Marki
Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot
  • Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot

Obornik 10 l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot

19,99 zł
Brutto

Ekologiczny obornik kurzy 10l jest bezpieczny dla roślin. Może być stosowany na wszelkich rodzajach gleb. Obornik kurzy granulowany to znakomity naturalny nawóz ogrodniczy, który powstał z odchodów drobiu, jest bezpieczny dla roślin i może być stosowany na wszystkich rodzajach gleby. Inaczej kurzak, pomiot kurzy.

EAN: 5902020937005

Rabaty ilościowe

Ilość Unit discount Oszczędzasz
5 2% Do 2,00 zł
10 5% Do 10,00 zł
20 7% Do 27,99 zł
50 10% Do 99,95 zł
Ilość
W magazynie

Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot. Nawóz naturalny organiczny ma w swym składzie składniki odżywcze, odpowiadające wymaganiom pokarmowym roślin. Grubo granulowany preparat jest łatwo rozpuszczalny w wodzie.

Ze względu na to, iż jest to nawóz ekologicznie czysty, szczególnie zalecany jest do produkcji zdrowej żywności. Obornik kurzy zalecany jest do wszelkiego rodzaju upraw warzywnych, ogrodniczych, działkowych i sadowniczych, w tym także do roślin ozdobnych, doniczkowych, iglaków i trawników.

Obornik kurzy jest bezpieczny dla roślin. Może być stosowany na wszelkich rodzajach gleb.

Nawóz kurzy bywa też nazywany: kurzak, pomiot kurzy, obornik kurzy. To bardzo dobry nawóz naturalny. Trzeba go jednak stosować z umiarem. Kurzak zawiera dużo zwłaszcza azotu oraz wapnia. Gdy użyje się go w postaci świeżej bezpośrednio pod rośliny, mogą tego nie przeżyć (nawet żarłoczne pomidory). Zostaną po prostu gwałtownie przenawożone – popularnie mówi się, że rośliny ulegają „spaleniu” (bo żółkną i zamierają).

Zalety produktu:

- bezpieczny dla roślin

- bezzapachowy

- ekologicznie czysty

- przeznaczony na wszystkie rodzaje gleb

 - poprawia strukturę gleby

- zwiększa aktywność biologiczną gleby

- polepsza ukorzenienie

- poprawia warunki wegetacyjne roślin

- dostarcza optymalne dawki składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin

- zwiększa plony

Stosowanie:

Nawóz może być stosowany wczesną wiosną przed siewem lub sadzeniem.

Nadaje się także do dokarmiania roślin już rosnących.

Uprawy warzywne:

- Pod osłonami w produkcji rozsady dodaje się do podłoża 3,0 do 5,0kg nawozu /m3.

- W produkcji warzyw pod osłonami bezpośrednio w gruncie nawóz stosuje się w dawce 0,4-0,5kg/m2. Przed uprawą warzyw należy równomiernie rozsypać zalecana dawkę nawozu, a następnie wymieszać z glebą na głębokość 10-15cm. W tak przygotowanej glebie sadzić rozsadę roślin warzywnych.

Uprawy polowe:

- W uprawach polowych nawóz może być stosowany w dawce 10-20 kg na 100m2. Zalecaną dawkę nawozu rozprowadzić równomiernie na powierzchni pola i wymieszać z glebą na głębokość około 10-15cm. Nawóz najlepiej zastosować przedsiewnie wiosna lub jesienią.

Opakowanie 10l.

 

Opis

Pojemność
10 l