Marki
BIOPON 15G BURAK ĆWIKŁOWY OPOLSKI NASIONA
  • BIOPON 15G BURAK ĆWIKŁOWY OPOLSKI NASIONA
  • BIOPON 15G BURAK ĆWIKŁOWY OPOLSKI NASIONA
  • BIOPON 15G BURAK ĆWIKŁOWY OPOLSKI NASIONA

BIOPON 15G BURAK ĆWIKŁOWY OPOLSKI NASIONA

1,79 zł
Brutto

Odmiana bardzo plenna o cylindrycznym kształcie korzeni, przydatna do bezpośredniego spożycia, przechowywania oraz przetwórstwa, szczególnie do krojenia i na plastry przy konserwowaniu. Miąższ dobrze wybarwiony, karminowo-czerwony bez wyraźnych pierścieni na przekroju i bardzo smaczny.

EAN: 5904517167186
Ilość
W magazynie

Burak Opolski to jedna ze starszych odmian buraka ćwikłowego. Mimo pojawienia się na rynku nowszych, bardziej wytrzymałych odmian, burak Opolski nadal cieszy się dużą popularnością. Jest to bardzo wartościowa odmiana, która wyróżnia się uniwersalnością zastosowań.

Opis

Burak Opolski charakteryzuje się dużą plennością, zbiór jest zaskakująco wysoki nawet w niesprzyjających warunkach. Udział korzeni handlowych w plonie ogólnym jest bardzo wysoki – są to korzenie o 4-8 centymetrowej średnicy.

Jest to odmiana, która charakteryzuje się dużymi, cylindrycznymi w kształcie korzeniami o czerwonej skórce. Miąższ karminowoczerwony, bez widocznych pierścieni, jest bardzo smaczny, bardzo silnie wybarwiony dzięki dużej zawartości betaniny.

Zastosowanie

Ze względu na wysokie walory smakowe, mimo upływu lat burak Opolski nie traci na popularności. Nadal jest to jedna z najsmaczniejszych i najlepiej wybarwionych, cylindrycznych odmian buraka ćwikłowego. Jego korzenie mają szereg zastosowań – są wykorzystywane głównie do bezpośredniego spożycia i bieżącego zaopatrzenia rynku.

Co ważne, świetnie nadają się także do przetworów, szczególnie do produkcji soków, ale można je także przeznaczyć na ćwikłę lub do konserwowania. Wykazują także dużą przydatność do przechowywania – odpowiednio zabezpieczone są w stanie bez szwanku przetrwać całą zimę.

Liczba nasion: 50-120szt w gramie
Norma wysiewu: 12-15 kg/1ha
Termin wysiewu: 2 dekada IV-1 dekada VII
Rozstawa: na ogół 30-50 x 5-7 cm
Wegetacja: 110-115 dni
Termin zbioru: 2 dekada VII- 2 dekada X
Gramatura: 15g

3888

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć