Nawóz płynny uniwersalny
 • Nawóz płynny uniwersalny
 • Florovit 0,55 kg Wieloskładnikowy nawóz ogrodniczy dolistny i doglebowy

Florovit 0,55 kg Nawóz płynny uniwersalny

11,99 zł
Brutto

Florovit 0,55kg Nawóz płynny uniwersalny

Regularne stosowanie nawozu z serii Florovit powoduje intensywny wzrost roślin, szybsze i bardziej okazałe kwitnienie oraz piękne i dorodne owocowanie. Całkowicie rozpuszczalny w wodzie, skoncentrowany nawóz.

EAN: 5900498025460

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 1,20 zł
10 5% Do rabatu 5,99 zł
20 7% Do rabatu 16,78 zł
50 10% Do rabatu 59,94 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Florovit 0,55kg Nawóz płynny uniwersalny

Florovit płynny - rewolucyjny nawóz ogrodniczy o wielu składnikach, doskonale rozpuszczalny w wodzie, zaprojektowany specjalnie dla profesjonalnej pielęgnacji roślin. Dzięki swojej unikalnej formule, nawóz ten może być stosowany zarówno do dolistnego, jak i doglebowego nawożenia w ogrodnictwie, uprawach polowych, ogródkach działkowych oraz w hodowli roślin ozdobnych, zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w doniczkach.

Badania naukowe wielokrotnie dowiodły, że nawożenie dolistne jest najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem dostarczania składników odżywczych do roślin. Florovit płynny to nie tylko skoncentrowany nawóz, ale również cenny czynnik błonkotwórczy. Dzięki tej unikalnej kombinacji, Florovit płynny wzmacnia rośliny, zwiększa ich odporność na suszę, niedobór wody oraz okresy stresu, takie jak zahamowanie wzrostu czy infekcje.

Możliwości zastosowania Florovitu płynnego są nieograniczone - doskonale sprawdza się w nawożeniu roślin ozdobnych, warzyw zarówno w gruncie, jak i pod osłonami. Rośliny nawożone tym preparatem rosną szybciej, obficiej kwitną i wcześniej owocują. Ponadto, Florovit płynny doskonale regeneruje rośliny uszkodzone przez mróz, szczególnie drzewa owocowe - wystarczy opryskać liście, gałęzie i pnie, aby uzyskać kompletną regenerację.

Nawóz jest zalecany szczególnie:

 • jako środek wzmacniający rośliny w okresie suszy i niedostatku wody lub w okresach krytycznych np. zahamowanie wzrostu itp.
 • w przypadku niedoboru w glebie niezidentyfikowanego składnika pokarmowego,
 • jako środek poprawiający stan odżywienia roślin w warunkach niesprzyjających pobieraniu składników pokarmowych przez korzenie,
 • jako środek przyśpieszający regenerację roślin uszkodzonych przez mróz (szczególnie drzew owocowych) opryskując liście, gałęzie i pnie do całkowitego zwilżenia,
 • do nawożenia rozsad przed ich wysadzeniem na miejsce stałe (lepiej się przyjmują).

Stosowanie:

 • Warzywa w czasie wegetacji:
  młode siewki i pikówki - 10 ml na 5 l wody. Podlewać utrzymując optymalny stopień nawilgocenia podłoża. Nie stosować dodatkowego nawożenia
  rośliny w gruncie - 10 ml na 1-2 l wody. Zraszać rośliny stosując 0,1-0,2 l cieczy na 1m2 uprawy. Zabieg powtarzać w okresie suszy co 7-14 dni.
 • Rośliny ozdobne gruntowe i doniczkowe w czasie wegetacji:
   w gruncie - 10 ml nawozu rozpuścić w 3 l wody. Podlewać obficie lub zraszać co 2-3 tygodnie do rozwinięcia pierwszych liści.
  krzewy ozdobne liściaste/rośliny ozdobne doniczkowe - 5 ml nawozu rozpuścić w 2 l wody. Podlewać obficie lub zraszać co 7-14 dni.
 • Drzewa i krzewy owocowe: 200 ml na 10 l wody (dla śliw i moreli 300-400 ml na 10 l wody). Zraszać całe rośliny do całkowitego zwilżenia. Zabieg można powtarzać co 7-14 dni. Opryski należy wykonywać wieczorem lub w pochmurne dni.

Skład nawozu: 3,0% (N) azot całkowity; 2,3% (N) azot amidowy; 0,7% (N) azot azotanowy; 2,4% (K) potas w przeliczeniu na K rozpuszczalny w wodzie; 0,006% (Cu) miedź całkowita; 0,03% (Fe) żelazo całkowite; 0,015% (Mn) mangan całkowity; 0,0017% (Mo) molibden całkowity; 0,013% (Zn) cynk całkowity. pH roztworu 3,3-4,3.

Opakowanie 0,55kg.

1463

Opis

Waga
0,55 kg
Zastosowanie
Nawozy uniwersalne
Postać nawozu
Płyn

Specyficzne kody

EAN13
5900498025460
Komentarze (0)