• Nowy
Forte 250g Czosnek Ozimy zimowy Harnaś do Sadzenia Konsumpcji Mocny
  • Forte 250g Czosnek Ozimy zimowy Harnaś do Sadzenia Konsumpcji Mocny
  • Forte 250g Czosnek Ozimy zimowy Harnaś do Sadzenia Konsumpcji Mocny

Czosnek Ozimy 250g Zimowy Harnaś Polski Ząbki Cebulki do Sadzenia Jedzenia Cebula

14,99 zł
Brutto

Forte 250g Czosnek Ozimy Zimowy Harnaś Konsumpcji Mocny

To jedna z najpopularniejszych w naszym kraju odmian ozimego czosnku. Harnaś to czosnek zdrowy o pełnych główkach. Bardzo aromatyczny,  ostry, zawiera najwięcej allicyny (naturalnej substancji antyrakotwórczej i przeciwbakteryjnej-naturalny antybiotyk).

Rabaty ilościowe

Ilość Unit discount Oszczędzasz
5 2% Do 1,50 zł
10 5% Do 7,50 zł
20 7% Do 20,99 zł
50 10% Do 74,95 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie

Forte 250g Czosnek Ozimy Zimowy Harnaś Mocny
Oferta dotyczy 250 gram znakomitego czosnku zimowego, polskiego, latowickiego, nie chińskiego(!), główki wielkości od 40 do 55 mm.
Harnaś to czosnek zdrowy o pełnych główkach. Bardzo aromatyczny, zawiera najwięcej allicyny (naturalnej substancji antyrakotwórczej i przeciwbakteryjnej-naturalny antybiotyk). W suchym i chłodnym miejscu dobrze się przechowuje.


Odmiana Jarus to czosnek jary wiosenny. Terminu sadzenia czosnku jarego nie można wydłużać, sadzi się go bardzo wcześnie, aby przy stosunkowo krótkim zimowo-wiosennym dniu rośliny mogły wykształcić jak największą masę liści, co przekłada się na wielkość plonu. Zwykle okres ten przypada w trzeciej dekadzie marca, aż do początku kwietnia. Opóźnienie sadzenia nie sprzyja ukorzenianiu się, ulistnieniu i wytwarzaniu dużych cebul z większą ilością ząbków.

Czosnek Ozimy Zimowy Harnaś to jedna z najpopularniejszych odmian czosnku w Polsce. Jest to czosnek ozimy, co oznacza, że sadzi się go jesienią, a zbiory odbywają się wiosną. Czosnek Harnaś charakteryzuje się dużymi, twardymi ząbkami o przyjemnym, ostrym smaku. Jest odporny na choroby i szkodniki, a także na niskie temperatury.

Najważniejsze cechy czosnku Ozimego Zimowego Harnaś:

  • Odmiana ozima, sadzi się jesienią
  • Duże, twarde ząbki
  • Przyjemny, ostry smak
  • Odporny na choroby i szkodniki
  • Odporny na niskie temperatury

Sposób uprawy:

Czosnek Harnaś najlepiej sadzić jesienią, w październiku lub listopadzie. Gleba powinna być lekka, przepuszczalna i żyzna. Czosnek sadzi się w rozstawie 15-20 cm między rzędami i 10-15 cm w rzędzie. Po posadzeniu czosnek należy podlać.

Pielęgnacja:

Wiosną, po ruszeniu wegetacji, czosnek należy nawozić. Najlepiej zastosować nawóz mineralny o wysokiej zawartości potasu i fosforu. Czosnek należy również regularnie podlewać.

Zbiór:

Zbiór czosnku Harnaś odbywa się w maju lub czerwcu. Czosnek wykopuje się, gdy liście zaczną zasychać. Główki czosnku należy pozostawić na słońcu do wyschnięcia.

Zastosowanie:

Czosnek Harnaś jest doskonałym dodatkiem do wielu potraw. Można go spożywać na surowo, gotować, piec lub marynować. Czosnek ma wiele właściwości zdrowotnych, m.in. wzmacnia odporność, obniża cholesterol i pomaga w leczeniu przeziębień.

Dlaczego warto wybrać czosnek Ozimy Zimowy Harnaś?

  • Czosnek Harnaś to odmiana o bardzo dobrych walorach smakowych i zdrowotnych.
  • Jest to odmiana łatwa w uprawie i odporna na choroby i szkodniki.
  • Czosnek Harnaś jest dostępny w wielu sklepach ogrodniczych i marketach.
Czosnek ozimy, czosnek zimowy, czosnek harnaś, odmiana czosnku harnaś, czosnek polski, czosnek do uprawy, właściwości czosnku, uprawa czosnku, odmiany czosnku, czosnek na surowo, czosnek gotowany, czosnek pieczony, czosnek marynowany

Opakowanie 250g czosnku - główki do konsumpcji.

Opis

Waga
0,25 kg