• Brak w Magazynie Biatom
Forte KIK 2l Keramzyt ogrodniczy dekoracja drenaż hydroponika spulchniacz
  • Forte KIK 2l Keramzyt ogrodniczy dekoracja drenaż hydroponika spulchniacz
  • Forte KIK 2l Keramzyt ogrodniczy dekoracja drenaż hydroponika spulchniacz
  • Forte KIK 2l Keramzyt ogrodniczy dekoracja drenaż hydroponika spulchniacz
  • Forte KIK 2l Keramzyt ogrodniczy dekoracja drenaż hydroponika spulchniacz

Forte KIK 2l Keramzyt ogrodniczy dekoracja drenaż hydroponika spulchniacz

8,00 zł
Brutto

Kik Krajewscy 2l Keramzyt ogrodniczy dekoracja drenaż hydroponika spulchniacz
W obecnej dobie keramzyt ogrodniczy jest nieodzownym dodatkiem stosowanym w uprawie roślin doniczkowych jak również tych ogrodowych. Jest to produkt ekologiczny i w żaden sposób nie oddziałujący na rozwój roślin.

EAN: 5908251750499

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,80 zł
10 5% Do rabatu 4,00 zł
20 7% Do rabatu 11,19 zł
50 10% Do rabatu 39,98 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Forte KIK 2l Keramzyt ogrodniczy dekoracja, drenaż, hydroponika, spulchniacz, jest  całkowicie neutralnym materiałem dla roślin i ich otoczenia, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że przez niego zmarnujemy uprawę lub też zniszczymy środowisko.
Keramzyt nie wchodzi w żadne reakcje z roślinami, jest on kompletnie obojętny zarówno dla nich jak i dla środowiska. Nie zakwasza ziemi. Jest absolutnie odporny na gnicie, a także wszelki inny rozkład. Bardzo dobrze spełnia funkcje materiału drenarskiego. Dodatkowo keramzyt ogrodniczy zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Materiał ten może być również stosowany zamiennie z korą, bardzo dobrze prezentuje się również jako wierzchnia warstwa w doniczkach, chroniąc tym samym roślinę przed utratą wilgotności i wzrostem chwastów. Warto też wiedzieć, że keramzyt jest materiałem całkowicie niepalnym.

Keramzyt ogrodniczy to bardzo lekkie i sztuczne kruszywo, które powstaje na skutek wypalania gliny ilastej w temperaturze około 1150ºC. Po wstępnej obróbce materiał dalej trafia do pieców obrotowych. W efekcie uzyskuje się materiał w kształcie kulistych lub owalnych brył z porowatą powierzchnią. Keramzyt dostępny jest w kolorze brązowym, może być jaśniejszy lub ciemniejszy i  w różnych frakcjach od bardzo drobnych ok. 0,5 cm średnicy do naprawdę dużych, nawet 2 cm średnicy. Wielkość frakcji keramzytu powinna być dostosowana do naszych potrzeb.

Stosowanie:
Zastosowanie keramzytu jest bardzo szerokie w ogrodnictwie. Może być on wykorzystywany jako drenaż. Należy wtedy wybrać nieco większą frakcję i wysypać grubą warstwę keramzytu ogrodniczego na dno donicy. Możemy mieć pewność, iż materiał ten nie zostanie rozłożony czy wypłukany przez wodę i będzie nam służył przez kilka sezonów jako warstwa drenarska.

Keramzyt ogrodniczy stosować można również jako środek do spulchniania ciężkiej ziemi. Należy wtedy wybrać drobniejszą frakcję i wymieszać ją z ziemią. Dzięki temu otrzymamy rozluźnioną i lepiej napowietrzoną mieszankę ziemi dla każdej rośliny.

Keramzyt ogrodniczy może również stanowić doskonały materiał ściółkowy, którym śmiało można okrywać ziemię wokół roślin. Materiał ten będzie izolował od zimna jak również zapobiegał znacznej utracie wody z gleby oraz nadmiernemu wzrostowi chwastów.

Stosować keramzyt ogrodniczy można również w uprawach hydroponicznych. Pamiętajmy jednak, że materiał ten nie podtrzymuje wody ani nie zatrzymuje substancji pokarmowych.

Opakowanie: 2l.

3717

Opis

Pojemność
2 l

Specyficzne kody

EAN13
5908251750499
Komentarze (0)