• Brak w Magazynie Biatom
Biopon 2g Słonecznik kwiatowy Niski Pełny Nasiona kwiatów Roślina jednoroczna Duże kwiaty
  • Biopon 2g Słonecznik kwiatowy Niski Pełny Nasiona kwiatów Roślina jednoroczna Duże kwiaty
  • Biopon 2g Słonecznik kwiatowy Niski Pełny Nasiona kwiatów Roślina jednoroczna Duże kwiaty

Biopon 2g Słonecznik kwiatowy Niski Pełny Nasiona kwiatów Roślina jednoroczna Duże kwiaty

1,89 zł
Brutto

Biopon 2g Słonecznik kwiatowy Niski Pełny Nasiona kwiatów Roślina jednoroczna Duże kwiaty
Słonecznik ozdobny uprawiany jest w ogrodach ze względu na swoje piękne, dość duże kwiaty, które można podziwiać przez całe lato. Wśród odmian ozdobnych słonecznika można spotkać wiele ciekawych form, różniących się wielkością, barwami i budową kwiatów.

EAN: 5904517166981

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 0,19 zł
10 5% Do rabatu 0,95 zł
20 7% Do rabatu 2,65 zł
50 10% Do rabatu 9,45 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Biopon 2g Słonecznik kwiatowy Niski Pełny Nasiona kwiatów Roślina jednoroczna Duże kwiaty

Słonecznik ozdobny uprawiany jest w ogrodach ze względu na swoje piękne, zazwyczaj dość duże kwiaty, które można podziwiać przez całe lato. Wśród odmian ozdobnych słonecznika można spotkać wiele ciekawych form, różniących się wielkością, barwami jak i budową kwiatów.

Słonecznik (Helianthus) należy do rodziny astrowatych (Asteraceae). Nazwa łacińska Helianthus wywodzi się od dwóch słów greckich: helios, oznaczającego słońce, oraz anthos, czyli kwiat. Przyczyną takiego nazewnictwa jest prawdopodobnie to, iż kwiatostany słoneczników przypominają tarczę słońca, oraz fakt, iż kwiatostany kierują się zawsze ku słońcu, naśladując jego bieg. Wśród słoneczników są zarówno rośliny jednoroczne jak i słoneczniki bylinowe, które mogą rosnąć przez wiele lat.

Uprawa słoneczników jednorocznych

Zastosowanie słoneczników
W ogrodzie ze słoneczników jednorocznych można tworzyć grupy lub sadzić je pojedynczo. Ponieważ są roślinami miododajnymi, mogą być również siane na pozytek pszczół. Istnieją odmiany przeznaczone głównie na kwiat cięty, jak i odmiany nadające się do uprawy w doniczkach i pojemnikach.

Wymagania glebowe i nawożenie słonecznika
Stanowisko dla słoneczników powinno być silnie nasłonecznione i w miarę możliwości, osłonięte od wiatru. Rośliny te potrzebują dużej ilości składników pokarmowych - wymagają gleby średniowilgotnej, żyznej i dobrze nawiezionej. Należy im zapewnić odpowiednie ilości potasu oraz mikroelementów - boru i molibdenu. Po wytworzeniu 2 par liści rośliny dobrze jest zasilić nawozem wieloskładnikowym z mikroelementami w ilości 30 g na m². W czasie wzrostu, do momentu tworzenia koszyczków, można je dodatkowo dokarmiać siarczanem potasu, rozsypując nawóz na grządki i lekko mieszając go z wierzchnią warstwą ziemi.

Wysiew nasion słonecznika
Słoneczniki raczej źle znoszą przesadzanie, dlatego też nasiona słonecznika wysiewamy od razu na miejsce stałe, w drugiej połowie kwietnia (gdy nie ma już obawy wystąpienia przymrozków) lub w maju. Umieszczamy razem po 4-5 nasion, a po wzejściu siewek pozostawiamy tylko jedną, najsilniejszą. Odmiany wysokie powinny rosnąć w rozstawie 50 x 75 cm, niskie zaś 25 x 50 cm. Nasiona umieszczamy na głębokości 2 do 3 cm, dzieki czemu zapobiegniemy wydziobaniu ich przez ptactwo.

Jak przedłużyć kwitnienie słonecznika?
Słoneczniki kwitną od lipca do września. Kwitnienie można opóźnić o około 3 tygodnie poprzez uszczknięcie wierzchołków nad trzecią parą liści, gdy pędy osiągną wysokość 25 do 30 cm.

Choroby i szkodniki słoneczników jednorocznych
Odpowiednio pielęgnowane słoneczniki są rzadko atakowane przez szkodniki i choroby. Liście i stożki wzrostu roślin mogą być objadane przez ślimaki. Wiosną na młodych liściach i wierzchołkach pedów mogą pojawić się również mszyce, które należy zwalczać preparatami mszycobójczymi, takimi jak Decis 2.5 EC czy Pirimor 500 WG. Uprawa słoneczników może być również zaatakowana przez choroby grzybowe, takie jak szara pleśń oraz mączniak prawdziwy. W tym przypadku pomoże stosowanie preparatów grzybobójczych, tzw. fungicydów.

3886

Opis

Waga (g)
2

Specyficzne kody

EAN13
5904517166981
Komentarze (0)