Marki
BIOPON 4G MARCHEW JADALNA AMSTERDAM 3 AMSTERDAMSKA BARDZO WCZESNA NASIONA
  • BIOPON 4G MARCHEW JADALNA AMSTERDAM 3 AMSTERDAMSKA BARDZO WCZESNA NASIONA
  • BIOPON 4G MARCHEW JADALNA AMSTERDAM 3 AMSTERDAMSKA BARDZO WCZESNA NASIONA

BIOPON 4G MARCHEW JADALNA AMSTERDAM 3 AMSTERDAMSKA BARDZO WCZESNA NASIONA

1,49 zł
Brutto

Odmiana wczesna, przeznaczona do uprawy polowej oraz pod osłony na wczesny i średniowczesny zbiór. Okres wegetacji ok. 100 - 110 dni. Korzeń walcowaty, długi, ciemnopomarańczowy. Miąższ soczysty, kruchy, bardzo smaczny.

EAN: 5904517167520
Ilość
W magazynie

Marchew zwyczajna jest jednym z podstawowych gatunków warzyw uprawianych w Polsce. Częścią jadalną marchwi jest zgrubiały korzeń spichrzowy.
Występuje w stanie dzikim pospolicie na terenach Europy, Azji i północnej Afryki. W Polsce w stanie dzikim jest rośliną bardzo pospolitą.

Marchew dobrze rośnie na glebach lekkich, przepuszczalnych, o dobrych stosunkach wodno-powietrznych. Najlepsze są gleby piaszczysto-gliniaste zasobne w próchnicę. Na glebie ciężkiej o wysokim poziomie wód gruntowych, korzenie marchwi będą się rozdwajać i zniekształcać.

Marchew powinno się uprawiać w drugim lub trzecim roku po oborniku. Przy uprawie marchwi należy kierować się płodozmianem. Dobre rośliny, po których można sadzić marchew to: groch, fasola, bób, warzywa kapustne, ogórek, pomidor, szpinak i cebula zwyczajna.

W uprawie marchwi należy pamiętać o regularnym odchwaszczaniu oraz o podlewaniu. Nie można dopuścić do długotrwałego przesuszenia gleby, gdyż może to prowadzić do rozdwajania się korzeni.

Marchew zwyczajna swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wartości odżywczej, walorom dietetycznym i smakowym. Jest bogatym, naturalnym źródłem karotenu (prowitaminy A), zawiera sporo witamin z grupy B, składników mineralnych, cukrów i znaczne ilości błonnika pokarmowego.

Marchew zwyczajna zaliczana jest do grupy warzyw korzeniowych.

Liczba nasion: 800-900 szt. w gramie
Norma wysiewu: 2-4 kg/1ha
Termin wysiewu: III-V
Rozstawa: 30-40x3-6 cm
Wegetacja: 90-110 dni
Termin zbioru: VII-IX
Gramatura: 4g


3902

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć