Florovit 1 kg Nawóz mineralny w płynie do róż i innych roślin kwitnących
  • Florovit 1 kg Nawóz mineralny w płynie do róż i innych roślin kwitnących
  • Florovit 1 kg Nawóz mineralny w płynie do róż i innych roślin kwitnących

Florovit 1 kg Nawóz mineralny w płynie do róż i innych roślin kwitnących

12,03 zł
Brutto

Florovit 1 kg Nawóz mineralny w płynie do róż

Nawóz mineralny w płynie do róż i innych roślin kwitnących przeznaczony jest do doglebowego i dolistnego dokarmiania róż i innych roślin kwitnących rosnących w gruncie lub w pojemnikach. Regularne stosowanie nawozu przyśpiesza rozwój pąków kwiatowych, zwiększa intensywność wybarwienia liści i kwiatów.

EAN: 5900498007893

Rabaty ilościowe

Ilość Unit discount Oszczędzasz
5 2% Do 1,20 zł
10 5% Do 6,02 zł
20 7% Do 16,84 zł
50 10% Do 60,16 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie

Florovit 1kg Nawóz mineralny w płynie do róż i innych roślin kwitnących

Nawóz Florovit
jest przeznaczony jest do doglebowego i dolistnego dokarmiania róż i innych roślin kwitnących rosnących w gruncie lub w pojemnikach. Regularne stosowanie nawozu przyśpiesza rozwój pąków kwiatowych, zwiększa intensywność wybarwienia liści i kwiatów.

Należy pamiętać aby w drugiej połowie sierpnia zaprzestać zasilania róż nawozem zawierającym azot, ponieważ zahamowane zostanie drewnienie pędów a w konsekwencji ich przemarznięcie w okresie zimowym.

Sposób stosowania:

  • Nawożenie doglebowe

    W gruncie: rośliny należy nawozić 1% roztworem nawozu - 10 ml (2 nakrętki) nawozu rozcieńczyć w 1 litrze wody. Otrzymanym roztworem podlewać rośliny 1 raz w tygodniu od wiosny do połowy sierpnia, stosując około 2 litrów roztworu na 1m2 powierzchni.
    W pojemnikach: rośliny należy nawozić 0,5% roztworem nawozu - 5 ml (1 nakrętka) nawozu rozcieńczyć w 1 litrze wody. Otrzymanym roztworem podlewać rośliny 2 razy w tygodniu od kwietnia do września. 

  • Nawożenie dolistne. Niezależnie od nawożenia doglebowego można opryskiwać rośliny 1 raz w miesiącu 0,2-0,4% roztworem nawozu - 2-4ml nawozu (połowa nakrętki) rozcieńczyć w 1 litrze wody. Należy unikać opryskiwania roślin kwitnących w okresie ich pełnego kwitnienia. Zaleca się wykonywanie oprysków w dni pochmurne lub wieczorem. Nawożenie dolistne zalecane jest zwłaszcza w przypadku, gdy korzenie nie mogą aktywnie pobierać składników pokarmowych (np. słabo rozwinięty lub uszkodzony system korzeniowy, chłodna pogoda itp.), czego objawem może być słaby wzrost roślin lub chloroza liści - jasnozielone przebarwienia.

Skład nawozu: azot, potas, fosfor, bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk.

Opakowanie 1kg.

1473

Opis

Waga
1 kg
Postać nawozu
Płyn