Marki
VERDENIA 4315 PIŁA KABŁĄKOWA 61CM
  • VERDENIA 4315 PIŁA KABŁĄKOWA 61CM
  • VERDENIA 4315 PIŁA KABŁĄKOWA 61CM

VERDENIA 4315 PIŁA KABŁĄKOWA 61CM

18,99 zł
Brutto

Piła kabłąkowa to jedno z najpopularniejszych narzędzi ręcznych. Znajduje zastosowanie na działkach, w ogrodach czy warsztatach, gdzie przydaje się do cięcia drewna.

EAN: 5907767843152
Ilość
W magazynie

Piła kabłąkowa to jedno z najpopularniejszych narzędzi ręcznych. Znajduje zastosowanie na działkach, w ogrodach czy warsztatach, gdzie przydaje się do cięcia drewna.

Każda piła kabłąkowa składa się z dwóch podstawowych elementów, są to brzeszczot oraz kabłąk. Brzeszczot to zębate ostrze, natomiast kabłąk to rama narzędzia wygięta w łuk. Piły kabłąkowe charakteryzują się różnymi rozmiarami – odmienne są długości brzeszczotów, a co za tym idzie, całego narzędzia. Owalna rama jest zwykle wygięta w taki sposób, by łuk, który tworzy, zmniejszał się po jednej ze stron. W niektórych modelach łuk ten opada łagodnie, w innych różnica pomiędzy poziomem ramy po obu stronach brzeszczota jest natomiast znacznie większa. Ostrza piły kabłąkowej często wyposażone są również w osłonę, która umożliwia bezpieczny transport i przechowywanie narzędzia.

Współczesne piły tego rodzaju wykonywane są z materiałów trwałych i lekkich. Są one odporne na rdzewienie, bywają też wyposażone w niewielkie rękojeści umożliwiające obsługę narzędzia jedną ręką. Dodatkowo można regulować w nich poziom napięcia brzeszczota, na co pozwala z kolei zastosowany w piłach mechanizm śrubowy. Ostrza piły można także bez problemu wymienić – nie potrzeba do tego żadnych narzędzi, wystarczy jedynie zaopatrzyć się w zapasowy brzeszczot.

Warto również dodać, że na rynku znajdziemy także piły kabłąkowe, które dzięki możliwości połączenia ich z trzonkiem mogą być stosowane na wysokości kilku metrów z poziomu ziemi. Ich brzeszczot obraca się w zakresie 360°, co znacznie ułatwia pracę i czyni ją bardziej komfortową.

Tego rodzaju narzędzie służy do piłowania drewna. W zależności od tego, jakiego rodzaju drewno tniemy – świeże, mokre czy suche – zastosowanie znajdzie inny brzeszczot, choć nie jest to regułą: najnowsze piły wyposażone są w ostrze, który sprawdzi się we wszystkich wymienionych przypadkach. Wąskie ostrze takiej piły pozwala na łatwe zagłębianie się nawet w twardym materiale. Piły kabłąkowe wykorzystywane są więc przede wszystkim do cięcia grubszych gałęzi oraz konarów drzew. Sprawdzą się jednak także w warsztatach czy pracowniach, gdzie konieczne jest przecinanie drewnianych elementów. Co ważne, piły takie umożliwiają cięcie surowca zarówno wzdłuż, jak i w poprzek włókien, co czyni je szczególnie przydanymi dla osób pracujących na co dzień przy obróbce drewna.

2362

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć