Marki
Benex Cebulki Amarylis Red Lion czerwony Hippeastrum Zwartnica
  • Benex Cebulki Amarylis Red Lion czerwony Hippeastrum Zwartnica
  • Benex Cebulki Amarylis Red Lion czerwony Hippeastrum Zwartnica

Benex Cebulki Amarylis Red Lion czerwony Hippeastrum Zwartnica

13,99 zł
Brutto

Benex Cebulki Amarylis Red Lion czerwony Hippeastrum Zwartnica Roślina domowa. Zakwita do 8 tygodni od posadzenia w donicę. Wysokość 50-60cm. Liście sztywne, ciemnozielone. Długi pęd kwiatostanowy, wokół którego układają się duże, czerwone kwiaty.

EAN: 442
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Benex Cebulki Amarylis Red Lion czerwony Hippeastrum Zwartnica Domowa roślina cebulowa, której terminem kwitnienia można dowolnie sterować. Zakwita 6-8 tygodni po posadzeniu w donicę. Ma duże, czerwone kwiaty zebrane wokół wysokiego pędu. Kwiaty są złożone z sześciu płatków wyrastających dookoła wiązki pylników. Każda z roślin doniczkowych wytwarza jeden pęd kwiatostanowy.

Amarylis sadzimy tak, aby 1/3 część cebulki znajdowała się nad ziemią. Lubi stanowiska nasłonecznione. Amarylisa podlewamy umiarkowanie, a gdy zaczyna się okres kwitnięcia - nieco obficiej. Gdy kwiat zakwita możemy przestawić go w miejsce mniej nasłonecznione, to wyraźnie przedłuży okres kwitnięcia. Po przekwitnięciu usuwamy pęd kwiatowy i stopniowo odzwyczajamy od podlewania. Pozwalamy na stopniowe zasychanie liści, które systematycznie usuwamy. Gdy już liście rośliny uschną, cebulę wyjmujemy z ziemi, oczyszczamy i umieszczamy w przewiewnym, suchym miejscu, w temperaturze około 15 stopni Celsjusza. Minimalny okres spoczynku to 6-8 tygodni. Po tym czasie cebulę znów sadzimy do donicy i umiarkowanie podlewamy, by za kolejne 8 tygodni móc napawać się widokiem tych najpiękniejszych kwiatów doniczkowych.

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć