• Brak w Magazynie Biatom
Torseed 10g Fasola Zwykła Tyczna Blauhilde Szparagowa Fioletowa Nasiona
  • Torseed 10g Fasola Zwykła Tyczna Blauhilde Szparagowa Fioletowa Nasiona

Torseed 10g Fasola Zwykła Tyczna Blauhilde Szparagowa Fioletowa Nasiona

3,70 zł
Brutto

Torseed 10g Fasola Zwykła Tyczna Blauhilde Szparagowa Fioletowa Nasiona Fasola szparagowa tyczna odmiany wczesnej. Plenna przeznaczona do uprawy amatorskiej. Wymaga stosowania podpór. Strąki fioletowo-brązowe, długie, proste, bezwłókniste, bardzo smaczne, po ugotowaniu zielone.

EAN: 5906262021508

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,37 zł
10 5% Do rabatu 1,85 zł
20 7% Do rabatu 5,17 zł
50 10% Do rabatu 18,48 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Torseed 10g Fasola Zwykła Tyczna Blauhilde Szparagowa Fioletowa Nasiona Fasola szparagowa jest jednym z najcenniejszych warzyw zarówno pod względem wartości odżywczej, jak i smakowej. Odmiana wczesna, plenna, przeznaczona do uprawy amatorskiej. Wymaga stosowania podpór. Strąki fioletowo-brązowe, długie, proste, bezwłókniste, bardzo smaczne, po ugotowaniu zielone. Zawierają cukry, białko, składniki mineralne (wapń, fosfor, żelazo) i witaminy C, A oraz niewielkie ilości witamin z grupy B.
Strąki fasoli szparagowej mają dużą wartość odżywczą i dietetyczną, bogate są w białko, witaminy (B1, E, PP, C, karoten), sole mineralne oraz błonnik.

Fasola jest rośliną ciepłolubną i światłolubną, nasiona wysiewamy po 15 maja na głębokość 3-5cm. Zbiór strąków do spożycia i mrożenia należy przeprowadzić w początkowej fazie kształtowania ziarna i przypada na sierpień-wrzesień.
Fasola wymaga gleb żyznych, próchnicznych, przepuszczalnych o odczynie obojętnym pH 6,5-7,8. Dobrym przedplonem jest stanowisko po cebuli, okopowych, sałacie, ogórkach, pomidorach. Nie należy uprawiać po grochu, bobie i innych motylkowych. Niekorzystne stanowisko jest również po marchwi, pietruszce z uwagi na nicienie. Fasola, podobnie jak inne strączkowe, ma zwiększone zapotrzebowanie na wiele mikroelementów: molibden, żelazo, kobalt, miedź, bór. Regularne nawożenie gleb obornikiem lub kompostem na ogół zapewnia dobre zaopatrzenie roślin w te składniki.

Fasola wymaga dużego w stosunku do azotu nawożenia fosforem i potasem, natomiast nawożenie azotowe należy wyłącznie w małej dawce zastosować przedsiewnie.

Wysiew nasion w II połowie maja w rozstawie 50-60 x 50 - 60 cm, zbiory od lipca do października.

2742

Specyficzne kody

EAN13
5906262021508
Komentarze (0)