• Brak w Magazynie Biatom
Torseed 2g Roszponka Warzywna Zdrowsza Niż Sałata Nasiona
  • Torseed 2g Roszponka Warzywna Zdrowsza Niż Sałata Nasiona
  • Torseed 2g Roszponka Warzywna Zdrowsza Niż Sałata Nasiona

Torseed 2g Roszponka Warzywna Zdrowsza Niż Sałata Nasiona

2,99 zł
Brutto

Torseed 2g Roszponka Warzywna Zdrowsza Niż Sałata Nasiona Valerianella locusta. Roślina wytwarzająca rozety jadalnych, drobnych liści. Podaje się ją z różnymi gatunkami sałat lub z dodatkiem posiekanego jajka, grejpfruta, pomarańczy. Roszponka jest odporna na mróz i można ją zbierać spod śniegu. Okres wegetacji wynosi 2-3 miesiące.

EAN: 5906262059006

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,30 zł
10 5% Do rabatu 1,50 zł
20 7% Do rabatu 4,19 zł
50 10% Do rabatu 14,96 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Torseed 2g Roszponka Warzywna Zdrowsza Niż Sałata Nasiona Valerianella locusta. Roślina wytwarzająca rozety jadalnych, drobnych liści, które zawierają dużo witaminy C oraz z grupy B, karoten i sole mineralne. Podaje się ją z różnymi gatunkami sałat lub z dodatkiem posiekanego jajka, grejpfruta, pomarańczy. Roszponka jest odporna na mróz i można ją zbierać spod śniegu. Okres wegetacji wynosi 2-3 miesiące. Termin siewu: kwiecień-sierpień.

Rozsiewa się tak łatwo, że potrafi zachwaścić ogród. Roszponka warzywna jest spokrewniona z kozłkiem lekarskim. Nie choruje, nie lubią jej ślimaki i drutowce.

Warto wiedzieć

  • Roszponka warzywna, zwana też roszpunką, zawiera dużo żelaza. Dlatego jest cennym składnikiem diety, zwłaszcza w sałatkach. To warzywo uprawiane od wieków. Rozsławiała je baśń o królewnie Roszpunce.

  • Gnojówka z roszponki ma dużo azotu. To dobry naturalny nawóz dla roślin, które w maju (V) rosną bardzo intensywnie, np. pomidory, truskawki, trawa, warzywa kapustne.

  • W gnojówce z roszponki znajdują się pożyteczne bakterie, które wspomagają procesy glebowe, np. tworzenie próchnicy. W takiej glebie wszystko rośnie lepiej.

2771

Specyficzne kody

EAN13
5906262059006
Komentarze (0)