Marki
Florovit 1kg Nawóz do winorośli oraz krzewów owocowych
  • Florovit 1kg Nawóz do winorośli oraz krzewów owocowych

Florovit 1kg Nawóz do winorośli oraz krzewów owocowych

8,49 zł
Brutto

Doglebowy, wieloskładnikowy nawóz mineralny stanowi nieocenioną pomoc zarówno podczas przygotowywania stanowiska pod winorośl, jak i nawożenia pogłównego krzewów już rosnących. Nawóz nadaje się do zasilania krzewów jagodowych: malin, porzeczek, agrestu, aronii.

EAN: 5900861142091
Ilość
W magazynie

 
Florovit 1kg Nawóz do winorośli oraz krzewów owocowych. Specjalna wyselekcjonowane składniki sprawiają, że nawóz działa przez cały okres wegetacji. Przyczynia się między innymi do utrzymania korzystnego odczynu gleby i niskiego jej zasolenia.

Nawóz do winorośli zawiera naturalne kopaliny, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska. Nie zawiera azotanów. Chociaż winorośl można uprawiać niemal na każdej glebie, roślina ta wyraźnie reaguje na nawożenie posypowe.

Stosowanie:

Winorośl. Przed sadzeniem należy zastosować 1-1,5kg nawozu na 10m2. W pierwszym roku po posadzeniu winorośl dokarmia się dwukrotnie tj. wiosną po odkryciu krzewów oraz na 10 dni przed spodziewanym kwitnieniem, każdorazowo po 45g nawozu na roślinę. W dalszych latach uprawy, zachowując te same terminy nawożenia, dawki zwiększa się do 60g/roślinę.

 
Krzewy jagodowe - maliny, porzeczki, agrest, aronia. Przy sadzeniu tych roślin stosować w proporcjach dla jednej rośliny: 10g nawozu zmieszane z 10 l ziemi z dołka. Pogłównie w następnym roku nawóz rozsiewa się wczesną wiosną pod koronę - jednorazowo około 25g, a w kolejnych latach po 50g nawozu. W miarę możliwości nawóz należy zmieszać z glebą i obficie podlać rośliny. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 10g nawozu.

Opakowanie 1kg.

 

1482

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć