Marki
BIOPON 1G KALAFIOR ŚNIEŻNOBIAŁYSNOW BALL NASIONA
  • BIOPON 1G KALAFIOR ŚNIEŻNOBIAŁYSNOW BALL NASIONA
  • BIOPON 1G KALAFIOR ŚNIEŻNOBIAŁYSNOW BALL NASIONA
  • BIOPON 1G KALAFIOR ŚNIEŻNOBIAŁYSNOW BALL NASIONA
  • BIOPON 1G KALAFIOR ŚNIEŻNOBIAŁYSNOW BALL NASIONA

BIOPON 1G KALAFIOR ŚNIEŻNOBIAŁY SNOW BALL NASIONA

1,99 zł
Brutto


Odmiana wczesna. Wytrzymała na suszę i niskie temperatury. Róże wypukłe, zwięzłe, białe, dobrze okryte liśćmi. Wymaga żyznej, próchnicznej gleby.Odmiana przeznaczona do uprawy polowej na zbiór wiosenno-letni i jesienny.

EAN: 5904517167421
Ilość
W magazynie

Kalafior to warzywo wywodzące się z tej samej rodziny, co brokuł, brukselka, kapusta, czy kalarepa. Ma jednak znacznie większy temperament, niż jego kuzyni. Sekretem uprawy kalafiora jest stałe utrzymywanie względnie niskiej temperatury (w okolicach 15-16°C). Z tego powodu bardzo istotny jest odpowiedni termin sadzenia tej rośliny oraz jej zbioru. Kalafior wymaga również bogatej w składniki mineralne gleby oraz stałego nawodnienia. W przypadku młodych kalafiorów bardzo duże znaczenia ma odpowiednia proporcja między rozwojem ich liści i główki. Wszelkie wahania temperatury mogą sprawić, że główka dojrzeje zbyt wcześnie lub nie osiągnie odpowiednich rozmiarów. Taki skutek może wywołać również zbyt długie trzymanie sadzonek w rozsadniku lub posadzenie ich w suchej lub ubogiej glebie.Kalafior, podobnie jak inne warzywa z jego rodziny, potrzebuje przynajmniej 6 godzin światła słonecznego dziennie. Gleba powinna być żyzna i dobrze odwodniona, dostarczać odpowiedniej ilości wilgoci i składników mineralnych. Optymalne dla uprawy kalafiora pH zawiera się w przedziale 6,5-6,8. Do jego określenia najlepiej użyć testera pH gleby. W zależności od otrzymanego wyniku nawozimy glebę odpowiednio dobranymi proporcjami nawozu i wapna. Jeżeli nie posiadasz informacji na temat pH gleby, profilaktycznie wzbogać ją w dużą ilość bogatych w azot nawozów organicznych, jak chociażby mączką z nasion bawełny, mączką z krwi czy kompostem. Przed sadzeniem warto również zastosować na całą glebę nawóz o przedłużonym działaniu w proporcjach 14-14-14. Właściwe pH gleby jest nie tylko gwarancją prawidłowego rozwoju rośliny, ale również może ochronić ją przed popularną chorobą o nazwie kiła kapusty.
Wiosenne rozsady umieść w ziemi na tyle wcześnie, by zdążyły dojrzeć przed gorącym latem, ale też nie nazbyt wcześnie, żeby nie przemarzły. Najlepiej zrobić to 2-4 tygodnie przed ostatnimi przymrozkami. Przygotuj się do ochrony roślin przed chłodną pogodą, najlepiej za pomocą tuneli z materiału.
czytaj dalej >esienne zbiory zorganizuj na 6-8 tygodni przed pierwszymi przymrozkami. Pamiętaj, że w razie potrzeby rośliny trzeba będzie osłonić przed słońcem.

Sadzonki umieszczaj w odległości około 45-60 cm od siebie. Kolejne rzędy powinny być odległe o około 75 cm. Pamiętaj, że kalafiory potrzebują stałego, równomiernego nawodnienia. Przykrycie gleby ściółką pomoże zachować wilgoć w glebie, zapewni odpowiednio niską temperaturę i zapobiegnie rozwojowi chwastów. Przy niewielkich opadach deszczu zapewnij roślinom 2,5-4 cm wody tygodniowo.
Gdy główki kalafiorów osiągną średnicę około 5 cm, może się okazać, że musisz unieść liście do góry (jeżeli rośliny nie zrobią tego samoistnie) i połączyć je za pomocą klamerek do bielizny lub sznurka. Osłonisz w ten sposób główki sprawiając, że podczas zbiorów będą białe i delikatne.
Szkodniki i choroby

Kalafiorom zagrażają te same szkodniki, co innym roślinom z ich rodziny: błyszczka ni, bielinek rzepnik, śmietka kapuściana, mszyce i pchełki.
Do chorób tej rośliny zaliczamy między innymi kiłę kapusty, czerń krzyżowych i mokrą zgniliznę bakteryjną.
7
Zbiory i przechowywanie

Kalafiory można zazwyczaj zebrać po około tygodniu od związania liści. Najlepiej jednak pozwolić im rosnąć, póki główki pozostają zwarte (najlepiej, jeśli główkom uda się osiągnąć 15-20 cm średnicy). Możesz to sprawdzić rozwiązując na chwilę liście i w razie potrzeby związując je ponownie. Gdy główka zaczyna się „rozchodzić”, odetnij ją u nasady niezależnie od tego, jaka jest jej średnica, ponieważ z czasem będzie ona tylko tracić na jakości.

Kalafiory można przechowywać w lodówce przez 2 tygodnie lub dłużej.
Liczba nasion: 300-400 szt. w gramie
Norma wysiewu: 0,5-1 kg/1ha
Termin wysiewu: 1-2 dekada III
Termin sadzenia: 2 dekada V
Rozstawa: 60x40 cm
Wegetacja: 75-85 dni
Termin zbioru: 1-2 dekada VII
Gramatura: 1g


3897

Napisz swoją opinię

BIOPON 1G KALAFIOR ŚNIEŻNOBIAŁY SNOW BALL NASIONA


Odmiana wczesna. Wytrzymała na suszę i niskie temperatury. Róże wypukłe, zwięzłe, białe, dobrze okryte liśćmi. Wymaga żyznej, próchnicznej gleby.Odmiana przeznaczona do uprawy polowej na zbiór wiosenno-letni i jesienny.

Napisz swoją opinię

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć