• Brak w Magazynie Biatom
Torseed 0,5g Papryka Ożarowska Czerwona Słodka Nasiona
  • Torseed 0,5g Papryka Ożarowska Czerwona Słodka Nasiona

Torseed 0,5g Papryka Ożarowska Czerwona Słodka Nasiona

2,29 zł
Brutto

Torseed 0,5g Papryka Ożarowska Czerwona Słodka Nasiona Capsicum annuum L.Odmiana średnio wczesna, przeznaczona do uprawy w tunelach foliowych oraz w polu. Wymagają cięcia i prowadzenia przy palikach. Owoce duże, o masie ok. 120 g (7-8 szt. w 1 kg), typu "blok", o powierzchni lekko falistej i grubym (8-10 mm), soczystym, bardzo smacznym miąższu.

EAN: 5906262047706

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,23 zł
10 5% Do rabatu 1,14 zł
20 7% Do rabatu 3,21 zł
50 10% Do rabatu 11,45 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Torseed 0,5g Papryka Ożarowska Czerwona Słodka Nasiona Capsicum annuum L. Odmiana średnio wczesna, przeznaczona do uprawy w tunelach foliowych oraz w polu. Wzrost roślin bujny. Wymagają cięcia i prowadzenia przy palikach. Owoce duże, o masie ok. 120 g, typu "blok", o powierzchni lekko falistej i grubym (8-10 mm), soczystym, bardzo smacznym miąższu, zwisąjąco umieszczone na roślinie. Owoce dojrzałe ciemnoczerwone. Odmiana wyróżnia się zdrowotnością oraz dobrym wiązaniem owoców w warunkach słabego oświetlenia i obniżonej temperatury.


Papryka jest rośliną ciepłolubną, o wysokich wymaganiach świetlnych i wilgotnościowych. Okres wegetacji tej rośliny wynosi 160–200 dni.Optymalna temperatura powietrza dla wzrostu i rozwoju tych roślin wynosi 24–26°C w dzień i 16–18°C w nocy. Przy spadku temperatury powietrza poniżej 14°C ich wzrost zostaje zahamowany, a poniżej 13°C utrudnione jest pobieranie wody i składników pokarmowych oraz nie zawiązują się owoce.
Wymaga wysokiej temperatury podłoża — przez cały okres uprawy nie może spadać poniżej 20°C ani wzrastać powyżej 35°C.
Papryka ma wysokie wymagania świetlne i przez cały okres rozwoju wymaga intensywnego światła. Przy zacienieniu rośliny są wybiegnięte, słabo kwitną, źle zawiązują i wykształcają owoce.
Wymagania glebowe papryki są również duże. Zaleca się gleby żyzne, przewiewne, zasobne w próchnicę. Pod osłonami najczęściej uprawia się ją w glebie z dodatkiem materii organicznej lub w pierścieniach  wypełnionych podłożem organicznym. Optymalny odczyn gleby powinien być lekko kwaśny (pH 6–6,5).
Niedobór wody w glebie i niedostateczna wilgotność powietrza są szkodliwe, zwłaszcza w okresie kwitnienia i owocowania papryki. W takich warunkach rośliny zrzucają kwiaty i zawiązki, a owoce są źle wykształcone.
Wymagania nawozowe tego gatunku są bardzo wysokie, a intensywność pobierania składników pokarmowych zmienia się w okresie wegetacji rośliny. Papryka ma największe zapotrzebowanie na potas i azot, a mniejsze na wapń i fosfor.
 
Przygotowanie rozsady trwa 7-8 tygodni
Nasionom w okresie kiełkowania należy zapewnić temperaturę podłoża 24-25 stopni C i stałą optymalną wilgotność. Aby przyspieszyć wschody, nasiona można także moczyć — przez dwie doby przed siewem w wodzie o temperaturze 25–30°C. Nasiona zaprawia się wówczas dopiero po ich osuszeniu. W celu utrzymania równomiernej wilgotności do czasu pierwszych wschodów należy przykryć skrzynki folią polietylenową lub szkłem. Przy wczesnych zimowych wysiewach konieczne jest doświetlanie siewek.
Wysiane nasiona kiełkują po 1-2 tygodniach, po wschodach temperatura powinna być stopniowo obniżona do 20 - 22°C, nocą o kilka stopni niżej. W okresie po wschodach, siewki powinny mieć dostateczne doświetlenie.
Siewki pikujemy do niedużych doniczek w okresie tworzenia pierwszego liścia. Gotową rozsadę wysadzamy do folii nieogrzewanych po 20 maja.

1402

Specyficzne kody

EAN13
5906262047706
Komentarze (0)