• Brak w Magazynie Biatom
Biopon 1g Goździk Chiński Mix Nasiona kwiatów Mieszanka kolorów Kwietniki Rabatki
  • Biopon 1g Goździk Chiński Mix Nasiona kwiatów Mieszanka kolorów Kwietniki Rabatki
  • Biopon 1g Goździk Chiński Mix Nasiona kwiatów Mieszanka kolorów Kwietniki Rabatki

Biopon 1g Goździk Chiński Mix Nasiona kwiatów Mieszanka kolorów Kwietniki Rabatki

1,39 zł
Brutto

Biopon 1g Goździk Chiński Mix Nasiona kwiatów Mieszanka kolorów Kwietniki Rabatki  to roślina jednoroczna (rzadziej dwuletnia) należąca do rodziny goździkowatych (Caryophyllaceae). W środowisku naturalnym występuje w krajach azjatyckich (m.in. w Chinach i Nepalu). Roślina ma wzniesiony, kępiasty pokrój i zwykle dorasta do 40 cm wysokości.

EAN: 5904517166882

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,14 zł
10 5% Do rabatu 0,70 zł
20 7% Do rabatu 1,95 zł
50 10% Do rabatu 6,97 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Biopon 1g Goździk Chiński Mix Nasiona kwiatów Mieszanka kolorów Kwietniki Rabatki

Goździk chiński (Dianthus chinensis) to roślina jednoroczna (rzadziej dwuletnia) należąca do rodziny goździkowatych (Caryophyllaceae). W środowisku naturalnym występuje w krajach azjatyckich (m.in. w Chinach i Nepalu). Roślina ma wzniesiony, kępiasty pokrój i zwykle dorasta do 40 cm wysokości. Liście są wąskie, lancetowate, ułożone na łodydze naprzeciwlegle.

Dość duże kwiaty o postrzępionych płatkach mają różnorodną barwę. W zależności od odmiany mogą być białe, różowe, czerwone, szkarłatne, wiśniowe lub dwukolorowe. Goździk chiński kwitnie od czerwca do września. Owocem jest torebka.

Uprawa goździka chińskiego

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża - jednak optymalne są gleby próchniczne i żyzne.

Goździk najlepiej rozmnażać przez wysiew nasion - w marcu lub kwietniu do inspektu. Sadzonki na miejsce stałe powinno się wysadzać w połowie maja. W czasie sezonu wegetacyjnego roślinę warto nawozić (nawozami z niską zawartością azotu) a w okresie susz - regularnie podlewać.

Szczególną opiekę należy zapewnić okazom uprawianym w pojemnikach. Po przekwitnieniu goździk warto przyciąć - wtedy może ponownie zakwitnąć jesienią. Roślina jest dość odporna na choroby i szkodniki.

Zastosowanie

Goździk chiński jest chętnie sadzony na rabaty. Roślinę można z powodzeniem uprawiać w pojemnikach - jako dekorację balkonów, altan, tarasów i wnętrz. Jest to jednocześnie jeden z najbardziej cenionych gatunków roślin na kwiat cięty.

Wysiew: III-IV pod osłonami lub IV-V wprost do guntu
Sadzenie: V
Rozstawa: 15x20
Wysokość:15- 40
Kwitnienie: VII-X
Stanowisko: słoneczne
Liczba nasion: 800-1000 w g
Gramatura: 1 g

3884

Opis

Waga (g)
1

Specyficzne kody

EAN13
5904517166882
Komentarze (0)