• Wyprzedaż!
Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok
  • Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok
  • Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok

Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok

25,99 zł
Brutto
Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok. Kiełki to młodziutkie kilkudniowe rośliny. To też źródło ogromnej ilości składników odżywczych. Kiełki można produkować z nasion wielu warzyw, np. fasoli mung, rzodkiewki, brokułu, ciecierzycy, grochu. Na dodatek można je uprawiać w domu przez okrągły rok.
EAN: 5905533000013

Rabaty ilościowe

Ilość Unit discount Oszczędzasz
5 2% Do 2,60 zł
10 5% Do 12,99 zł
20 7% Do 36,39 zł
50 10% Do 129,95 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie

Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania. Kiełkownica ta zapewni nam witaminy przez cały rok. Składa się ona z poniższych elementów:

  • zbiornik wody - po nawodnieniu nadmiar wody gromadzi się w zbiorniku (idealna woda do podlewania kwiatów);
  • pokrywka - gwarantuje stabilny, wilgotny klimat, także podczas wahań temperatury;
  • 3 szalki do kiełkowania - trzy duże szalki o średnicy 20 cm; można w nich poddać kiełkowaniu jednocześnie trzy różne gatunki nasion albo kontynuować zbiory poprzez stopniowe wysiewanie nasion;
  • wentylatory - w pokrywie i w poszczególnych szalkach przeznaczonych do procesów kiełkowania umieszczono po trzy wentylatory; służą one do odprowadzenia gazów i tlenu,
  • czerwone syfony odpływowe - zapewniają równomierny odpływ wody oraz regulują wilgotność.
W przeważającej większości kiełki spożywamy na surowo, chociaż można je przetwarzać. Niektóre jednak nie nadają się do bezpośredniego spożycia, są to np. kiełki soczewicy i cieciorki, których zjedzenie na surowo może zaburzyć proces trawienia. Oprócz witamin kiełki są bogate w białko, tłuszcze i związki mineralne. Polecane są szczególnie zimą, kiedy dieta jest uboższa w świeże warzywa i owoce.
Kiełki dzięki dużej zawartości białka roślinnego wpływają na odbudowę komórek i tkanek. Utrzymują w zdrowiu serce, nerwy, skórę, krew i mózg. Chronią nasz organizm przed anemią, regenerują organizm, zwiększają jego odporność. Kiełki obniżają poziom cholesterolu we krwi, a także zapobiegają i leczą przeziębienia. Działają korzystnie na włosy, zatrzymują łysienie, pobudzają produkcję w cebulkach włosowych. Kiełkom też przypisuje się właściwości odchudzające i odmładzające. Dodatkowo usuwają dolegliwości układu pokarmowego. A dzięki zasobności w potas nie dopuszczają do zwiotczenia mięśni, nawet je ujędrniając. Kiełki usuwają dolegliwości układu pokarmowego. Też są doskonałe przy wszelkich kuracjach.
Opakowanie 1 szt.

 

1416