• Brak w Magazynie Biatom
Florovit 1 kg Nawóz płynny uniwersalny
 • Florovit 1 kg Nawóz płynny uniwersalny
 • Nawóz płynny uniwersalny

Florovit 1 kg Nawóz płynny uniwersalny

17,99 zł
Brutto

Florovit 1 kg Nawóz płynny uniwersalny

Całkowicie rozpuszczalny w wodzie, skoncentrowany nawóz ogrodniczy przeznaczony do dolistnego i doglebowego nawożenia roślin. Regularne stosowanie nawozu Florovit powoduje intensywny wzrost roślin, szybsze i bardziej okazałe kwitnienie oraz piękne i dorodne owocowanie. 

EAN: 5900498025477

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 1,80 zł
10 5% Do rabatu 9,00 zł
20 7% Do rabatu 25,19 zł
50 10% Do rabatu 89,96 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Florovit 1kg Nawóz płynny uniwersalny

Nawożenie dolistne, jak wykazały długoletnie badania nad poza korzeniowym zasilaniem roślin, jest najszybszą i ekonomicznie uzasadnioną formą nawożenia. Koncentrat poza nawożeniem posiada również bardzo cenne własności błonkotwórcze. Dzięki tym właściwościom jest zalecany jako środek sprawiający, że rośliny lepiej znoszą okresy suszy, niedostatku wody lub okresy krytyczne (np. zahamowanie wzrostu) oraz są bardziej odporne na infekcje i różnego rodzaju stresy.

Całkowicie rozpuszczalny w wodzie, skoncentrowany nawóz ogrodniczy przeznaczony do dolistnego i doglebowego nawożenia roślin w ogródkach działkowych oraz w uprawie roślin ozdobnych w gruncie i doniczkach.

Można go stosować do zasilania roślin ozdobnych, warzyw w gruncie i pod osłonami, w sadownictwie i rolnictwie. Rośliny dokarmiane płynnym szybciej rosną, wcześniej i okazalej kwitną, a także wcześniej zaczynają owocować, dając plony większe o około 10 %. Stosowany jest również jako środek przyspieszający regenerację roślin uszkodzonych przez mróz (szczególnie drzew owocowych) opryskując liście, gałęzie i pnie do całkowitego zwilżenia.

Nawóz jest zalecany szczególnie:

 • jako środek wzmacniający rośliny w okresie suszy i niedostatku wody lub w okresach krytycznych np. zahamowanie wzrostu itp.
 • w przypadku niedoboru w glebie niezidentyfikowanego składnika pokarmowego,
 • jako środek poprawiający stan odżywienia roślin w warunkach niesprzyjających pobieraniu składników pokarmowych przez korzenie,
 • jako środek przyśpieszający regenerację roślin uszkodzonych przez mróz (szczególnie drzew owocowych) opryskując liście, gałęzie i pnie do całkowitego zwilżenia,
 • do nawożenia rozsad przed ich wysadzeniem na miejsce stałe (lepiej się przyjmują).

Stosowanie:

 • Warzywa w czasie wegetacji:
  młode siewki i pikówki - 10 ml na 5 l wody. Podlewać utrzymując optymalny stopień nawilgocenia podłoża. Nie stosować dodatkowego nawożenia
  rośliny w gruncie - 10 ml na 1-2 l wody. Zraszać rośliny stosując 0,1-0,2 l cieczy na 1m2 uprawy. Zabieg powtarzać w okresie suszy co 7-14 dni.
 • Rośliny ozdobne gruntowe i doniczkowe w czasie wegetacji:
   w gruncie - 10 ml nawozu rozpuścić w 3 l wody. Podlewać obficie lub zraszać co 2-3 tygodnie do rozwinięcia pierwszych liści.
  krzewy ozdobne liściaste/rośliny ozdobne doniczkowe - 5 ml nawozu rozpuścić w 2 l wody. Podlewać obficie lub zraszać co 7-14 dni.
 • Drzewa i krzewy owocowe: 200 ml na 10 l wody (dla śliw i moreli 300-400 ml na 10 l wody). Zraszać całe rośliny do całkowitego zwilżenia. Zabieg można powtarzać co 7-14 dni. Opryski należy wykonywać wieczorem lub w pochmurne dni.

Skład nawozu: 3,0% (N) azot całkowity; 2,3% (N) azot amidowy; 0,7% (N) azot azotanowy; 2,4% (K) potas w przeliczeniu na K rozpuszczalny w wodzie; 0,006% (Cu) miedź całkowita; 0,03% (Fe) żelazo całkowite; 0,015% (Mn) mangan całkowity; 0,0017% (Mo) molibden całkowity; 0,013% (Zn) cynk całkowity. pH roztworu 3,3-4,3.

Opakowanie 1 kg.

1127

Opis

Waga
1 kg
Zastosowanie
Nawozy uniwersalne
Postać nawozu
Płyn

Specyficzne kody

EAN13
5900498025477
Komentarze (0)