• Brak w Magazynie Biatom
Mogeton 25 WP 15g Środek chwastobójczy na mchy glony wątrobowce Agrecol
  • Mogeton 25 WP 15g Środek chwastobójczy na mchy glony wątrobowce Agrecol

Mogeton 25 WP 15g Środek chwastobójczy na mchy glony wątrobowce Agrecol

10,18 zł
Brutto
Mech jest jednym z trudniejszych do zwalczania chwastów. Pojawia się na betonowych ścieżkach, podjazdach, murkach, doniczkach, ale także na trawnikach. Walka z nim jest trudna i pracochłonna. Aby osiągnąć zamierzony efekt musimy zastosować kilka metod. Jedną z nich jest chemiczne zwalczanie mchu.
EAN: 5902341101277

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 1,02 zł
10 5% Do rabatu 5,09 zł
20 7% Do rabatu 14,26 zł
50 10% Do rabatu 50,92 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Mogeton 25 WP 15g Środek chwastobójczy na mchy glony wątrobowce Agrecol w postaci proszku do sporządzania zawiesiny wodnej, stosowanym dolistnie, przeznaczonym do zwalczania mchu na trawnikach, na przejściach i chodnikach w szklarni; wątrobowców, mchu  i glonów w uprawie pojemnikowej niektórych roślin ozdobnych; roślin ozdobnych uprawianych na kwiat cięty i roślin ozdobnych z liści.

Preparat już po 2-3 dniach od wykonania zabiegu powoduje więdnięcie, podwijanie się plechy i zamieranie chwastów. Po 5-6 dniach około 100 % zwalczanych wątrobowców zamiera. Środek nie powoduje żadnych objawów fitotoksyczności na roślinach uprawnych.

Opryskiwania środkami chemicznym należy powtarzać co kilka tygodni, gdyż mchy szybko odrastają. Samo opryskiwanie nie przyniesie pożądanego skutku, jeśli równocześnie nie zastosujemy zabiegów agrotechnicznych, polegających m.in. na napowietrzaniu trawnika, prawidłowym jego nawożeniu, zadbaniu o odpowiednie pH gleby, itp.
Stosowanie:
Trawniki

Stosować na pojawiające się mchy w ciągu całego okresu wegetacyjnego w dawce 150 g/100 m2 w 10 l wody. Przed zastosowaniem zwilżyć lub podlać trawnik.

Drzewa i krzewy ozdobne w uprawie kontenerowej

Rośliny opryskiwać po pojawieniu się zwalczanych chwastów w ciągu całego okresu wegetacyjnego w dawce 150 g/100 m2 w 10 l wody. Skuteczność zabiegu oraz tolerancja roślin na środek wzrasta, gdy po zabiegu spryskać rośliny wodą w ilości 0,5-2 l/m2 w celu zwiększenia skuteczności działania preparatu.

Rośliny ozdobne uprawiane na kwiaty cięte oraz ozdobne z liści (pod osłonami)

Rośliny opryskiwać po pojawieniu się zwalczanych chwastów w dawce 150 g/100 m2 w 10 l wody. Po zabiegu rośliny spryskać wodą w ilości 0,5-2 l/m2 w celu zwiększenia skuteczności działania preparatu. 

Przejścia i chodniki w szklarniach

Opryskiwać powierzchnię betonu porośniętą mchem lub glonami w dawce 100-150 g/100 m2 w 10 l wody.

Opakowanie 15g.

Środki ochrony roślin mogą nabywać wyłącznie osoby pełnoletnie. Dokonanie zakupu jest równoznaczne z oświadczeniem o pełnoletności i akceptacją regulaminu sklepu. Dokonanie zakupu środków ochrony roślin dla użytkowników profesjonalnych jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadanych uprawnieniach do ich stosowania, określone w art. 28 Ustawy o środkach ochrony roślin. Opis oraz zdjęcia na stronie ma charakter informacyjny, informujemy iż może nie zawsze być aktualny i ulec zmianie. Rejestracje środków ulegają częstym zmianom (aktualizacjom),  aby uniknąć nieporozumień, najlepiej przed zakupem zapoznaj się ze szczegółami rejestracji danego preparatu na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

3159

Specyficzne kody

EAN13
5902341101277
Komentarze (0)