Marki
BIOPON 1G SZCZYPIOREK JOWISZZIMUJĄCY NASIONA
  • BIOPON 1G SZCZYPIOREK JOWISZZIMUJĄCY NASIONA
  • BIOPON 1G SZCZYPIOREK JOWISZZIMUJĄCY NASIONA
  • BIOPON 1G SZCZYPIOREK JOWISZZIMUJĄCY NASIONA
  • BIOPON 1G SZCZYPIOREK JOWISZZIMUJĄCY NASIONA

BIOPON 1G SZCZYPIOREK JOWISZZIMUJĄCY NASIONA

1,39 zł
Brutto

Roślina wieloletnia, dobrze zimująca w gruncie bez przykrywania, plenna. Tworzy średniej grubości, intensywnie zielony szczypior o wysokiej zawartości witaminy C. Ceniona ze względu na szybkie osiąganie wielkości konsumpcyjnej. Roślina uprawiana z siewu bezpośrednio do gruntu, z rozsady lub  z podziału kępek. Przy uprawie z rozsady nasiona wysiewa się w marcu-kwietniu na rozsadniku.EAN: 5904517167896
Ilość
W magazynie

Szczypiorek, członka rodziny cebulowatych, warto uprawiać w swoim ogrodzie warzywnym i kwiatowym. Zajmuje on bardzo mało miejsca, a cała roślina może zostać zjedzona, z góry do dołu. Jeżeli nie usuniesz kwiatowych główek, będą one idealne jako dekoracyjne wykończenie kwiatowej grządki, ze swoimi wolno rosnącymi fioletowymi kwiatuszkami. Mniej popularną odmianą jest szczypiorek chiński, w którego łodygach można rozpoznać lekki posmak czosnkowy. Ten rodzaj szczypiorku również produkuje kwiaty, jednak w mniejszej ilości, są one białe i kwitną późnym latem.

Gdzie sadzić szczypiorek?


Szczypiorek będzie dobrze rosnąć w prawie wszystkich rodzajach gleby, idealnym wyborem będzie dobrze przekopana gleba, z dodatkiem porządnego kompostu albo organicznego materiału. Na każdy metr kwadratowy, rozprowadź garść lub dwie, mączki kostnej. Szczypiorek nie jest wymagająca rośliną, więc nie jest konieczne nawożenie jej w ciągu roku, jeśli przygotujesz glebę tak jak to opisaliśmy. Pełne słońce lub częściowe zacienienie, służy szczypiorkowi równie dobrze i pomimo tego, że jest to roślina dość dobrze znosząca suchość, staraj się nie sadzić jej w bardzo suchych miejscach.

Rozmnażanie szczypiorku.


Szczypiorek jest bardzo podobny do cebuli, również ma korzeń w formie bulwy i zielone łodygi. Szczypiorek można rozmnażać przez podział kępek na wiosnę lub w sierpniu. Kępkę się wykopuje i delikatnie rozdziala na kilka części. Rozdzielone kępki zasadź je, tak aby ich końcówki były zrównane z powierzchnią ziemi.


Zasadzenie szczypiorku od ziarna, jest prawie tak samo łatwe - zasadź nasiona w pomieszczeniu, używając tradycyjnego kompostu doniczkowego, w marcu (lub bezpośrednio na zewnątrz w kwietniu) lub w lipcu. Upewnij się, że kompost pozostaje dobrze nawilżony. Sadzonki pojawią się po tygodniu do dziesięciu dni. Przenieś je na zewnątrz w przeciągu miesiąca po zasadzeniu, umieszczając je w odległości 10 cm od siebie.

Jak dbać o szczypiorek?


To proste! Jeżeli gleba została przygotowana, tak jak zostało to opisane powyżej, po prostu usiądź wygodnie i patrz jak rośnie Twój szczypiorek. Jest to roślina prawie całkowicie wolna od wszelkich chorób, i jedyną rzeczą jaką trzeba jej zapewnić to podlewanie, jeżeli warunki stały się zbyt suche.


Szczypiorek czasami może zmagać się z muchą narcyzową, ale zazwyczaj dzieje się to w wyniku zasadzenia szczypiorku w pobliżu cebuli, która została zaatakowana przez muchę - rozwiązaniem jest, nie sadzenie szczypiorku obok cebuli.


Szczypiorek jest wieloletnią, zieloną rośliną i zachowuje swoje liście, również w trakcie większości zim. Podczas bardzo mroźnych zim, jego liście mogą jednak całkowicie obumrzeć. Jednak nie rozpaczaj - korzenie szczypiorku wciąż są żywe i zaczną znowu kiełkować na wiosnę.

Termin wysiewu: III-IV rozsadnik; IV grunt
Termin sadzenia: V
Rozstawa: 20x30 cm
Termin zbioru: V-XI
Gramatura: 1g

3918

Napisz swoją opinię

BIOPON 1G SZCZYPIOREK JOWISZZIMUJĄCY NASIONA

Roślina wieloletnia, dobrze zimująca w gruncie bez przykrywania, plenna. Tworzy średniej grubości, intensywnie zielony szczypior o wysokiej zawartości witaminy C. Ceniona ze względu na szybkie osiąganie wielkości konsumpcyjnej. Roślina uprawiana z siewu bezpośrednio do gruntu, z rozsady lub  z podziału kępek. Przy uprawie z rozsady nasiona wysiewa się w marcu-kwietniu na rozsadniku.Napisz swoją opinię

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć