• Brak w Magazynie Biatom
Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot
  • Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot

Obornik 10 l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot

19,99 zł
Brutto

Ekologiczny obornik kurzy 10l jest bezpieczny dla roślin. Może być stosowany na wszelkich rodzajach gleb. Obornik kurzy granulowany to znakomity naturalny nawóz ogrodniczy, który powstał z odchodów drobiu, jest bezpieczny dla roślin i może być stosowany na wszystkich rodzajach gleby. Inaczej kurzak, pomiot kurzy.

EAN: 5902020937005

Rabaty ilościowe

Ilość Rabat Jednostkowy Oszczędzasz
5 2% Do rabatu 2,00 zł
10 5% Do rabatu 10,00 zł
20 7% Do rabatu 27,99 zł
50 10% Do rabatu 99,95 zł
Ilość
Brak w Magazynie Biatom

Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot. Nawóz naturalny organiczny ma w swym składzie składniki odżywcze, odpowiadające wymaganiom pokarmowym roślin. Grubo granulowany preparat jest łatwo rozpuszczalny w wodzie.

Ze względu na to, iż jest to nawóz ekologicznie czysty, szczególnie zalecany jest do produkcji zdrowej żywności. Obornik kurzy zalecany jest do wszelkiego rodzaju upraw warzywnych, ogrodniczych, działkowych i sadowniczych, w tym także do roślin ozdobnych, doniczkowych, iglaków i trawników.

Obornik kurzy jest bezpieczny dla roślin. Może być stosowany na wszelkich rodzajach gleb.

Nawóz kurzy bywa też nazywany: kurzak, pomiot kurzy, obornik kurzy. To bardzo dobry nawóz naturalny. Trzeba go jednak stosować z umiarem. Kurzak zawiera dużo zwłaszcza azotu oraz wapnia. Gdy użyje się go w postaci świeżej bezpośrednio pod rośliny, mogą tego nie przeżyć (nawet żarłoczne pomidory). Zostaną po prostu gwałtownie przenawożone – popularnie mówi się, że rośliny ulegają „spaleniu” (bo żółkną i zamierają).

Zalety produktu:

- bezpieczny dla roślin

- bezzapachowy

- ekologicznie czysty

- przeznaczony na wszystkie rodzaje gleb

 - poprawia strukturę gleby

- zwiększa aktywność biologiczną gleby

- polepsza ukorzenienie

- poprawia warunki wegetacyjne roślin

- dostarcza optymalne dawki składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin

- zwiększa plony

Stosowanie:

Nawóz może być stosowany wczesną wiosną (lub późną jesienią) przed siewem lub sadzeniem.

Nadaje się także do dokarmiania roślin już rosnących.

Uprawy warzywne:

- Pod osłonami w produkcji rozsady dodaje się do podłoża 3,0 do 5,0kg nawozu /m3.

- W produkcji warzyw pod osłonami bezpośrednio w gruncie nawóz stosuje się w dawce 0,4-0,5kg/m2. Przed uprawą warzyw należy równomiernie rozsypać zalecana dawkę nawozu, a następnie wymieszać z glebą na głębokość 10-15cm. W tak przygotowanej glebie sadzić rozsadę roślin warzywnych.

Uprawy polowe:

- W uprawach polowych nawóz może być stosowany w dawce 10-20 kg na 100m2. Zalecaną dawkę nawozu rozprowadzić równomiernie na powierzchni pola i wymieszać z glebą na głębokość około 10-15cm. Nawóz najlepiej zastosować przedsiewnie wiosna lub jesienią.

Opakowanie 10l.

Obornik kurzy jest jednym z najważniejszych nawozów organicznych dostępnych dla ogrodników i rolników. Jego unikalna mieszanka składników odżywczych i minerałów pomaga w poprawie jakości i wzrostu roślin. Jeśli jesteś zainteresowany stosowaniem obornika kurzego w swoim ogrodzie lub na swojej działce ROD, odpowiedzi na kilka pytań mogą pomóc Ci lepiej go zrozumieć.

  1. Jakie rośliny lubią obornik kurzy? Obornik kurzy jest dobry dla wszystkich rodzajów roślin, ale szczególnie dla roślin warzywnych, takich jak pomidory, ogórki, papryka i kapusta. Obornik kurzy jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak azot, fosfor i potas, które są niezbędne dla zdrowego i silnego wzrostu roślin.

  2. Kiedy sypać obornik kurzy? Obornik kurzy można sypać przed sadzeniem lub w trakcie wegetacji roślin. Najlepiej jest to robić wczesną wiosną lub jesienią, aby dać obornikowi czas na rozkład i wchłonięcie przez glebę.

  3. Czy obornik kurzy jest dobry? Tak, obornik kurzy jest bardzo dobry dla roślin. Zawiera naturalne składniki odżywcze i minerały, które pomagają w poprawie jakości i wzrostu roślin. Obornik kurzy jest również świetnym źródłem azotu, który jest niezbędny dla prawidłowej syntezy białka i wzrostu roślin.

  4. Jak stosować obornik kurzy? Obornik kurzy można sypać bezpośrednio na glebę lub rozcieńczać z wodą i stosować jako nawóz do podlewania roślin. Najlepiej jest stosować go raz na rok, aby dać glebie i roślinom czas na wchłonięcie i wykorzystanie składników odżywczych. Ważne jest, aby stosować obornik kurzy z umiarem i zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ nadmiar może uszkodzić rośliny.

  5. Czy obornik kurzy nadaje się pod ogórki? Tak, obornik kurzy jest idealnym nawozem dla ogórków. Zawiera składniki odżywcze i minerały, które są niezbędne dla zdrowego i silnego wzrostu ogórków, a także pomaga zwiększyć plon i jakość owoców.

  6. Jaka cena obornika kurzego? Cena obornika kurzego może się różnić w zależności od miejsca i producenta. Można go kupić w sklepach ogrodniczych lub bezpośrednio od producenta. Cena może wahać się od kilku do kilkudziesięciu dolarów za worki o różnej wielkości. Warto porównać ceny i jakość, aby znaleźć najlepsze dla Twoich potrzeb.

  7. Podsumowując, obornik kurzy jest skutecznym i naturalnym nawozem dla roślin, który pomaga zwiększyć jakość i wzrost. Stosując go z umiarem i zgodnie z zaleceniami producenta, można uzyskać doskonałe rezultaty w swoim ogrodzie.

 

Opis

Pojemność
10 l

Specyficzne kody

EAN13
5902020937005
Komentarze (0)