Marki
  • Nowy
Ekodarpol 1kg Plonar Active do trawników nawóz granulowany kwasy humusowe
  • Ekodarpol 1kg Plonar Active do trawników nawóz granulowany kwasy humusowe
  • Ekodarpol 1kg Plonar Active do trawników nawóz granulowany kwasy humusowe
  • Ekodarpol 1kg Plonar Active do trawników nawóz granulowany kwasy humusowe

Ekodarpol 1kg Plonar Active do trawników nawóz granulowany kwasy humusowe

11,99 zł
Brutto

Ekodarpol 1kg Plonar Active do trawników nawóz granulowany kwasy humusowe Organiczno-mineralny nawóz granulowany. Zapewnia doskonałą kondycję trawnika. Uodparnia na niekorzystne warunki atmosferyczne. Stosowany jest do nawożenia, polepszania i rekultywacji gleb przeznaczonych pod trawniki.

EAN: 5907520401247
Ilość
W magazynie

Ekodarpol 1kg Plonar Active do trawników nawóz granulowany kwasy humusowe Prawidłowe nawożenie trawnika to jeden z najważniejszych zabiegów, gwarantujących uzyskanie ładnej, gęstej i dobrze wybarwionej murawy. Aby utrzymać piękny wygląd trawnika, trzeba go stale dokarmiać, ponieważ płytko korzeniąca się trawa bardzo szybko zużywa zapasy substancji odżywczych, znajdujące się w wierzchniej warstwie gleby.

Do nawożenia trawnika warto zdecydować się na nawozy organiczne, ponieważ ma to wiele zalet. Poprawia właściwości fizyko-chemiczne i stosunki wodne gleb oraz chroni darń przed niesprzyjającymi warunkami klimatycznymi. Naturalne nawozy organiczne wpływają również na gromadzenie się w glebie próchnicy oraz ożywiają działanie mikroorganizmów glebowych.

Plonar Active do trawników to ekologiczny granulowany nawóz organiczno-mineralny. Zawiera makro- i mikroelementy oraz wysokie stężenie kwasów humusowych. Nie tylko dostarcza trawie składniki pokarmowe, ale dzięki zawartej materii organicznej poprawia strukturę gleby. Zmniejsza to straty składników pokarmowych powodowane wymywaniem.

SKŁAD:

minimum:
– 35% – materia organiczna
– 65% – kwasy humusowe
– 3,5% – fosfor P2O5
– 6,5% – potas K2O
– 9% – wapń CaO

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA:

– zapewnia doskonałą kondycję trawnika i właściwą zwartość darni,
– utrzymuje optymalną wilgotność w strefie korzeniowej trawnika,
– zatrzymuje składniki pokarmowe w glebie i pozwala na ich lepsze wykorzystanie,
– aktywuje rozwój rodzimej pozytywnej mikroflory bakteryjnej,
– przywraca naturalną żyzność gleb, zwiększając zawartość próchnicy oraz kumulując składniki pokarmowe i wodę.

STOSOWANIE:

Zakładanie trawnika: Rozsypać granulki Plonaru Active w ilość od 1kg do 2kg nawozu na 100 m2 i przegrabić z wierzchnią warstwą gleby.

Istniejący trawnik: Rozsypać granulki Plonaru Active w ilość od 1kg do 2kg nawozu na 100 m2. Następnie podlać obficie wodą. Powyższe nawożenie zalecamy stosować 2 razy do roku wiosną i latem.

Przy doborze ilości do aplikacji nawozu Plonar Active należy brać pod uwagę wymagania pokarmowe roślin oraz zasobność gleb.

Do rekultywacji gruntów i gleb zdegradowanych stosujemy wyższą dawkę Plonaru Active.

PRZECHOWEYWANIE:

Nawóz Plonar Active należy przechowywać w oryginalnych opakowaniach pod przykryciem zabezpieczającym przed zamoknięciem i zawilgoceniem.

Opakowanie worek 1kg

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć