Target 10kg Dolomit wapienny nawóz odkwaszający naturalny
  • Target 10kg Dolomit wapienny nawóz odkwaszający naturalny

Target 10 kg Dolomit wapienny nawóz odkwaszający naturalny

6,99 zł
Brutto

Dolomit, jest to produkt uzyskany z mielenia skał wapniowo-magnezowych, inaczej dolomitowych. Pozyskiwany jest bez obróbki chemicznej, czyli naturalny, co pozwala na stosowanie go w uprawach ekologicznych.

EAN: 5901875004818
Ilość
Obecnie brak na stanie

Target 10kg Dolomit wapienny nawóz odkwaszający naturalny, idealny do stosowania w ogrodach przydomowych i działkowych. Jego działanie jest wolne, dzięki czemu efekt odkwaszania jest długotrwały. Odkwaszając glebę poprawia jej strukturę i stwarza korzystne warunki dla rozwoju pozytywnych mikroorganizmów glebowych. Sprzyja lepszemu napowietrzeniu gleb i zwiększa ich pojemność wodną. Wzbogaca glebę w wapń i magnez, jednocześnie zwiększając przyswajalność azotu i fosforu. Jako produkt naturalny, poza podstawowymi składnikami zawiera też liczne mikroelementy (bor, miedź, mangan, cynk, żelazo, molibden, chrom). Jest dobrze przyswajany przez rośliny

Stosowanie:

Dolomit najlepiej stosować jesienią (po zbiorach) co pozwala przygotować glebę do przyszłorocznych upraw. Dopuszczane jest także stosowanie wiosną, na około miesiąc przed planowanym siewem.

- gleby lekkie, piaszczyste - 17 - 27 kg / 100 m² raz na 3 - 4 lata,

- gleby ciężkie, zwięzłe -   27 - 40 kg dolomitu na 100 m² raz na 5-6 lat.

Opakowanie 10kg.

3633

Opis

Waga
10 kg