
Torseed 0,2g Papryka Koral Ostra Do Gruntu Nasiona Odmiana papryki ostrej do uprawy w polu oraz w dużych pojemnikach na balkonie. Owoc średnicy 2-3 cm o bardzo ostrym smaku.
Wysiew od połowy marca do połowy kwietnia pod osłonami.
Torseed 0,5g Papryka Ożarowska Czerwona Słodka Nasiona Capsicum annuum L.Odmiana średnio wczesna, przeznaczona do uprawy w tunelach foliowych oraz w polu. Wymagają cięcia i prowadzenia przy palikach. Owoce duże, o masie ok. 120 g (7-8 szt. w 1 kg), typu "blok", o powierzchni lekko falistej i grubym (8-10 mm), soczystym, bardzo smacznym miąższu.
Torseed 0,5g Papryka Ożarowska Czerwona Słodka Nasiona Capsicum annuum L. Odmiana średnio wczesna, przeznaczona do uprawy w tunelach foliowych oraz w polu. Wzrost roślin bujny. Wymagają cięcia i prowadzenia przy palikach. Owoce duże, o masie ok. 120 g, typu "blok", o powierzchni lekko falistej i grubym (8-10 mm), soczystym, bardzo smacznym miąższu, zwisąjąco umieszczone na roślinie. Owoce dojrzałe ciemnoczerwone. Odmiana wyróżnia się zdrowotnością oraz dobrym wiązaniem owoców w warunkach słabego oświetlenia i obniżonej temperatury.
Papryka jest rośliną ciepłolubną, o wysokich wymaganiach świetlnych i wilgotnościowych. Okres wegetacji tej rośliny wynosi 160–200 dni.Optymalna temperatura powietrza dla wzrostu i rozwoju tych roślin wynosi 24–26°C w dzień i 16–18°C w nocy. Przy spadku temperatury powietrza poniżej 14°C ich wzrost zostaje zahamowany, a poniżej 13°C utrudnione jest pobieranie wody i składników pokarmowych oraz nie zawiązują się owoce.
Wymaga wysokiej temperatury podłoża — przez cały okres uprawy nie może spadać poniżej 20°C ani wzrastać powyżej 35°C.
Papryka ma wysokie wymagania świetlne i przez cały okres rozwoju wymaga intensywnego światła. Przy zacienieniu rośliny są wybiegnięte, słabo kwitną, źle zawiązują i wykształcają owoce.
Wymagania glebowe papryki są również duże. Zaleca się gleby żyzne, przewiewne, zasobne w próchnicę. Pod osłonami najczęściej uprawia się ją w glebie z dodatkiem materii organicznej lub w pierścieniach wypełnionych podłożem organicznym. Optymalny odczyn gleby powinien być lekko kwaśny (pH 6–6,5).
Niedobór wody w glebie i niedostateczna wilgotność powietrza są szkodliwe, zwłaszcza w okresie kwitnienia i owocowania papryki. W takich warunkach rośliny zrzucają kwiaty i zawiązki, a owoce są źle wykształcone.
Wymagania nawozowe tego gatunku są bardzo wysokie, a intensywność pobierania składników pokarmowych zmienia się w okresie wegetacji rośliny. Papryka ma największe zapotrzebowanie na potas i azot, a mniejsze na wapń i fosfor.
Przygotowanie rozsady trwa 7-8 tygodni
Nasionom w okresie kiełkowania należy zapewnić temperaturę podłoża 24-25 stopni C i stałą optymalną wilgotność. Aby przyspieszyć wschody, nasiona można także moczyć — przez dwie doby przed siewem w wodzie o temperaturze 25–30°C. Nasiona zaprawia się wówczas dopiero po ich osuszeniu. W celu utrzymania równomiernej wilgotności do czasu pierwszych wschodów należy przykryć skrzynki folią polietylenową lub szkłem. Przy wczesnych zimowych wysiewach konieczne jest doświetlanie siewek.
Wysiane nasiona kiełkują po 1-2 tygodniach, po wschodach temperatura powinna być stopniowo obniżona do 20 - 22°C, nocą o kilka stopni niżej. W okresie po wschodach, siewki powinny mieć dostateczne doświetlenie.
Siewki pikujemy do niedużych doniczek w okresie tworzenia pierwszego liścia. Gotową rozsadę wysadzamy do folii nieogrzewanych po 20 maja.
Torseed 0,2g Papryka Koral Ostra Do Gruntu Nasiona Odmiana papryki ostrej do uprawy w polu oraz w dużych pojemnikach na balkonie. Owoc średnicy 2-3 cm o bardzo ostrym smaku.
Wysiew od połowy marca do połowy kwietnia pod osłonami.
Torseed 0,5g Papryka Montana Słodka Czerwona Nasiona Owoce smaczne, słodkie, dość duże (16x6-7 cm), o średniej masie 160g, na początku żółte, później czerwone. Odmiana bardzo wczesna do uprawy w polu, oraz w nieogrzewanych tunelach foliowych.
Torseed 0,2g Papryka Poupila Słodka Kolorowa Nasiona (Capsicum annuum L) Słodko owocowa, bardzo dekoracyjna, wczesna odmiana papryki do uprawy w polu, a także w doniczkach. Roślina niska, sztywna, o zwartym pokroju. Owoce smaczne, stożkowate, długości ok.6 cm, szerokości 1 cm, jasnożółte, później czerwone.