• Brak w Magazynie Biatom
Torseed 5g Czarnuszka damasceńska mieszane nasiona kwiatów
  • Torseed 5g Czarnuszka damasceńska mieszane nasiona kwiatów

Torseed 5g Czarnuszka damasceńska mieszane nasiona kwiatów

2,99 zł
Brutto

Torseed 5g Czarnuszka damasceńska mieszane nasiona kwiatów Roślina jednoroczna. Czarnuszka damasceńska dorasta do 50 cm wysokości. Kwitnie od czerwca (nawet maja) do września. Kwiaty jej mają niezbyt atrakcyjny zapach są niebieskie, białe lub różowe. Po przekwitnięciu kwiatów tworzą się dekoracyjne torebki z ciemnymi nasionami.

EAN: 5906262148007

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,30 zł
10 5% Do rabatu 1,50 zł
20 7% Do rabatu 4,19 zł
50 10% Do rabatu 14,96 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Torseed 5g Czarnuszka damasceńska mieszane nasiona kwiatów

Czarnuszka damasceńska (Nigella damascena) to roślina jednoroczna należąca do rodziny jaskrowatych. Czarnuszka damasceńska dorasta do 50 cm wysokości. Kwitnie od czerwca (nawet maja) do września. Kwiaty jej mają niezbyt atrakcyjny zapach są niebieskie, białe lub różowe. Po przekwitnięciu kwiatów tworzą się dekoracyjne torebki z ciemnymi nasionami. Do suszenia odcina się tylko gałązki z dojrzałymi torebkami.

Czarnuszka damasceńska bujnie się rozrasta tworząc liczne pędy pokryte liśćmi, do złudzenia przypominającymi liście kopru.

Warunki uprawy czarnuszki damasceńskiej

Lubi stanowisko słoneczne. Wymagania glebowe - podłoże musi być żyzne ale przepuszczalne. Usuwanie owoców powoduje wydłużenie okresu jej kwitnienia (pod warunkiem, że nie jest uprawiana dla owoców).

Rozmnażanie czarnuszki damasceńskiej

Czarnuszkę damasceńską wysiewa się jesienią lub wiosną wprost do gruntu. Najlepiej od razu w miejsce docelowe, gdyż roślina nie lubi przesadzania.

Zastosowanie

Jest uprawiana przede wszystkim na kwiat cięty i na suche bukiety. W wazonie z wodą długo zachowują świeżość. Ozdobą jej są kwiaty i owoce (głównie rośliny, na których są owoce wykorzystywane są na kwiaty cięte). Czarnuszka może być uprawiana również jako roślina rabatowa.

Ważne: jest mocno cenioną rośliną leczniczą.

Wysiew: IV-V wprost do gruntu
Sadzenie: -
Wysokość: 40x50 cm
Kwitnienie: VII-VIII
Stanowisko: słoneczne
Gramatura: 5g

3323

Specyficzne kody

EAN13
5906262148007
Komentarze (0)