Marki
  • Obniżka
Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot
  • Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot

Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot

16,32 zł
12,89 zł Zniżka 21%
Brutto

Ekologiczny obornik kurzy 10l jest bezpieczny dla roślin. Może być stosowany na wszelkich rodzajach gleb. Obornik kurzy granulowany to znakomity naturalny nawóz ogrodniczy, który powstał z odchodów drobiu, jest bezpieczny dla roślin i może być stosowany na wszystkich rodzajach gleby. Inaczej kurzak, pomiot kurzy.

EAN: 5902020937005
Ilość
W magazynie

Obornik 10l Kurzak kurzy granulowany nawóz naturalny ekologiczny pomiot. Nawóz naturalny organiczny ma w swym składzie składniki odżywcze, odpowiadające wymaganiom pokarmowym roślin. Grubo granulowany preparat jest łatwo rozpuszczalny w wodzie.

Ze względu na to, iż jest to nawóz ekologicznie czysty, szczególnie zalecany jest do produkcji zdrowej żywności. Obornik kurzy zalecany jest do wszelkiego rodzaju upraw warzywnych, ogrodniczych, działkowych i sadowniczych, w tym także do roślin ozdobnych, doniczkowych, iglaków i trawników.

Obornik kurzy jest bezpieczny dla roślin. Może być stosowany na wszelkich rodzajach gleb.

Nawóz kurzy bywa też nazywany: kurzak, pomiot kurzy, obornik kurzy. To bardzo dobry nawóz naturalny. Trzeba go jednak stosować z umiarem. Kurzak zawiera dużo zwłaszcza azotu oraz wapnia. Gdy użyje się go w postaci świeżej bezpośrednio pod rośliny, mogą tego nie przeżyć (nawet żarłoczne pomidory). Zostaną po prostu gwałtownie przenawożone – popularnie mówi się, że rośliny ulegają „spaleniu” (bo żółkną i zamierają).

Zalety produktu:

- bezpieczny dla roślin

- bezzapachowy

- ekologicznie czysty

- przeznaczony na wszystkie rodzaje gleb

 - poprawia strukturę gleby

- zwiększa aktywność biologiczną gleby

- polepsza ukorzenienie

- poprawia warunki wegetacyjne roślin

- dostarcza optymalne dawki składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju roślin

- zwiększa plony

Stosowanie:

Nawóz może być stosowany wczesną wiosną przed siewem lub sadzeniem.

Nadaje się także do dokarmiania roślin już rosnących.

Uprawy warzywne:

- Pod osłonami w produkcji rozsady dodaje się do podłoża 3,0 do 5,0kg nawozu /m3.

- W produkcji warzyw pod osłonami bezpośrednio w gruncie nawóz stosuje się w dawce 0,4-0,5kg/m2. Przed uprawą warzyw należy równomiernie rozsypać zalecana dawkę nawozu, a następnie wymieszać z glebą na głębokość 10-15cm. W tak przygotowanej glebie sadzić rozsadę roślin warzywnych.

Uprawy polowe:

- W uprawach polowych nawóz może być stosowany w dawce 10-20 kg na 100m2. Zalecaną dawkę nawozu rozprowadzić równomiernie na powierzchni pola i wymieszać z glebą na głębokość około 10-15cm. Nawóz najlepiej zastosować przedsiewnie wiosna lub jesienią.

Opakowanie 10l.

 

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć