Marki
Florovit Pro Natura 5l  Naturalny obornik owczy granulowany
  • Florovit Pro Natura 5l  Naturalny obornik owczy granulowany

Florovit Pro Natura 5l Naturalny obornik owczy granulowany

18,99 zł
Brutto

Obornik owczy, naturalny nawóz pochodzenia zwierzęcego. Dzięki nowoczesnej technologii przetwarzania i oczyszczania obornik zachowuje wszystkie substancje próchnicze, odżywcze i mineralne, jednocześnie pozbawiony jest patogenów oraz nasion chwastów.

 

EAN: 5900498014105
Ilość
W magazynie

Florovit Pro Natura 5l Naturalny obornik owczy granulowany, przekompostowany, to pełnowartościowy nawóz naturalny w formie granulatu. Produkowany z naturalnego obornika owczego i ziemi torfowej, uzupełniony makro i mikro elementami. Jest nawozem ekologicznie czystym, prawie bezzapachowym, łatwo przyswajalnym zalecanym do produkcji zdrowej żywności. Bardzo łatwo rozkłada się w gruncie.

Trwale użyźnia glebę, poprawia jej właściwości fizyczne i chemiczne, a także zwiększa zdolność magazynowania wody oraz uaktywnia naturalną mikroflorę. Nowoczesna metoda granulacji zachowuje w stanie nienaruszonym substancje próchnicze i mineralne i jednocześnie eliminuje nasiona chwastów, larwy owadów, wirusy i inne patogeny zawarte w oborniku.

Stosowanie:

Nawóz może być stosowany wczesną wiosną przed siewem lub sadzeniem i jesienią oraz do dokarmiania roślin już rosnących. Nadaje się również do sporządzania gnojowicy.

Rośliny uprawiane w pojemnikach: celem wzbogacenia podłoża należy wymieszać 20 – 30 g/10l podłoża.

Rośliny rabatowe: wiosną na uprzednio przygotowaną glebę należy rozsypać obornik w dawce 200 - 300 g/m2, a następnie wymieszać z glebą na głębokość ok. 15 cm, po czym dokładnie wyrównać powierzchnię. W tak przygotowaną glebę sadzić rozsadę roślin rabatowych.

Drzewa i krzewy ozdobne: przy sadzeniu i przesadzaniu roślin wymieszać obornik z ziemią pochodzącą z dołka w proporcji 30 – 40 g/10l.

Trawniki: wiosną lub późnym latem na glebę przeznaczoną do założenia trawnika rozłożyć 300 – 400 g obornika na 1 m2, wymieszać z wierzchnią warstwą gleby glebogryzarką lub innymi narzędziami, wyrównać i siać trawę.

Nawożenie pogłówne trawników – po koszeniu co 4 tygodnie rozłożyć 100 – 150 g obornika na 1 m2.

Uprawy warzywne:
- pod osłonami w produkcji rozsady dodaje się do podłoża 100-150 g/m2
- w produkcji warzyw pod osłonami bezpośrednio w gruncie obornik stosuje się przedsiewnie w dawce 300-400 g/m2
- w uprawach polowych nawóz stosuje się przedsiewnie w dawce 200-300 g/m2

UWAGA: na glebach bardzo ubogich można zastosować 2-krotność powyższych dawek w okresie 90 dni przed siewem/sadzeniem roślin.

Opakowanie 5kg.

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć