkie atesty pozwalające na kontakt z artykułami spożywczymi.
Zaletą szklanych balonów jest ich wysoka szczelność i możliwość „podpatrywania” procesu fermentacji. Z praktycznego punktu widzenia polecane jest prowadzenie pierwszej fermentacji w miazdze w pojemniku fermentacyjnym, a następnie - po pierwszym zlaniu i odciśnięciu owoców - prowadzenie dalszej fermentacji w szklanym balonie. Ze względu na powstające w trakcie burzliwej fermentacji duże naprężenia, zalecane jest w tym okresie zamknięcie balonu mniej szczelnym czopem z waty, co zapobiega ewentualnemu pęknięciu szkła.

Zalecane jest mycie balonów w letniej wodzie z dodatkiem środków dezynfekcyjnych.  Balonów nie wolno myć w gorącej wodzie oraz poddawać gwałtownym zmianom termicznym (przenoszenie z zimnego do ciepłego otoczenia). Zbyt wysoka temperatura mogłaby spowodować uszkodzenie szkła.

Pojemność: 20litrów.

4548

Specyficzne kody

EAN13
331
Komentarze (0)