• Brak w Magazynie Biatom
TORSEED 3G POWÓJ TRÓJBARWNY
  • TORSEED 3G POWÓJ TRÓJBARWNY

TORSEED 3G POWÓJ TRÓJBARWNY

2,49 zł
Brutto

Jest rośliną jednoroczną, najpierw o pokroju krzaczastym, później wznie­sionym. Główny pęd jest dość sztywny w jego dolnej części wyrastają liczne i nieco krótsze pę­dy boczne.

EAN: 5906262113005

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,25 zł
10 5% Do rabatu 1,25 zł
20 7% Do rabatu 3,49 zł
50 10% Do rabatu 12,47 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Jest rośliną jednoroczną, najpierw o pokroju krzaczastym, później wznie­sionym. Główny pęd jest dość sztywny w jego dolnej części wyrastają liczne i nieco krótsze pę­dy boczne. Liście odwrotnie jajowato-lancetowate do łopatkowatych, ciemnozielone, siedzące, obficie okrywające całą roślinę. Pojedynczo z ką­tów liści wyrastają na cienkich szypułkach lejkowate, promieniste kwiaty średnicy do 5 cm. Kwiaty otwie­rają się wyłącznie w dzień, podczas słonecznej pogody, w pochmurne dni oraz wcześnie ra­no i wieczorem pozostają spiralnie zamknięte. Wprawdzie kwiaty powoju są nietrwałe bo kwitną tylko jeden dzień, ale pojawiają się bardzo obficie i to stanowi wartość.Ze względu na niski, zwarty pokrój i częściowo pokładające się pędy powój trójbarwny doskonale nadaje się na obwódki grządek i ra­bat kwiatowych, ale można go również sadzić w postaci rozległych, barwnych kobier­ców. Pojedyncze rośliny bar­dzo efektownie wyglądają jako barwne akcenty w og­ródkach skalnych.

Stanowisko

Miejsca ciepłe, przewiewne i słoneczne. W półcieniu nie tylko znacznie gorzej kwitnie lecz kwiaty otwarte są tylko przez kilka najsłoneczniejszych godzin w ciągu dnia.

Wymagania

Dobrze rośnie na glebach przeciętnie żyznych, średnio zwięzłych i najlepiej o odczynie obojętnym. Na każdej glebie dobrym rozwiązaniem jest wymieszanie ziemi ogrodowej z dużą ilością dobrze rozłożonego kompostu. Na bardzo słabych glebach przydałaby się dawka nawozów na wiosnę przed sadzeniem oraz w trakcie kwitnienia. W okresach przedłużającej się suszy wy­maga podlewania. Przed posadzeniem dobrze rozważmy gdzie posadzić bo roślina nie znosi przesadzania. Regularnie należy usuwać przekwitłe kwiaty.

Przy uprawie w pojemnikach warunkiem powodzenia jest dodanie do ziemi nawozu o przedłużonym działaniu a przede wszystkim utrzymanie podłoża w stanie lekko wilgotnym na okrągło. Inaczej kwiaty opadną a liście zaczną bezpowrotnie zasychać.

Rozmnażanie

W l g znajduje się około 100 nasion czyli nasiona są duże i łatwe do pojedynczego wysiewu. Można wysiewać je w kwietniu wprost na miejsce stałe. Można pod koniec marca pojedynczo do palet. Kiełkowanie trwa 20-30 dni. Siewki należy przerwać, tak aby pozostawione rośliny rosły co 15-20 cm.

Wysiew: IV-V wprost do gruntu
Sadzenie: -
Wysokość: 30x40 cm
Kwitnienie: VI-X
Stanowisko: słoneczne
Gramatura: 3g

2746

Specyficzne kody

EAN13
5906262113005
Komentarze (0)