Marki
Ekodarpol 10l Obornik koński granulowany nawóz uniwersalny
 • Ekodarpol 10l Obornik koński granulowany nawóz uniwersalny
 • Ekodarpol 10l Obornik koński granulowany nawóz uniwersalny
 • Ekodarpol 10l Obornik koński granulowany nawóz uniwersalny
 • Ekodarpol 10l Obornik koński granulowany nawóz uniwersalny
 • Ekodarpol 10l Obornik koński granulowany nawóz uniwersalny

Ekodarpol 10 l Obornik koński granulowany nawóz uniwersalny BIO EKO

33,99 zł
Brutto

Ekodarpol 10l Obornik koński granulowany nawóz uniwersalny Do nawożenia warzyw, owoców, kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych. Niezwykle skuteczny. Łatwy w stosowaniu, bezzapachowy. Zawiera mikroelementy i związki próchnicze, znacznie poprawiające właściwości gleby.

EAN: 5907520403395

Rabaty ilościowe

Ilość Unit discount Oszczędzasz
5 2% Do 3,40 zł
10 5% Do 16,99 zł
20 7% Do 47,58 zł
50 10% Do 169,94 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie

Ekodarpol 10l Obornik koński granulowany nawóz uniwersalny Ekologiczny nzwóz koński granulowany z hodowli zagrodowych. Dzięki unikalnej technologii produkcji jest pełnowartościowym nawozem organicznym w formie granulatu, pozbawionym zapachu. Może być stosowany na wszystkie rodzaje gleb do nawożenia warzyw i owoców, a także roślin rabatowych, trawników oraz jako komponent do produkcji substratów przeznaczonych do uprawy roślin doniczkowych i balkonowych.
Zalecany do stosowania w ogrodach przydomowych, działkach, na terenach zielonych, glebach zakwaszonych i zdegradowanych. Świetnie nadaje się do przygotowania rozsad we wczesnych uprawach inspektowych i do upraw pod osłonami. Szczególnie polecany jest do stosowania na glebach kwaśnych, o niskiej zawartości próchnicy. 

 • odkwasza glebę, zwiększa ilość próchnicy w glebie
 • korzystnie wpływa na ukorzenienie roślin, wzrost plonów
 • ogranicza rozwój szkodliwych dla roślin chorób.

STOSOWANIE:

DRZEWA OWOCOWE I KRZEWY OZDOBNE

Przy sadzeniu i przesadzaniu roślin wymieszać nawóz z ziemią pochodzącą z dołka w proporcji 1 część nawozu na 3 części ziemi dla drzew ziarnkowych (jabłoń i grusza) i roślin jagodowych (z wyjątkiem borówki wysokiej i żurawiny) lub 1 części nawozu na 2 części ziemi dla drzew pestkowych ( śliwa, czereśnia, wiśnia, brzoskwinia), leszczyny i orzecha włoskiego.

UPRAWA WARZYW

EKOnawóz stosować na wiosnę na glebach lekkich, ubogich, piaszczystych – do 2,0 l/m, glebach ciężkich, iłach, glinach – do 1,0l/m łącznie do 2 razy w roku; jesienią – stosowanie szczególnie zalecane dla przygotowania gleb można stosować gniazdowo do upraw warzyw wieloletnich orz krzewów ozdobnych.

ROŚLINY RABATOWE

Wiosną na uprzednio przygotowaną glebę należy rozrzucić obornik w dawce 1,5l/m2, a następnie przykryć na głębokość ok 15cm, po czym dokładnie wyrównać powierzchnię. W tak przygotowaną glebę sadzić rośliny.

TRAWNIKI

Wiosną lub późnym latem na glebę przeznaczoną do założenia trawnika rozłożyć obornik w ilości 1,5l/m2 powierzchni, wymieszać z wierzchnią warstwą gleby glebogryzarką lub innym narzędziem, a następnie wyrównać i zasiać trawę.

SKŁADNIKI MINERALNE w 1 kg obornika (na podstawie badań Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach)

N ok. 7,5mg
P2O5 ok. 3,9 mg
K2O ok. 4,1mg
CaO ok. 21,2 mg
MgO ok. 2,6 mg
Na2O ok. 0,4mg

Zawiera także mikroelementy i związki próchnicze, znacznie poprawiające właściwości gleb.
*Zawartość składników mineralnych w oborniku podlega naturalnym zmianom. Ich wielkości mogą różnić się od podanych.

PRZECHOWYWANIE:

W opakowaniach detalicznych (workach) w suchym i zacienionym miejscu.

Luzem w pryzmach uformowanych na utwardzonym i nieprzepuszczalnym podłożu, po ich przykryciu materiałem wodoszczelnym; zabezpieczonym przed przemywaniem wodami opadowymi i zalewowymi.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

 • przy pracy ze środkiem należy stosować rękawice ochronne i przestrzegać zasad higieny, jak przy pracy z nawozami organicznymi,
 • w razie kontaktu środka z uszkodzoną tkanką ciała należy ranę obficie przemyć wodą i zastosować podstawowe środki opatrunkowe, w razie potrzeby skontaktować się z lekarzem,
 • w przypadku dostania się środka do oczu przemyć je czystą wodą,
  w przypadku połknięcia należy skontaktować się z lekarzem,
 • nie stosować na pastwiskach, na terenach zalanych oraz pokrytych lodem i śniegiem.

Opakowanie worek 10l

Opis

Pojemność
10 l