• Brak w Magazynie Biatom
Roundup 140ml Chwastobójczy żel gotowy do użytku Substral
  • Roundup 140ml Chwastobójczy żel gotowy do użytku Substral

Roundup 140ml Chwastobójczy żel gotowy do użytku Substral

34,21 zł
Brutto

Roundup w żelu to gotowy do użytku herbicyd zwalczający trudne chwasty jedno i dwuliścienne na rabatach kwiatowych i miejscach trudno dostępnych, gdzie użycie opryskiwacza grozi uszkodzeniem wszystkich roślin znajdujących się na rabacie.

EAN: 5411773110745

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 3,42 zł
10 5% Do rabatu 17,11 zł
20 7% Do rabatu 47,90 zł
50 10% Do rabatu 171,07 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Roundup 140ml Chwastobójczy żel gotowy do użytku Substral to znakomite rozwiązanie gdy chcemy zwalczyć trudne chwasty na rabatach kwiatowych, pojemnikach z roślinami ozdobnymi oraz na warzywnikach, trawnikach, wokół krzewów i w innych trudno dostępnych miejscach. Użycie środka w żelu jest bardzo precyzyjne, dzięki temu nie uszkadza innych roślin. 
Roundup Żel jest herbicydem dolistnym o działaniu układowym. Pobierany jest przez zielone części roślin, a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi, itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają jego działanie. Preparat jest bardzo gęsty i odporny na zmywanie, dzięki temu dobrze trzyma się liści i pozostaje na ich powierzchni przez długi czas.

Roundup w żelu jest preparatem wielokrotnego użytku. Gęsty żel został zamknięty w bezpiecznym i wygodnym opakowaniu, które wyglądem przypomina dezodorant w sztyfcie. Ponieważ środek jest gotowy do użytku nie ma konieczności rozcieńczania preparatu.

Żelem można smarować chwasty w każdym terminie, najlepiej wtedy gdy aktywnie rosną i mają odpowiednio rozwiniętą powierzchnię liści zdolną do absorpcji środka. Posmarowane środkiem chwasty pozostawić na 14 dni pozwalając na przemieszczenie się substancji czynnej środka do systemu korzeniowego i skuteczne zniszczenie rośliny. W razie potrzeby zabieg powtórzyć.

Roundup Żel zwalcza chwasty takie jak: przymiotno kanadyjskie, przytulia czepna, lucerna nerkowata, rzodkiew świrzepa, mlecz zwyczajny, gwiazdnica pospolita, ostrożeń plony, babka zwyczajna, szczaw tępolistny, mniszek pospolity, życica wielokwiatowa, wiechlina roczna.

Nie jest skuteczny w walce ze skrzypem.

Stosowanie:

Chwasty łatwiejsze do zwalczania (jedno lub dwuliścienne) - 1 naciśnięcie przycisku = 0,3 ml żelu

Chwasty trudniejsze do zwalczania (wieloletnie) - 2 naciśnięcia przycisku = 0,6 ml żelu Maksymalna liczba zabiegów w sezonie wegetacyjnym - 3

Opakowanie 140ml.

Środki ochrony roślin mogą nabywać wyłącznie osoby pełnoletnie. Dokonanie zakupu jest równoznaczne z oświadczeniem o pełnoletności i akceptacją regulaminu sklepu. Dokonanie zakupu środków ochrony roślin dla użytkowników profesjonalnych jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadanych uprawnieniach do ich stosowania, określone w art. 28 Ustawy o środkach ochrony roślin. Opis oraz zdjęcia na stronie ma charakter informacyjny, informujemy iż może nie zawsze być aktualny i ulec zmianie. Rejestracje środków ulegają częstym zmianom (aktualizacją),  aby uniknąć nieporozumień, najlepiej przed zakupem zapoznaj się ze szczegółami rejestracji danego preparatu na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

3059

Specyficzne kody

EAN13
5411773110745
Komentarze (0)