• Brak w Magazynie Biatom
Ekodarpol 5l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny
 • Ekodarpol 5l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny
 • Ekodarpol 5l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny
 • Ekodarpol 5l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny
 • Ekodarpol 5l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny
 • Ekodarpol 5l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny
 • Ekodarpol 5l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny

Ekodarpol 5 l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny ekologiczny

13,88 zł
Brutto

Ekodarpol 5l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny 100% naturalny. Do stosowania na wszystkich rodzajach gleb. Do nawożenia roślin warzywnych, sadowniczych, ozdobnych i trawników.

EAN: 5907520403401

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 1,39 zł
10 5% Do rabatu 6,94 zł
20 7% Do rabatu 19,43 zł
50 10% Do rabatu 69,39 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Ekodarpol 5l Obornik owczy granulowany nawóz naturalny Ekologiczny nawóz granulowany do stosowania na wszystkich rodzajach gleb, w uprawie roślin warzywnych i sadowniczych, a także roślin rabatowych i trawników. Stosowany także jako komponent do produkcji substratów przeznaczonych do uprawy pojemnikowej, np. roślin doniczkowych, balkonowych. Polecany do gleby o niskiej zawartości próchnicy.

Sposób stosowania:

ROŚLINY SADOWNICZE:
Przed sadzeniem: obornik równomiernie rozsypać na powierzchnię w dawce do 30kg/100m2,  wymieszać do głębokości ok. 15cm. Granulat najlepiej zastosować około 2 tygodnie przed sadzeniem roślin. W przypadku użycia Ekodarpolu bezpośrednio przed sadzeniem, rośliny należy mocno podlać.
W istniejącym sadzie lub w ogrodzie: EKOnawóz rozsypać wokół roślin ( w sadzie w obrębie koron drzew ), wczesną wiosną przed ruszeniem wegetacji, w dawce 100g/m2.

ROŚLINY WARZYWNE
Rozsypać równomiernie nawóz na powierzchni gleby i wymieszać z górną warstwą ziemi. Nawożenie zleca się przeprowadzić wczesną wiosną. Może być stosowany także w okresie lata i jesieni przed uprawą roślin poplonowych. W uprawach warzywnych, polowych stosować 10-20 kg/100m2, pod osłonami dawkę nawozu można zwiększyć do ok. 15-25 kg/100m2. Nawóz można stosować rzędowo, min. w uprawie ogórków, szparagi lub gniazdowo – przy uprawach warzyw wieloletnich zachowując wielkość dawek w przeliczeniu na powierzchnię. Unikać uprawy warzyw korzeniowych (marchew, buraki) bezpośrednio na oborniku.

ROŚLINY OZDOBNE

Rośliny rabatowe
Na uprzednio przygotowaną glebę należy rozsypać w dawce 1-2 kg/10m2, a następnie wymieszać z glebą na głębokość ok. 15cm. po czym dokładnie wyrównać powierzchnię. W tak przygotowaną glebę sadzić rozsadę roślin rabatowych.

Drzewa i krzewy ozdobne
Przy sadzeniu i przesadzaniu roślin można wymieszać nawóz z ziemią pochodzącą z dołka w dawce 8-12g na 1litr gleby.
Wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji), rozrzucić nawóz wokół drzew/krzewów w dawce 40-50g/m2, następnie podlać. Przed sadzeniem na wcześniej przygotowaną glebę należy rozsypać nawóz w dawce 1,5-2,0 kg na 10m2 a następnie wymieszać na na głębokość 10-15cm. W tak przygotowaną glebę sadzić drzewa/krzewy po czym obficie podlewać.

Podłoża ogrodnicze
Dokładnie wymieszać obornik z glebą lub innym podłożem w dawce 5-10g na 1litr gleby/ podłoża. Tak przygotowane podłoże wsypać do doniczki lub skrzynki balkonowej i sadzić rośliny doniczkowe i balkonowe.

Trawniki
Na glebę przeznaczoną do założenia trawnika rozłożyć równomiernie na powierzchni 10-20kg/100m2 nawozu, wymieszać z wierzchnia warstwą gleby glebogryzarką lub innymi narzędziami, wyrównać i siać trawę.

UWAGI:

 • nie stosować łącznie ze środkami ochrony roślin.
 • nawóz najlepiej stosować podczas pogody bezwietrznej i pochmurnej;
  nie stosować na pastwiskach;
 • zabrania się stosowania nawozu na glebach zamarzniętych, zalanych wodą, nasyconych wodą, pokrytych śniegiem;
 • stosowanie od 1 marca do 30 listopada;

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI:

 • przy pracy ze środkiem należy stosować rękawice ochronne i przestrzegać zasad higieny jak przy pracy z nawozami organicznymi;
 • nie stosować na pastwiskach, na terenach zalanych oraz pokrytych lodem i śniegiem.
 • w razie kontaktu środka z uszkodzoną tkanką należy ranę obficie przemyć wodą i zastosować podstawowe środki opatrunkowe, w razie potrzeby skontaktować się z lekarzem
  w przypadku dostania się środka do oczu przemyć je czysta wodą;
 • w przypadku połknięcia należy skontaktować się z lekarzem;
Dawkowanie:
 • rośliny sadownicze - 30kg/100m2 - najlepiej około 2 tygodnie przed sadzeniem
 • rośliny warzywne - 10-20kg/100m2 - stosować wczesną wiosną lub również w okresie lata i jesieni przed uprawą roślin poplonowych
 • rośliny rabatowe - 1-2kg/10m2 - stosować wiosną
 • drzewa i krzewy ozdobne - 1,5-2kg/10m2
 • trawniki - 10-20kg/100m2 - wiosną lub późnym latem (pod zakładany trawnik).

Nawóz można stosować także przy sadzeniu i przesadzaniu roślin. Wymieszać nawóz z ziemią pochodzącą z dołka w dawce 8-12g na 1litr gleby.

Skład:

1 tona nawozu zawiera co najmniej 15,5kg azotu (N); 2,9kg fosforu (P) oraz 19,1kg potasu (K).

Przechowywanie:

Luzem w pryzmach uformowanych na utwardzonym i nieprzepuszczalnym podłożu, zabezpieczonym przed przemywaniem wodami opadowymi i zalewowymi;
W opakowaniach detalicznych (workach) w suchym i zacienionym miejscu;
Przechowywać w miejscu nie dostępnym dla dzieci i zwierząt.

Opakowanie worek 5l.

Opis

Pojemność
5 l

Specyficzne kody

EAN13
5907520403401
Komentarze (0)