• Brak w Magazynie Biatom
Verdenia Piła kabłąkowa 61cm 4315 Cięcie gałęzi zielonych zdrewniałych
  • Verdenia Piła kabłąkowa 61cm 4315 Cięcie gałęzi zielonych zdrewniałych
  • Verdenia Piła kabłąkowa 61cm 4315 Cięcie gałęzi zielonych zdrewniałych

Verdenia Piła kabłąkowa 61cm 4315 Cięcie gałęzi zielonych zdrewniałych

14,29 zł
Brutto

Verdenia Piła kabłąkowa 61cm 4315 Cięcie gałęzi zielonych zdrewniałych

Piła kabłąkowa to jedno z najpopularniejszych narzędzi ręcznych. Znajduje zastosowanie na działkach, w ogrodach czy warsztatach, gdzie przydaje się do cięcia drewna, gałęzi zarówno tych suchych, jak i świeżych. 

EAN: 5907767843152

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 1,43 zł
10 5% Do rabatu 7,15 zł
20 7% Do rabatu 20,01 zł
50 10% Do rabatu 71,46 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Verdenia Piła kabłąkowa 61cm 4315 Cięcie gałęzi zielonych zdrewniałych

Piła kabłąkowa to jedno z najpopularniejszych narzędzi ręcznych. Znajduje zastosowanie na działkach, w ogrodach czy warsztatach, gdzie przydaje się do cięcia drewna. Piła Verdenia ma 61cm długości i jest niezawodna podczas pracy w ogrodzie.

  • Każda piła kabłąkowa składa się z dwóch podstawowych elementów, są to brzeszczot oraz kabłąk. Brzeszczot to zębate ostrze, natomiast kabłąk to rama narzędzia wygięta w łuk. Piły kabłąkowe charakteryzują się różnymi rozmiarami – odmienne są długości brzeszczotów, a co za tym idzie, całego narzędzia. Owalna rama jest zwykle wygięta w taki sposób, by łuk, który tworzy, zmniejszał się po jednej ze stron. W niektórych modelach łuk ten opada łagodnie, w innych różnica pomiędzy poziomem ramy po obu stronach brzeszczota jest natomiast znacznie większa. Ostrza piły kabłąkowej często wyposażone są również w osłonę, która umożliwia bezpieczny transport i przechowywanie narzędzia.
  • Współczesne piły tego rodzaju wykonywane są z materiałów trwałych i lekkich. Są one odporne na rdzewienie, bywają też wyposażone w niewielkie rękojeści umożliwiające obsługę narzędzia jedną ręką. Dodatkowo można regulować w nich poziom napięcia brzeszczota, na co pozwala z kolei zastosowany w piłach mechanizm śrubowy. Ostrza piły można także bez problemu wymienić – nie potrzeba do tego żadnych narzędzi, wystarczy jedynie zaopatrzyć się w zapasowy brzeszczot.
  • Tego rodzaju narzędzie służy do piłowania drewna. W zależności od tego, jakiego rodzaju drewno tniemy – świeże, mokre czy suche – zastosowanie znajdzie inny brzeszczot, choć nie jest to regułą: najnowsze piły wyposażone są w ostrze, który sprawdzi się we wszystkich wymienionych przypadkach. Wąskie ostrze takiej piły pozwala na łatwe zagłębianie się nawet w twardym materiale. Piły kabłąkowe wykorzystywane są więc przede wszystkim do cięcia grubszych gałęzi oraz konarów drzew. Sprawdzą się jednak także w warsztatach czy pracowniach, gdzie konieczne jest przecinanie drewnianych elementów. Co ważne, piły takie umożliwiają cięcie surowca zarówno wzdłuż, jak i w poprzek włókien, co czyni je szczególnie przydanymi dla osób pracujących na co dzień przy obróbce drewna.

Opakowanie 1 piła kabłąkowa.

2362

Specyficzne kody

EAN13
5907767843152
Komentarze (0)