Marki
FLOROVIT 5KG DOLOMIT MIELONY
  • FLOROVIT 5KG DOLOMIT MIELONY

Florovit 5 kg Dolomit mielony skutecznie odkwasza glebę

9,47 zł
Brutto

Dolomit jest to osadowa skała węglanowa składająca się głównie z węglanu wapnia i magnezu. W niewielkiej ilości występuje w niej kwarc,markasyt, piryt i substancje bitumiczne. Używana jest do produkcji nawozu wapniowo-magnezowego służącego do odkwaszania gleby.

EAN: 5900498002591

Rabaty ilościowe

Ilość Unit discount Oszczędzasz
5 2% Do 0,95 zł
10 5% Do 4,74 zł
20 7% Do 13,26 zł
50 10% Do 47,35 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie


Florovit 5kg Dolomit mielony skutecznie odkwasza glebę. Dolomit mielony jest typowym nawozem przedsiewnym zalecanym do stosowania na glebach ubogich  w magnez. Magnez ułatwia roślinom pobieranie fosforu i wpływa na szereg procesów metabolicznych. Jego uzupełnianie jest szczególnie ważne na glebach lekkich. Rozdrobniony dolomit odkwasza glebę i zwiększa  w niej zawartość magnezu, wnosi do gleby mikroelementy oraz poprawia jakość plonów. Z uwagi na duży stopień rozdrobnienia szybko przechodzi do roztworu glebowego i jest łatwo przyswajalny przez rośliny.

Stosowanie:

Dolomit mielony należy stosować w dawkach 0,8-2,1kg na 10m2, ilość jest uzależniona od odczynu i typu gleby oraz jej zasobności w magnez. Optymalny termin stosowania nawozu to okres po zbiorze plonów. Nawóz może być stosowany jesienią oraz wiosną bezpośrednio przed siewem lub sadzeniem roślin.

Rośliny jednoroczne:
 Przed siewem lub sadzeniem roślin, całą zalecaną dawkę rozsiewa się równomiernie na nawożoną powierzchnię i miesza dokładnie z uprawną warstwą gleby np. szpadlem i grabiami lub glebogryzarką.

Rośliny wieloletnie: 
Zalecaną dawkę rozsiewa się równomiernie na nawożoną powierzchnię jak najwcześniej wiosną. Korzystnie jest lekko zmieszać nawóz z wierzchnią warstwą gleby.

Zalecane dawki nawozu mogą nie regulować w pełni odczynu gleby, na których wapnowanie jest konieczne.
W wypadku utrzymania się kwaśnego odczynu należy dodatkowo glebę zwapnować w ilościach wynikających z odczynu gleby.

Opakowanie 5kg.

 

2003

Opis

Waga
5 kg