Torseed 0,5g Zioła Bazylia Pospolita Genovese Zielona Nasiona
  • Torseed 0,5g Zioła Bazylia Pospolita Genovese Zielona Nasiona

Torseed 0,5g Zioła Bazylia Pospolita Genovese Zielona Nasiona

2,99 zł
Brutto

Torseed 0,5g Zioła Bazylia Pospolita Genovese Zielona Nasiona Bazylia jest jednym z najpopularniejszych ziół używanych w kuchni. Swoim wyjątkowym aromatem podkreśla zapach i smak potraw. Z korzyścią działa także na nasze zdrowie, m.in. łagodzi wzdęcia i kolkę. Jednak to nie jedyne możliwości tego zioła.

EAN: 5906262081106
Ilość
Obecnie brak na stanie

Torseed 0,5g Zioła Bazylia Pospolita Genovese Zielona Nasiona Roślina jednoroczna. Pochodzi z Azji Mniejszej i Europy Południowej. Cała roślina wydziela korzenno-cynamonowy zapach. Surowcem przyprawowym jest ziele bazylii, używane w stanie świeżym lub suszonym. Stanowi doskonałą przyprawę do sałatek, pizzy, zup, sosów, drobiu, ryb i pomidorów. Poprawia trawienie, zapobiega wzdęciom, pobudza wydzielanie soków trawiennych, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie.

Wymagania: bazylia jest rośliną ciepłolubną wrażliwą na przymrozki, wymaga gleb lekkich, przepuszczalnych oraz stanowiska słonecznego, osłoniętego od wiatru. Bazylię uprawia się z rozsady lub z siewu wprost do gruntu. Zbiera się ziele w pełni kwitnienia. Nadaje się do uprawy na domowym parapecie.


Liczba nasion:
640-650 szt. w gramie
Norma wysiewu: 6 kg/1ha
Termin wysiewu: 3 dekakada III-1 dekada IV; 2 dekada V
Termin sadzenia: 2 dekada V
Rozstawa: 20x30 cm
Wegetacja: 90-120 dni
Termin zbioru: 3 dekada VII - 1 dekada VIII
Gramatura: 0,2g

3132