• Brak w Magazynie Biatom
TORSEED 6G RĄCZNIK POSPOLITY
  • TORSEED 6G RĄCZNIK POSPOLITY
  • TORSEED 6G RĄCZNIK POSPOLITY

TORSEED 6G RĄCZNIK POSPOLITY GIPSONII CZERWONY

2,99 zł
Brutto

Rącznik pospolity jest rośliną jednoroczną z rodziny wilczomleczowatych Euphorbiaceae. Pochodzi z Afryki. Jego pokrój jest zmienny, zależny od szerokości geograficznej. W naszych warunkach rośliny osiągają 2–3 m wysokości (w strefie tropikalnej nawet 10 m), przybierając pokrój dużego krzewu lub małego drzewa o zdrewniałych.

EAN: 5906262217109

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,30 zł
10 5% Do rabatu 1,50 zł
20 7% Do rabatu 4,19 zł
50 10% Do rabatu 14,96 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Rącznik pospolity jest rośliną jednoroczną z rodziny wilczomleczowatych Euphorbiaceae. Pochodzi z Afryki. Jego pokrój jest zmienny, zależny od szerokości geograficznej. W naszych warunkach rośliny osiągają 2–3 m wysokości (w strefie tropikalnej nawet 10 m), przybierając pokrój dużego krzewu lub małego drzewa o zdrewniałych, silnie rozgałęzionych pędach. Łodyga ma zmienną barwę: od zielonej do czerwonej, po ciemnopurpurową (podobnie jak liście), zależnie od podgatunku. Liście są długoogonkowe, przypominają kształtem liście kasztanowca, ząbkowane, u nas osiągają 50 cm średnicy (w strefie tropikalnej nawet do 1 m).

Rącznik pospolity kwitnie od późnego lata do jesieni. Dekoracyjne kwiaty są drobne, rozdzielnopłciowe zebrane w wiechy, osadzone grupami na osi kwiatostanu, najczęściej wiatropylne. Owoce rącznika to brodawkowatokolczaste, trójkomorowe torebki nasienne, pękające wzdłuż trzech szwów. W każdej komorze torebki znajduje się jedno nasiono. Nasiona o owalnym kształcie mają około 2 cm długości i twardą łupinę nasienną. Są lśniące i mozaikowato zabarwione w różnych kolorach.

Rącznik pospolity wymaga gleb żyznych oraz ciepłego i słonecznego stanowiska. Ze względu na silny wzrost i dekoracyjne liście stosuje się go jako roślinę soliterową (sadzona pojedynczo) bądź parawanową.

Rozmnaża się go przez nasiona wysiewane w marcu do pojedynczych doniczek. Na miejsce stałe wysadza się po 15 maja, gdy minie już niebezpieczeństwo wiosennych przymrozków.

Uwaga! Rącznik pospolity jest rośliną trującą. Szczególnie niebezpieczne są jego nasiona zawierające dużą ilość rycyny – związku zaliczanego do najsilniejszych toksyn pochodzenia roślinnego.

Wysiew: III-IV pod osłonami
Sadzenie: V
Wysokość: 180x200 cm
Kwitnienie: VII-X
Stanowisko: słoneczne
Gramatura: 6g

3163

Specyficzne kody

EAN13
5906262217109
Komentarze (0)