• Brak w Magazynie Biatom
Benex Cebulki Tulipan Triumph Boston Kolekcjonerski Dwubarwny
 • Benex Cebulki Tulipan Triumph Boston Kolekcjonerski Dwubarwny
 • Benex Cebulki Tulipan Triumph Boston Kolekcjonerski Dwubarwny

Benex Cebulki Tulipan Triumph Boston Kolekcjonerski Dwubarwny

2,29 zł
Brutto
Benex Cebulki Tulipan Triumph Boston Kolekcjonerski Dwubarwny

Boston to odmiana tulipana Triumph- charakterystyczne i niespotykane zabarwienie kwiatostanów sprawia, że można podziwiać ją godzinami. Przecudnej urody kielich kwiatowy jest zbudowany z delikatnych, lekko zaokrąglonych płatków w kolorze ciemnego fioletu. 
EAN: 551

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,23 zł
10 5% Do rabatu 1,14 zł
20 7% Do rabatu 3,21 zł
50 10% Do rabatu 11,45 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Benex Cebulki Tulipan Triumph Boston Kolekcjonerski Dwubarwny

Tulipan Triumph Boston
- odmiana kolekcjonerska o kremowo-fioletowych kwiatach. Każdy z płatków udekorowany jest pionową, kremową smugą. Dorosła roślina osiąga wysokość 40-50 cm. Najbardziej optymalny termin sadzenia tej odmiany to przełom lata i jesieni. W tym czasie umieszczamy cebulki na głębokości 10-12 cm w lekkiej, średnio wilgotnej i dobrze przepuszczalnej glebie. Roślina do prawidłowego wzrostu potrzebuje stanowiska w pełni słonecznego lub lekko zacienionego.

Tulipany mogą pozostać w jednym miejscu nawet przez kilka lat – przy przesadzaniu rozmnażamy odmianę poprzez cebulki przybyszowe. Roślina jest mrozoodporna więc może zostać w glebie na zimę – najlepiej pod warstwą izolacji. Można je także wykopać latem i osuszone przechować w chłodnym miejscu.

Stanowisko
Tulipany najlepiej kwitną w miejscach słonecznych. Również w otoczeniu liściastych drzew i krzewów, ponieważ zwykle kwitną, zanim rośliny te w pełni rozwiną liście. Odmiany wysokie i średnie dobrze sprawdzają się na ogrodowych rabatach. Odmiany niskie sadzimy także w ogródkach skalnych i w pojemnikach.

Gleba
Co do warunków glebowych to najlepsze dla tej rośliny są gleby lekkie a zarazem żyzne. Ważnym czynnikiem jest przepuszczalność podłoża.

Sadzenie
Cebule tulipanów sadzi się na jesień (od września do listopada) aby zdążyły wypuścić korzenie. Tulipany sadzimy na głębokości ok 12 cm. Po posadzeniu obficie podlewamy.

Pielęgnacja
Dokarmiamy je do momentu kwitnienia nawozami wieloskładnikowymi. Ważne, aby gleba nie była zbyt sucha. Tulipanom dostarczamy wody, dopóki liście nie zaczną wysychać. Podlewanie jest bardzo ważne, gdyż właśnie cebulki regenerują się po kwitnieniu i zbierają odpowiednie zapasy, aby móc równie pięknie zakwitnąć w przyszłym roku.

Przechowywanie
Tulipany wykopujemy po zeschnięciu liści, czyli zwykle na przełomie czerwca i lipca. Suszymy, nastepnie oczyszczamy i przechowujemy w w koszykach w suchym i przewiewnym miejscu. Tulipany mogą pozostawać w ogrodzie bez wykopywania przez kilka lat.

 • Kolor: Kremowo-fioletowy
 • Termin sadzenia: IX-X
 • Termin kwitnienia: IV-V
 • Postać produktu: Cebula
 • Zimowanie: Tak
 • Wysokość (cm): 40-50cm
 • Rozmiar: 11/12
 • Głębokość sadzenia (cm): 12
 • Stanowisko: Słoneczne/Półcień
Opakowanie 1 cebulka tulipana.

Specyficzne kody

EAN13
551
Komentarze (0)