Fruktovit Plus 5 kg Nawóz do roślin iglastych
  • Fruktovit Plus 5 kg Nawóz do roślin iglastych

Fruktovit Plus 5 kg Nawóz do roślin iglastych

22,20 zł
Brutto

Fruktovit Plus 5 kg Nawóz do roślin iglastych. Produkt doskonale nadaje się również do zasilania innych drzew i krzewów takich jak krzewy ozdobne liściaste. np. forsycje czy migdałki, drzewa liściaste np. brzozy, klony a także orzechy włoskie i laskowe.

EAN: 5900498009415
Ilość
Obecnie brak na stanie

Fruktovit Plus 5 kg Nawóz do roślin iglastych może być stosowany na wszystkich rodzajach gleb, zarówno dla nowych nasadzeń, jak również do dokarmiania roślin już rosnących (nawożenie pogłównie). Regularne stosowanie nawozu zapewnia szybki i prawidłowy wzrost roślin, intensywne wybarwienie igieł i większą odporność na choroby i wymarzanie.

Stosowanie:

Nowe nasadzenia

Wiosną (połowa kwietnia) podczas sadzenia ziemię z dołka lub specjalne podłoże ogrodnicze zmieszać z około 15 g nawozu, tak uzyskanym podłożem obsypać korzenie rośliny, obficie podlać. Następnie nawozić
3-krotnie (zachowując miesięczne odstępy), stosując łącznie w sezonie 50-100 g nawozu na 1 m2 (w zależności od wieku i wymagań pokarmowych rośliny), w następujących terminach i dawkach:

- połowa maja 30-70 g/m2,

- połowa czerwca 10-15 g/m2,

- połowa lipca 10-15 g/m2.


Rośliny wieloletnie
Dokarmianie roślin już rosnących (nawożenie pogłówne) należy przeprowadzać 4-krotnie, stosując łącznie w sezonie 100-150 g nawozu na 1 m2, w następujących terminach i dawkach:

- wczesna wiosna 35-50 g/m2,

- połowa maja35-50 g/m2,

- połowa czerwca15-25 g/m2,

- połowa lipca15-25 g/m2.


Nawozem można z powodzeniem zasilać inne drzewa i krzewy, takie jak krzewy ozdobne liściaste np. forsycje czy migdałki, drzewa liściaste np. brzozy, klony, a także orzechy włoskie i laskowe. Pod młode rośliny (do 1 m wysokości) można rozsiać równomiernie pod koronę 8-15 g nawozu wczesną wiosną (kwiecień), następnie latem (czerwiec) i przed jesienią (sierpień). Jeśli rośliny są większe, można jednorazowo wiosną rozsiać pod koronę 50-60 g nawozu.

W przypadku nawożenia pogłównego należy unikać rozsiewu nawozu na mokre rośliny oraz w miarę możliwości zmieszać nawóz z wierzchnią warstwą gleby, tak aby nie uszkodzić korzeni i obficie podlać. Nawożenie należy zakończyć do połowy sierpnia.

Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia.

Opakowanie 5 kg.