LEGUTKO 10G ORZESZKI ZIEMNE
  • LEGUTKO 10G ORZESZKI ZIEMNE
  • LEGUTKO 10G ORZESZKI ZIEMNE
  • LEGUTKO 10G ORZESZKI ZIEMNE
  • LEGUTKO 10G ORZESZKI ZIEMNE

LEGUTKO 10G ORZESZKI ZIEMNE

2,00 zł
Brutto

Roślina jednoroczna wys. 30-40cm, wytwarzająca parzystopierzaste liście i żółte, motylkowate kwiaty. Po przekwitnięciu szypułki kwiatów wydłużają się i wciskają wytworzone zielone strąki do ziemi, gdzie pozostają one do zbioru.

EAN: 5903837035007
Ilość
Obecnie brak na stanie

Roślina jednoroczna wys. 30-40cm, wytwarzająca parzystopierzaste liście i żółte, motylkowate kwiaty. Po przekwitnięciu szypułki kwiatów wydłużają się i wciskają wytworzone zielone strąki do ziemi, gdzie pozostają one do zbioru. Nasiona orzeszków ziemnych zwanych potocznie fistaszkami są bardzo pożywne i smaczne, można je spożywać w stanie surowym jako dodatek do dań warzywnych, a po uprażeniu jako przekąskę.

UPRAWA: Nasiona wysiewać w marcu i kwietniu pojedynczo na palety z otworami 4-5cm. W temp. 23-25°C wschody nastepują po 2-3 tygodniach. Na miejsce stałe wysadzać siewki z całą bryłą korzeniową w drugiej połowie maja w rozstawie 50x50cm. Kwitnące rośliny obsypać 2-3cm warstwą pulchnego podłoża, aby umożliwić łatwiejszy rozwój strąków. Zbiór przeprowadzamy późną jesienią, wyrywając całe rośliny i wieszając je w przewiewnym miejscu  do momentu wyschnięcia okryw nasiennych. Rośliny wymagają urodzajnej, pulchnej gleby i osłoniętego, ciepłego stanowiska.

Wysiew: III-IV pod osłonami
Sadzenie: V
Rozstawa: 50x50 cm
Zbiór: X
Stanowisko: słoneczne
Gramatura: 10g

2737