• Brak w Magazynie Biatom
ZAPRAWA NASIENNA T 75 DS/WS 100G ŚRODEK GRZYBOBÓJCZY SUMIN
 • ZAPRAWA NASIENNA T 75 DS/WS 100G ŚRODEK GRZYBOBÓJCZY SUMIN

Sumin 100g ZAPRAWA NASIENNA T 75 DS/WS ŚRODEK GRZYBOBÓJCZY

16,66 zł
Brutto

ZAPRAWA NASIENNA T 75 DS/WS 100G ŚRODEK GRZYBOBÓJCZY SUMIN Środek przeznaczony do zaprawiania nasion przeciwko zgorzeli siewek. Środek grzybobójczy o działaniu kontaktowym w formie proszku do zaprawiania nasion na sucho, przeznaczonym do zwalczania grzybów przenoszonych przez materiał siewny oraz zasiedlających glebę.

EAN: 5907102006808

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 1,67 zł
10 5% Do rabatu 8,33 zł
20 7% Do rabatu 23,33 zł
50 10% Do rabatu 83,32 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

ZAPRAWA NASIENNA T 75 DS/WS jest środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym w formie proszku do zaprawiania nasion na sucho, przeznaczonym do zwalczania grzybów przenoszonych przez materiał siewny oraz zasiedlających glebę (sprawców powodujących zgorzele siewek). Środek przeznaczony do zaprawiania nasion przeciwko zgorzeli siewek warzyw – kapusty pekińskiej, kapusty białej, pietruszki, szpinaku, pomidora, ogórka, cebuli, papryki, marchwi oraz buraka ćwikłowego, cykorii liściowej, szalotki, cukinii, melona, kawonu, rzodkiewki, pora, sałaty, kalarepy, kapusty czerwonej głowiastej, kapusty włoskiej głowiastej, kapusty brukselskiej, brokułu kalafiora, jarmużu, selera, bobu, fasoli szparagowej i grochu zielonego, do zaprawiania czosnku przeciwko białej zgniliźnie i szarej pleśni oraz cebulek tulipana i przeciwko fuzariozie tulipana.

Środek przeznaczony do stosowania przez użytkowników nieprofesjonalnych.

Zawartość substancji czynnej:

 • tiuram – (związek z grupy ditiokarbaminianów) – 75% (750 g/kg)

  ZASTOSOWANIE ŚRODKA
   

  ZAPRAWIANIE NA SUCHO.
   

  1. Kapusta pekińska, kapusta biała, pietruszka, szpinak, pomidor
   

  zgorzel siewek
  Maksymalna dawka: 0,4 g/100g nasion
  Zalecana dawka: 0,4 g/100g nasion
   

  2. Ogórek, cykoria liściowa, szalotka, cukinia, melon, kawon, rzodkiewka, por, sałata, kalarepa, kapusta czerwona głowiasta, kapusta włoska głowiasta, kapusta brukselska, brokuł, kalafior, jarmuż, seler
   

  zgorzel siewek
  Maksymalna dawka: 0,2 g/100g nasion
  Zalecana dawka: 0,2 g/100g nasion
   

  3. Cebula, papryka
   

  zgorzel siewek
  Maksymalna dawka: 0,3 g/100g nasion
  Zalecana dawka: 0,3 g/100g nasion

  4. Marchew, burak ćwikłowy

  zgorzel siewek
  Maksymalna dawka: 0,5 g/100g nasion
  Zalecana dawka: 0,5 g/100g nasion

   

  TECHNIKA ZAPRAWIANIA

  Zaprawianie na sucho
  Zabieg wykonać w zaprawiarkach porcjowych napędzanych mechanicznie lub ręcznie, względnie w zaprawiarce Granogard. Do zaprawiarki porcjowej wsypać odważoną ilość nasion, następnie odważoną ilość zaprawy. Zaprawiać przez 5-10 minut do uzyskania jednolitego zabarwienia nasion (prędkość obrotów zaprawiarki około 30 obrotów na minutę).

   

  Informacja dodatkowa:
  Zaprawianie niewielkiej ilości nasion można wykonać np. w szczelnie zamkniętym słoju o odpowiedniej wielkości. Porcja nasion przeznaczona do zaprawiania powinna zajmować nie więcej niż 1/3 pojemności słoja („zaprawiarki”), aby nasiona w trakcie zaprawiania mogły się swobodnie przesypywać i dokładnie mieszać z zaprawą. Do zaprawiarki wsypać najpierw odważoną ilość nasion, a następnie potrzebną ilość zaprawy wynikającą z zalecanej dawki i ilości nasion. Zamknąć naczynie i potrząsając nim zaprawiać przez 5-10 minut do uzyskania jednolitego zabarwienia nasion.

   

  Uwagi:
  1. Zaprawiać tylko dobrze oczyszczony materiał siewny.
  2. Zaprawianie wykonać najlepiej bezpośrednio przed siewem.
  3. Zaprawione nasiona mogą być użyte wyłącznie do siewu. Nie wolno przeznaczać ich na cele konsumpcyjne ani na paszę.
  4. Nie zaprawiać nasion o wilgotności powyżej 16 % ani uprzednio traktowanych inną zaprawą.
  5. Zaprawione nasiona przechowywać w chłodnym, suchym i dobrze wietrzonym magazynie.
  6. Jeżeli zachodzi konieczność przechowywania nasion do następnego sezonu, należy zbadać zdolność kiełkowania materiału siewnego.

 

Uwaga:

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące na rodzaj zagrożenia i przestrzegaj zasad bezpiecznego stosowania produktu wskazanych na etykiecie.

Środki ochrony roślin mogą nabywać wyłącznie osoby pełnoletnie. Dokonanie zakupu jest równoznaczne z oświadczeniem o pełnoletności i akceptacją regulaminu sklepu. Dokonanie zakupu środków ochrony roślin dla użytkowników profesjonalnych jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadanych uprawnieniach do ich stosowania, określone w art. 28 Ustawy o środkach ochrony roślin. Opis oraz zdjęcia na stronie ma charakter informacyjny, informujemy iż może nie zawsze być aktualny i ulec zmianie. Rejestracje środków ulegają częstym zmianom (aktualizacją),  aby uniknąć nieporozumień, najlepiej przed zakupem zapoznaj się ze szczegółami rejestracji danego preparatu na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

4042

Specyficzne kody

EAN13
5907102006808
Komentarze (0)