• Brak w Magazynie Biatom
Benex Cebulki Amarylis Minerva czerwono-biały Hippeastrum Zwartnica
  • Benex Cebulki Amarylis Minerva czerwono-biały Hippeastrum Zwartnica

Benex Cebulki Amarylis Minerva czerwono-biały Hippeastrum Zwartnica

13,99 zł
Brutto

Benex Cebulki Amarylis Minerva czerwono-biały Hippeastrum Zwartnica Roślina doniczkowa. Liście sztywne, ciemnozielone. Długi pęd kwiatostanowy, wokół którego układają się duże, czerwono-białe kwiaty. Wysokość 50-60cm. Zakwita do 8 tygodni od posadzenia w donicę.

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 1,40 zł
10 5% Do rabatu 7,00 zł
20 7% Do rabatu 19,59 zł
50 10% Do rabatu 69,95 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Benex Cebulki Amarylis Minerva czerwono-biały Hippeastrum Zwartnica Amarylis jest rośliną domową. Wytwarza jeden długi pęd kwiatostanowy, wokół którego układają się duże czerwono-białe kwiaty. Kwiaty są złożone z sześciu płatków wyrastających dookoła wiązki pylników.

Amarylis sadzimy do donicy tak, aby 1/3 cebuli wystawała ponad podłoże. Ustawiamy w słonecznym miejscu. Podlewamy umiarkowanie, a gdy zaczyna się okres kwitnięcia - nieco obficiej. Gdy zakwitnie, możemy zmienić mu stanowisko na półcieniste. Wydłuży to okres kwitnienia. Kiedy roślina przekwitnie, usuwamy pęd kwiatowy i stopniowo odzwyczajamy ją od podlewania. Zasychające liście stopniowo usuwamy. Kiedy uschną wszystkie, cebulę wyjmujemy z ziemi, oczyszczamy i umieszczamy w przewiewnym, suchym miejscu, w temperaturze około 15 stopni Celsjusza. Po 8 tygodniach spoczynku cebulę znów sadzimy do donicy i umiarkowanie podlewamy, by za kolejne 8 tygodni móc napawać się widokiem tych najpiękniejszych kwiatów doniczkowych.

Komentarze (0)