LEGUTKO - Hurtownia i dystrybutor

Mamy 54 produktów.

Pokazano 1-48 z 54 pozycji

Legutko 20g Mieszanka zdrowy duet...

Lucerna i koniczyna. Mieszanka nasion lucerny i koniczyny, o delikatnym smaku, bogata w witaminy i związki mineralne, szczególnie polecana dla kobiet w ciąży. Posiada właściwości oczyszczające, wzmacniające układ nerwowy a także wpływa na poprawę pamięci.

Cena 1,89 zł

Legutko 20g Mieszanka rosyjska...

Specjalnie skomponowana mieszanka o działaniu zwiększającym odporność organizmu, składająca się z nasion gorczycy, koniczyny, kopru, kozieradki i szczypiorku. Posiada również właściwości dezynfekujące, przeciwzapalne a także odtruwające organizm.

Cena 1,89 zł

Legutko 20g Mieszanka regenerująca...

Kiełki mieszanka zawierająca nasiona gorczycy, koniczyny, rzeżuchy, rzodkiewki i szczypiorku, których kiełki odznaczają się wybitnym właściwościami wzmacniającymi i regulującymi pracę organizmu. Jest bogatym źródłem witaminy C oraz łatwo przyswajalnego magnezu i wapnia.

Cena 1,89 zł

LEGUTKO 3G DYNIA OLBRZYMIA AMBAR

Odmiana tworząca kulisto-spłaszczone owoce o masie 2-4 kg, o twardej, ciemnozielonej skórce z szarymi cętkami. Twardy, intensywnie pomarańczowy miąższ zawiera 15-18% suchej masy i 10-12 mg beta-karotenu na 100g świeżej masy. Zawierają także witaminy, mikroelementy, sole mineralne.
Cena 1,59 zł

LEGUTKO 0,5G POMIDOR WYSOKI ZŁOTY...

Odmiana średnio wczesna, wysoko rosnąca przeznaczona do amatorskiej uprawy w gruncie przy palikach oraz w tunelach foliowych. Owoce duże (pow.100 g), okrągłe, dość twarde, smaczne o złotopomarańczowej barwie.

Cena 1,95 zł

Legutko 30g Mieszanka azjatycka...

Mieszanka zawierająca nasiona  soczewicy, fasoli Mung, fasoli Adzuki oraz soczewicy zielonej. Kiełki te, poza walorami smakowymi, charakteryzują się wysoką zawartością składników wzmacniających organizm, witamin i soli mineralnych.

Cena 1,99 zł

LEGUTKO 1G KALAFIOR ROBER

Odmiana średnio wczesna, przeznaczona do uprawy od wczesnej wiosny do jesieni w gruncie i pod nieogrzewanymi tunelami foliowymi. Rośliny silnie ulistnione o wzniesionym pokroju. Róża śnieżnobiała, gruboziarnista, zbita i duża, ( 1,0-1,5 kg) średnio okryta liśćmi, doskonała do konserwowania i mrożenia.
Cena 2,49 zł

LEGUTKO 10G KUKURYDZA CUKROWA GUCIO F1

Super słodka, wczesna odmiana mieszańcowa. Ziarno o żółtopomarańczowej skórce, długo zachowujące świeżość. Doskonała do spożywania na ciepło po ugotowaniu kolb w całości lub jako dodatek do sałatek. Rośliny wys. ok 170 cm tworzą cylindryczne kolby o długości do 25 cm i średnicy 5 cm dobrze zakrytymi czubkami.

Cena 2,24 zł

LEGUTKO 1G KAPUSTA BRUKSELSKA GRONINGER

Odmiana średnio późna przeznaczona na zbiór wczesno - zimowy. W przypadku łagodnej zimy dobrze zimuje w gruncie. Rośliny tworzą przy łodydze liczne, ciemnozielone dość ścisłe główki. Wysiew na rozsadniku w kwietniu. Do gruntu sadzić w końcu maja, na początku czerwca w rozstawie 40-50 cm x 40-50 cm.
Cena 1,59 zł

LEGUTKO 0,5G ARKTOTIS, NIEDŹWIEDZIE UCHO

Roślina jednoroczna wysokości do 40 cm o okazałych kwiatostanach podobnych jak u gerbery. Kwitnie od lipca do października. Wysiew nasion w marcu na palety pod osłonami. W temp. 20-25°C wschody następują w ciągu 2 tygodni. Na miejsce stałe wysadzać w maju w rozstawie 25 x 30 cm, w miejscu nasłonecznionym. Stosowana na rabaty i kwiat cięty.

Cena 1,68 zł

LEGUTKO 1G AKSAMITKA ROZPIERZCHŁA RED...

Roślina jednoroczna wys. 20-30 cm, silnie krzewiące się, o licznych, pojedynczych, kwiatostanach średnicy 3-4 cm, barwy mahoniowo brązowej z wąskim pomarańczowym paskiem na brzegu kwiatostanu. Kwitną obficie od czerwca do jesiennych przymrozków.

Cena 1,29 zł

LEGUTKO 1G AKSAMITKA WZNIESIONA

Długo i obficie kwitnące rośliny jednoroczne, o wys. 60-80 cm i okazałych kwiatostanach barwy pomarańczowej, do uprawy na wysokich rabatach i na kwiat cięty. Rośliny są silnie rozgałęzione i mają kulisty pokrój. Nasiona wysiewać w kwietniu pod osłonami.

Cena 1,19 zł

LEGUTKO 0,5G BRATEK WIELKOKWIATOWY...

Roślina dwuletnia, o wys. 15-20 cm o dużych, niebieskich kwiatach z czarną plamą na dolnych płatkach. Wysiew nasion w czerwcu-sierpniu pod osłonami lub na rozsadniku. W temp. 15-20°C wschody następują po 2-3 tygodniach. Wysadzać jesienią lub wiosną, w odległości 20-25 cm, w żyzną glebę, w miejscu słonecznym lub nieco ocienionym.

Cena 1,68 zł

LEGUTKO 0,3G BRATEK WIELKOKWIATOWY RED

Roślina dwuletnia wys. 15-20 cm, o dużych czerwonych lub karminowoczerwonych kwiatach w różnych odcieniach. Wysiew nasion w czerwcu-sierpniu pod osłonami lub na rozsadniku. W temp. 15-20°C wschody następują po 2-3 tyg. Wysadzać jesienią lub wiosną w odległości 20-25 cm, w żyzną glebę, w stanowisku słonecznym.

Cena 1,59 zł

LEGUTKO 0,5G BRATEK WIELKOKWIATOWY...

Roślina dwuletnia, wys. 15-20 cm, o dużych, białych kwiatach z czarną plamą na dolnych płatkach. Wysiew w czerwcu-sierpniu pod osłonami lub na rozsadniku na głębokości 3-5 mm. W temp. 15-20°C wschody następują po 2-3 tyg.

Cena 1,65 zł

LEGUTKO 0,3G BRATEK WIELKOKWIATOWY...

Roślina dwuletnia. Wysiew w czerwcu-sierpniu na rozsadniku. Wysadzać jesienią lub wiosną w rozstawie 20-25 cm. Kwitnie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Uprawiana na kwietnikach i balkonach do dekoracji wiosennej i w pierwszej połowie lata.

Cena 1,65 zł

LEGUTKO 0,2G CELOZJA PIERZASTA

Rośliny jednoroczne o różnobarwnych kwiatostanach w kształcie kłosa. Wysiew nasion w marcu na palety lub do skrzynek pod osłonami. W temp. 20-22°C wschody następują w ciągu 7-14 dni. Siewki wymagają pikowania.

Cena 1,29 zł

LEGUTKO 1G DALIA ZMIENNA...

Rośliny jednoroczne, wys.40-50cm, silnie krzewiące o oryginalnym pokroju. Zewnętrzny okółek kwiatów rurkowych jest znacznie powiększony i tworzy barwny kołnierzyk wokół pozostałych żółto zabarwionych kwiatów. Łatwa w uprawie roślina rabatowa i do obsadzania pojemników.

Cena 1,85 zł

LEGUTKO 1G DALIA ZMIENNA PÓŁPEŁNA UNWINS

Rośliny jednoroczne, wys. 40-50cm, silnie krzewiące się. Wytwarzają liczne, różnobarwne, półpełne koszyczki kwiatowe o średnicy 6-8cm. Łatwa w uprawie roślina rabatowa i na kwiat cięty. Nasiona wysiewać w marcu-kwietniu do doniczek lub na palety pod osłonami.

Cena 1,56 zł

LEGUTKO 1G DALIA ZMIENNA POJEDYNCZA...

Rośliny jednoroczne wysokość 40-60 cm o pojedynczych kwiatach w wielu kolorach. Kwitną od lipca do późnej jesieni. Wysiew od lutego do kwietnia do skrzynek lub inspektu. Na miejsce stałe wysadzać w maju w rozstawie 40x50 cm w stanowisku słonecznym. Uprawa na rabatach i na kwiat cięty.

Cena 1,56 zł

LEGUTKO 1G GIPSÓWKA WIECHOWATA BIAŁA

Roślina trwała dorastająca do 100 cm o silnie rozgałęzionych cienkich, nagich pędach, przez całe lato obsypana białymi pomponikami pełnych i pojedynczych kwiatów. Doskonale nadaje się na wysokie rabaty oraz jako dodatek do bukietów.

Cena 1,39 zł

LEGUTKO 1,5G GROSZEK PACHNĄCY

Roślina jednoroczna pnąca wys. 1,2 m o różnobarwnych pachnących kwiatach. Wysiew w marcu - kwietniu do gruntu po kilka nasion w odstępach 15-20 cm w rzędzie. Wymaga gleby żyznej, głęboko uprawionej, zasobnej w wapń. Stanowisko słoneczne. Kwitnie: czerwiec - wrzesień. Zastosowanie: do okrywania ogrodzeń, balkonów, werand, na kwiat cięty.

Cena 0,99 zł

LEGUTKO 1G GOŹDZIK CHIŃSKI

Roślina jednoroczna. Wysiew w marcu pod osłony lub w kwietniu na rozsadniku. Na kwietniki wysadzać w maju w rozstawie 15×20cm. Stanowisko słoneczne. Wysokość roślin 10-30cm. Kwitnie od lipca do późnej jesieni. Zastosowanie na rabaty, obwódki, kwiat cięty i jako rośliny doniczkowe.


Cena 1,19 zł

LEGUTKO 0,5G LEN WIELKOKWIATOWY

Roślina jednoroczna, wysokości 40-50 cm o prostych wzniesionych pędach. Wytwarza liczne duże kwiaty barwy karminowoczerwonej, białej z czerwonym oczkiem i niebieskiej, zebrane w luźne kwiatostany. Nadaje się na rabaty, do ogródków skalnych oraz na kwiat cięty.

Cena 1,19 zł

LEGUTKO 6 NASION KOBEA PNĄCA BIAŁA

Rośliny pnące o kwiatach białych do okrywania ścian, altan, balkonów itp. Wysiew nasion w lutym - marcu do doniczek pod osłonami. W temp. 18-22°C wschody następują po około 3 tygodniach. na miejsce stałe wysadzać w końcu maja w odległości 40cm. Wymaga gleby żyznej, gliniasto -próchniczej.

Cena 1,79 zł

LEGUTKO 0,8G KOMPOZYCJA CZERWONA

Kompozycja zawiera najpiękniejsze jednoroczne rośliny ozdobne kwitnące obficie przez całe lato i jesień. Wysiew do gruntu w połowie kwietnia rzutowo lub rzędowo. Nasiona przykryć 1 cm warstwą ziemi. W miarę potrzeby podlewać aby utrzymać odpowiednią wilgotność gleby.

Cena 1,29 zł

LEGUTKO 0,8G KLARKIA, DZIEROTKA

Rośliny o kwiatach białych, różowych, łososiowych, szkarłatnych, uprawiane na rabatach i na kwiat cięty. Wysiew nasion w kwietniu -maju do gruntu. Siewki przerwać w odstępach 20-25cm.Wymaga stanowiska słonecznego, niezbyt wilgotnego. Kwitnie przez całe lato.

Cena 0,99 zł

LEGUTKO 0,2G KAKTUSY MIESZANKA

Rośliny pochodzące z gór. Północnej i Południowej Ameryki mogą być z powodzeniem uprawiane w naszym klimacie. Wysokość roślin 25-40 cm. Wysiew nasion w marcu do doniczek lub skrzynek w pulchną, piaszczystą ziemię. W okresie kiełkowania, przez około 4 tygodnie, utrzymywać temperaturę 22-26°C.
Cena 1,79 zł

LEGUTKO 0,08G MACIERZANKA PIASKOWA


Roślina wieloletnia, okrywowa. Kwitnie od czerwca do sierpnia, tworząc główkowate kwiatostany o kwiatach barwy lilioworóżowej.

Wysiew nasion w maju-czerwcu na rozsadniku lub wprost do gruntu. W temp. 18-22 stopni wschody trwają 2-3 tygodnie.

Cena 1,19 zł

LEGUTKO 1G MIESZANKA BYLIN WYSOKICH

Mieszanka wysokich roślin wieloletnich. Kwitnące przez całe lato i jesień rośliny polecane są na wysokie rabaty, do kompozycji ogrodowych i na kwiat cięty. Nasiona wysiewać w kwietniu-czerwcu do skrzynek lub na palety pod osłonami.

Cena 1,89 zł

LEGUTKO 1G MIESZANKA BYLIN...

Mieszanka średniowysokich roślin wieloletnich. Zastosowanie: na rabaty, grupy ogrodowe i na kwiat cięty. Wysiew nasion w kwietniu do skrzynek, inspektu lub na rozsadniku. Rozsadę sadzić na miejsce stałe w lipcu-sierpniu w rozstawie 30-40 cm.

Cena 1,89 zł

LEGUTKO 1G NIECIERPEK BALSAMINA

Rośliny jednoroczne wys. do 60 cm, o wyprostowanych, grubych mięsistych pędach. Od lipca do późnej jesieni zdobią je różnobarwne, pełne kwiaty, kształtem zbliżone do kwiatów kamelii.
Cena 1,35 zł

LEGUTKO 0,1G PETUNIA ZWISAJĄCA TYPU...

Silnie rosnąca odmiana kaskadowa o długich zwisających pędach, doskonała do uprawy w skrzynkach balkonowych, pojemnikach i doniczkach. Liczne, duże purpurowofioletowe kwiaty ukazują się od maja do późnej jesieni.

Cena 3,19 zł

LEGUTKO 0,1G PETUNIA OGRODOWA X HYBRIDA

Rośliny o wielobarwnych kwiatach, uprawiane w pojemnikach, na balkonach i rabatach. Wysiew nasion w lutym -marcu do skrzynek w szklarni. Nie należy ich przykrywać ziemią, tylko lekko wcisnąć deseczką w podłoże.

Cena 1,95 zł

LEGUTKO 0,02G PETUNIA KASKADA RÓŻOWA LUX

Roślina jednoroczna o pędach zwisających długości 60 cm. Różowe kwiaty średnicy 6-7 cm, pojawiają się od maja do połowy października. Niezwykle pięknie prezentuje się na balkonach, w wiszących i stojących pojemnikach.

Cena 2,99 zł

LEGUTKO 0,02G PETUNIA KASKADA ŻÓŁTA LUX

Roślina jednoroczna o pędach zwisających długości 60 cm. Żółte kwiaty średnicy 6-7 cm, pojawiają się od maja do połowy października. Niezwykle pięknie prezentuje się na balkonach, w wiszących i stojących pojemnikach.

Cena 2,99 zł

LEGUTKO 0,02G PETUNIA KASKADA...

Roślina jednoroczna o pędach zwisających długości 60 cm. Łososiowe kwiaty średnicy 6-7 cm, pojawiają się od maja do połowy października. Niezwykle pięknie prezentuje się na balkonach, w wiszących i stojących pojemnikach.

Cena 2,99 zł

LEGUTKO 1G RUDBEKIA PURPUROWA

Bylina wys. 60-80 cm, o sztywnych pędach zakończonych okazałymi purpuroworóżowymi kwiatostanami ze stożkowo wypukłym środkiem. Cenna roślina do uprawy na rabatach bylinowych, tworzenia grup florystycznych i na kwiat cięty.

Cena 1,19 zł

LEGUTKO 0,5G SMAGLICZKA NADMORSKA

Rośliny jednoroczne o silnie rozgałęzionych, pokładających się łodygach wys. 10-30 cm. Na wierzchołkach łodyg liczne drobne, miododajne kwiaty zebrane w baldachogrona. Kwitnie: czerwie-październik. Zastosowanie: na rabaty, obwódki i do ogródków skalnych. Rośnie w każdej glebie. Wysiew w marcu - maju do gruntu.

Cena 1,29 zł

LEGUTKO 0,5G SZAŁWIA BŁYSZCZĄCA CZERWONA

Roślina jednoroczna wys. 25-30 cm o intensywnie czerwonych kwiatach zebranych w długie kłosy. Popularna roślina do uprawy na rabatach i w pojemnikach. Wysiew nasion w marcu do skrzynek lub na palety pod osłonami. W temp. 16-20°C wschody następują po 14-20 dniach. Na miejsce stałe sadzić w drugiej połowie maja, w rozstawie 25-30 cm.

Cena 1,89 zł

LEGUTKO 1G WILEC SZKARŁATNY

Jednoroczna roślina pnąca, dorastająca do 4 m o oryginalnych, silnie wcinanych pierzastych liściach. Od połowy lipca do przymrozków rośliny obsypane są lejkowatymi czerwono-szkarłatnymi kwiatami.

Cena 1,49 zł

LEGUTKO 0,1G ZATRWIAN TATARSKI BIAŁY

Bylina. Rośliny wys. 30-40 cm o białych kwiatach. Kwitną od czerwca do września. Wysiew w kwietniu - maju pod osłony lub na rozsadniku. Nasion nie przykrywać tylko delikatnie wcisnąć deseczką w podłoże.

Cena 1,65 zł

Legutko nasiona - sklep

W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. Z o.o. dysponuje jednym z najbogatszych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie asortymentem nasion gatunków i odmian roślin ozdobnych, warzyw i ziół. Swoją ofertę kieruje do posiadaczy ogródków przydomowych i działkowych oraz producentów wielkotowarowych. Firma ta jest także jednym z największych polskich eksporterów w tej branży.

O jakości produktów tego przedsiębiorstwa świadczą medale, nagrody i wyróżnienia przyznawane na krajowych i zagranicznych wystawach ogrodniczych, wśród których wyróżnić można nadane w 2008 r. głosami klientów  branży nasiennej, prawo do używania godła „Najlepsze w Polsce”. Legutko było pierwszą firmą ogrodniczą w Polsce, które otrzymało takie wyróżnienie.

W oferowanym dla Państwa asortymencie w sklepie ogrodniczym BIATOM.PL można zakupić wiele produktów pochodzącym od tego renomowanego przedsiębiorstwa, które przykłada wielką wagę do jakości sprzedawanych nasion. 

Centrum BIATOM.pl sklep ogrodniczy i hurtownia ogrodnicza Białystok to dystrybutor produktów firmy Legutko.

W Białymstoku oraz wysyłkowo online B2B do dalszej odsprzedaży oferujemy też produkty w cenie hurtowej, prosto od producenta.

Sklep BIATOM.pl sklep ogrodniczy i hurtownia ogrodnicza Białystok to dystrybutor produktów firmy Legutko, dysponuje jednym z najbogatszych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie asortymentem nasion gatunków i odmian roślin ozdobnych, warzyw i ziół. Swoją ofertę kieruje do posiadaczy ogródków przydomowych i działkowych oraz producentów wielkotowarowych. Firma ta jest także jednym z największych polskich eksporterów w tej branży.