Florovit 1 kg Wieloskładnikowy nawóz ogrodniczy dolistny i doglebowy
  • Florovit 1 kg Wieloskładnikowy nawóz ogrodniczy dolistny i doglebowy
  • Florovit 1 kg Wieloskładnikowy nawóz ogrodniczy dolistny i doglebowy

Florovit 1 kg Wieloskładnikowy nawóz ogrodniczy dolistny i doglebowy

17,99 zł
Brutto

Florovit 1 kg Wieloskładnikowy nawóz ogrodniczy dolistny i doglebowy

Całkowicie rozpuszczalny w wodzie, skoncentrowany nawóz ogrodniczy przeznaczony do dolistnego i doglebowego nawożenia roślin. Regularne stosowanie nawozu Florovit powoduje intensywny wzrost roślin, szybsze i bardziej okazałe kwitnienie oraz piękne i dorodne owocowanie. 

EAN: 5900498025477

Rabaty ilościowe

Ilość Unit discount Oszczędzasz
5 2% Do 1,80 zł
10 5% Do 9,00 zł
20 7% Do 25,19 zł
50 10% Do 89,96 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie

Florovit 1kg Płynny Wieloskładnikowy nawóz ogrodniczy dolistny i doglebowy

Nawożenie dolistne, jak wykazały długoletnie badania nad poza korzeniowym zasilaniem roślin, jest najszybszą i ekonomicznie uzasadnioną formą nawożenia. Koncentrat poza nawożeniem posiada również bardzo cenne własności błonkotwórcze. Dzięki tym właściwościom jest zalecany jako środek sprawiający, że rośliny lepiej znoszą okresy suszy, niedostatku wody lub okresy krytyczne (np. zahamowanie wzrostu) oraz są bardziej odporne na infekcje i różnego rodzaju stresy.

Całkowicie rozpuszczalny w wodzie, skoncentrowany nawóz ogrodniczy przeznaczony do dolistnego i doglebowego nawożenia roślin w ogrodnictwie, w uprawach polowych, w ogródkach działkowych oraz w uprawie roślin ozdobnych w gruncie i doniczkach.

Można go stosować do zasilania roślin ozdobnych, warzyw w gruncie i pod osłonami, w sadownictwie i rolnictwie. Rośliny dokarmiane płynnym szybciej rosną, wcześniej i okazalej kwitną, a także wcześniej zaczynają owocować, dając plony większe o około 10 %. Stosowany jest również jako środek przyspieszający regenerację roślin uszkodzonych przez mróz (szczególnie drzew owocowych) opryskując liście, gałęzie i pnie do całkowitego zwilżenia.

Nawóz jest zalecany szczególnie:

  • jako środek wzmacniający rośliny w okresie suszy i niedostatku wody lub w okresach krytycznych np. zahamowanie wzrostu itp.
  • w przypadku niedoboru w glebie niezidentyfikowanego składnika pokarmowego,
  • jako środek poprawiający stan odżywienia roślin w warunkach niesprzyjających pobieraniu składników pokarmowych przez korzenie,
  • jako środek przyśpieszający regenerację roślin uszkodzonych przez mróz (szczególnie drzew owocowych) opryskując liście, gałęzie i pnie do całkowitego zwilżenia,
  • do nawożenia rozsad przed ich wysadzeniem na miejsce stałe (lepiej się przyjmują).

Stosowanie:

  • Sporządzić roztwór 1:400 – 5 ml nawozu na 2 l wody. Otrzymanym roztworem opryskiwać rośliny lub podlewać podłoże. Zabieg powtarzać co 7–14 dni. W uprawach sadowniczych i rolniczych można stosować z dodatkiem roztworu mocznika o stężeniu do 5%.

Opakowanie 1kg. 

1127

Opis

Waga
1 kg
Zastosowanie
Nawozy uniwersalne
Postać nawozu
Płyn