Sumin 15g Miedzian 50 WP Środek grzybobójczy rak bakteryjny parch.
Miedzian jest preparatem do zwalczania chorób grzybowych i bakteryjnych, ale również można go stosować zapobiegawczo przed chorobami takimi jak: zaraza ziemniaka, antraknoza, rdza, septorioza liści, zaraza ogniowa oraz kanciasta plamistość bakteryjna, parch jabłoni i gruszy, szara pleśń, mączniak rzekomy dyniowatych, rak bakteryjny drzew pestkowych.
- nie do zastąpienia w profilaktyce chorób grzybowych w sadach,
- najwłaściwszy do pierwszych zabiegów ochronnych,
- z powodzeniem uzupełnia ofertę środków polecanych do ochrony upraw rolniczych warzywnych, przemysłowych, ozdobnych, szkółek leśnych
- środek znajduje się na wykazie środków dopuszczonych do stosowania w uprawach ekologicznych.
Środek przeznaczony wyłącznie do stosowania punktowego przy użyciu opryskiwaczy ręcznych o pojemności do 10 l, z wykluczeniem opryskiwaczy z napędem spalinowym lub elektrycznym.
Środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników nieprofesjonalnych.
Zawartość substancji czynnej:
- miedź w postaci tlenochlorku miedzi – 50% (500 g/kg)
Uwaga:
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.
Opakowanie 15g.
Przykładowe zastosowania:
ROŚLINY SADOWNICZE
Ze względu na możliwość spowodowania oparzeń środek stosować tylko do pierwszych zabiegów.
Wykonać 1-2 zabiegi w sezonie.
a) jabłoń, grusza
- parch jabłoni, parch gruszy
Zalecana dawka: 1,5g/10m2
Zalecane ilości wody: 0,5-0,75l/10m2
Środek stosować zapobiegawczo w fazie zielonego pąka.
- zaraza ogniowa
Stosować w dawkach:
w okresie kwitnienia:
- jabłoń: 1,5g/10m2
- grusza: 1,5g/10m2
w okresie wzrostu owoców:
- jabłoń: 1,5g/10m2
- grusza: 0,75g/10m2
Zalecane ilości wody: 0,5-0,75l/10m2
Opryskiwać do całkowitego zwilżenia liści i pędów.
b) wiśnia, czereśnia - rak bakteryjny drzew pestkowych
Zalecana dawka: 1,5-3g/10m2
Zalecane ilości wody: 0,5-0,75l/10m2
Środek w dawce 3 kg/ha stosować okresie nabrzmiewania pąków kwiatowych a w dawce 1,5 kg/ha w okresie kwitnienia i wzrostu owoców.
c) brzoskwinia - kędzierzawość liści brzoskwini
Zalecane stężenia: 1% (10g środka w 1 litrze wody).
Zalecane ilości wody: 0,7l/10m2
Ilość wody dostosować do wielkości drzew i ich koron. Środek stosować w okresie bezlistnym najlepiej w czasie nabrzmiewania pąków lub jesienią.
ROŚLINY WARZYWNE
a) ogórek (w gruncie) - bakteryjna kanciasta plamistość, mączniak rzekomy dyniowatych
Zalecana dawka: 2,5-3g/10m2
Zalecana ilość wody: 0,7l/10m2
Środek stosować zapobiegawczo lub zgodnie z sygnalizacją w okresach spodziewanego zagrożenia wystąpienia mączniaka rzekomego lub bakteryjnej kanciastej plamistości ogórka. Miedzian 50 WP przeciwko mączniakowi rzekomemu stosować w dawce 3 kg/ha. Wykonać 2-3 zabiegi w odstępach co 7-10 dni, przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych.
b) pomidor (w gruncie) - bakteryjna cętkowatość, zaraza ziemniaka
Zalecana dawka: 2,5–3g/10m2
Wyższą z zalecanych dawek stosować w warunkach podwyższonego zagrożenia chorobami.
Zalecana ilość wody 0,7l/10m2
Środek stosować 2-3 razy w sezonie co 7-10 dni, przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych. Miedzian 50 WP stosować zapobiegawczo lub zgodnie z sygnalizacją w okresach spodziewanego zagrożenia wystąpienia zarazy ziemniaka lub bakteryjnej cętkowatości.
c) pomidor (pod osłonami) - bakteryjna cętkowatość pomidora, zaraza ziemniaka
Zalecane stężenie: 0,3% (3g środka w 1 litrze wody).
Zalecana ilość cieczy użytkowej:1,5-2 l/10m2
W przypadku dużego zagrożenia chorobami zabiegi należy rozpocząć już od fazy produkcji rozsady i po posadzeniu w miejscu stałym. Środek stosować 2-3 razy w sezonie co 7-10 dni, przemiennie z fungicydami należącymi do innych grup chemicznych. Miedzian 50 WP stosować zapobiegawczo lub zgodnie z sygnalizacją w okresach spodziewanego zagrożenia wystąpienia zarazy ziemniaka lub bakteryjnej cętkowatości.
d) fasola szparagowa - bakterioza obwódkowa, antraknoza, szara pleśń
Zalecana dawka: 3g/10m2
Zalecana ilość wody: 0,6-0,8l/10m2
Środek stosować zapobiegawczo wykonując 2-3 zabiegi w odstępach co 7 dni, zwłaszcza w przypadku zagrożenia chorobami bakteryjnymi.
Środki ochrony roślin mogą nabywać wyłącznie osoby pełnoletnie. Dokonanie zakupu jest równoznaczne z oświadczeniem o pełnoletności i akceptacją regulaminu sklepu. Dokonanie zakupu środków ochrony roślin dla użytkowników profesjonalnych jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadanych uprawnieniach do ich stosowania, określone w art. 28 Ustawy o środkach ochrony roślin. Opis oraz zdjęcia na stronie mają charakter informacyjny, informujemy iż może nie zawsze być aktualny i ulec zmianie. Rejestracje środków ulegają częstym zmianom (aktualizacjom), aby uniknąć nieporozumień, najlepiej przed zakupem zapoznaj się ze szczegółami rejestracji danego preparatu na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.