PROMANAL 60 EC 250 ML ŚRODEK OWADOBÓJCZY NEUDORFF OCHOJNIK MISECZNIK
  • PROMANAL 60 EC 250 ML ŚRODEK OWADOBÓJCZY NEUDORFF OCHOJNIK MISECZNIK

PROMANAL 60 EC 250 ML ŚRODEK OWADOBÓJCZY NEUDORFF OCHOJNIK MISECZNIK

31,44 zł
Brutto

Środek owadobójczy, zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym, przeznaczony do ochrony drzew owocowych oraz drzew i krzewów ozdobnych przed niektórymi szkodnikami. Wyprodukowany jest na bazie oleju parafinowego, a więc bezpieczny dla środowiska.

EAN: 4005240003381
Ilość
Obecnie brak na stanie

Środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej.

Stosowanie
Środek o działaniu kontaktowym przeznaczony do ochrony drzew owocowych oraz drzew i krzewów ozdobnych przed niektórymi szkodnikami. Na roślinie działa powierzchniowo.

śliwa* misecznik śliwowy : 1 ltr w 50 ltr wody 

cis pospolity* misecznik cisowiec : 20 ml w 1 ltr wody  

modrzew * ochojnik świerkowo-modrzewiowy  : 20 ml w 1 ltr wody


śliwa - zabieg wykonać przed kwitnieniem w okresie białego pąka
iglaki - stosować w okresie wczesnowiosennym/luty-marzec/do zwalczania zimujących form szkodników

Promanal jest preparatem ochronnym stosowanym przeciwko przędziorkom, mszycom, misecznikom i ochojnikom zarówno na drzewach owocowych jak i krzewach i drzewach ozdobnych. Pozwala on w bezpieczny sposób zwalczać te szkodnikach na terenach ogrodów przydomowych i działkowych jak i w gospodarstwach ekologicznych.

Promanal 60 EC oddziałuje na szkodniki kontaktowo. Podczas wykonywania oprysku substancja aktywna Promanalu, czyli olej parafinowy, pokrywa cienką warstwą zimujące jeszcze stadia szkodników, co utrudnia ich procesy oddechowe. W efekcie szkodniki giną w wyniku uduszenia.

Należy tu pamiętać, że preparatem Promanal zwalczamy tylko stadia zimujące szkodników, najczęściej jaja lub wczesne stadia larwalne. Nie nadaje się on zaś do zwalczania form dorosłych w pełni sezonu wegetacyjnego.

Dlatego niezmiernie ważne jest aby wykonać oprysk Promanalem we właściwym terminie. Jeżeli na przedwiośniu nie uda nam się kupić środka Promanal 60 EC, możemy zastąpić go innymi preparatami opartymi na oleju parafinowym, posiadającymi zbliżony zakres stosowania, np. Treol 770 EC lub Catane 800 EC.

3033