Marki
BIOPON 3G CEBULA WOLSKA PÓŹNA NASIONA
  • BIOPON 3G CEBULA WOLSKA PÓŹNA NASIONA
  • BIOPON 3G CEBULA WOLSKA PÓŹNA NASIONA
  • BIOPON 3G CEBULA WOLSKA PÓŹNA NASIONA

BIOPON 3G CEBULA WOLSKA PÓŹNA NASIONA

1,89 zł
Brutto

Odmiana późna, bardzo plenna, dobrze przechowująca się przez zimę.Wymaga dobrych warunków uprawy. Łuska cienka, barwy słomkowo-żółtej. Miąższ biały, soczysty, smaczny.

EAN: 5904517167247
Ilość
W magazynie

Cebula Wolska to krajowa odmiana o późnym terminie zbioru. Jej uprawa przynosi bardzo obfity plon, a cebule – ostre, smaczne i jędrne – doskonale się przechowują.

Nazwa łacińska: Allium cepa L.

Forma życiowa: roślina dwuletnia.

Termin plonowania i zbioru: odmiana Wolska osiąga gotowość do zbioru na początku sierpnia, 140-150 dni od siewu. Jej cebule można wykopywać do października.

Cebula: wyrównane cebule o kształcie kulistoromboidalnym mają masę 90-160 g. Grube, mięsiste liście wewnętrzne przyjmują biały kolor, ochronna łuska z kolei charakteryzuje się barwą słomkowożółtą. Jest cienka, mocna, a zarazem łatwa do usunięcia.

Stanowisko: potencjał plonowania cebuli Wolskiej można w pełni wyzyskać na dobrze uprawionych, żyznych glebach. Idealne do jej uprawy są podłoża piaszczysto-gliniaste o dużej zawartości materii organicznej. Na takich glebach najłatwiej utrzymać odpowiednią wilgotność, a jednocześnie nie są one zlewne ani zbite. Stanowisko pod siew warzyw powinno być ponadto dobrze nasłonecznione.

Rozstawa: zalecane odległości między rosnącymi cebulami wynoszą 25-30 x 8 cm.

Odporność na przymrozki: proponowana odmiana nie jest wrażliwa na wiosenne i jesienne chłody.

Zastosowanie: cebulę Wolską uprawia się przede wszystkim z przeznaczeniem do spożycia na surowo, ponieważ jej miąższ cechuje się wysokimi walorami smakowymi. Można używać jej także w przetworach. Przechowuje się bardzo długo i bez problemów.

W opakowaniu znajduje się 5 g nasion. Każda paczka zawiera przydatne wskazówki na temat uprawy cebuli oraz informacje dotyczące okresu użyteczności siewnej nasion.

Liczba nasion: 250-400 szt w gramie
Norma wysiewu: 3-4 kg/1ha
Termin wysiewu: 3 dekada III-2 dekada IV
Rozstawa: 6-8x40 cm
Wegetacja: 130-140 dni
Termin zbioru: 2 dekada VII-2 dekada IX
Gramatura: 3g

3890

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć