Marki
  • Wyprzedaż!
Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok
  • Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok
  • Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok
  • Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok

Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok

36,83 zł
27,99 zł Zniżka 24%
Brutto
Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania witaminy przez cały rok. Kiełki to młodziutkie kilkudniowe rośliny. To też źródło ogromnej ilości składników odżywczych. Kiełki można produkować z nasion wielu warzyw, np. fasoli mung, rzodkiewki, brokułu, ciecierzycy, grochu. Na dodatek można je uprawiać w domu przez okrągły rok.
EAN: 5905533000013
Ilość
W magazynie

Kiełkownica Bio Natura naczynie do kiełkowania. Kiełkownica ta zapewni nam witaminy przez cały rok. Składa się ona z poniższych elementów:

  • zbiornik wody - po nawodnieniu nadmiar wody gromadzi się w zbiorniku (idealna woda do podlewania kwiatów);
  • pokrywka - gwarantuje stabilny, wilgotny klimat, także podczas wahań temperatury;
  • 3 szalki do kiełkowania - trzy duże szalki o średnicy 20 cm; można w nich poddać kiełkowaniu jednocześnie trzy różne gatunki nasion albo kontynuować zbiory poprzez stopniowe wysiewanie nasion;
  • wentylatory - w pokrywie i w poszczególnych szalkach przeznaczonych do procesów kiełkowania umieszczono po trzy wentylatory; służą one do odprowadzenia gazów i tlenu,
  • czerwone syfony odpływowe - zapewniają równomierny odpływ wody oraz regulują wilgotność.
W przeważającej większości kiełki spożywamy na surowo, chociaż można je przetwarzać. Niektóre jednak nie nadają się do bezpośredniego spożycia, są to np. kiełki soczewicy i cieciorki, których zjedzenie na surowo może zaburzyć proces trawienia. Oprócz witamin kiełki są bogate w białko, tłuszcze i związki mineralne. Polecane są szczególnie zimą, kiedy dieta jest uboższa w świeże warzywa i owoce.
Kiełki dzięki dużej zawartości białka roślinnego wpływają na odbudowę komórek i tkanek. Utrzymują w zdrowiu serce, nerwy, skórę, krew i mózg. Chronią nasz organizm przed anemią, regenerują organizm, zwiększają jego odporność. Kiełki obniżają poziom cholesterolu we krwi, a także zapobiegają i leczą przeziębienia. Działają korzystnie na włosy, zatrzymują łysienie, pobudzają produkcję w cebulkach włosowych. Kiełkom też przypisuje się właściwości odchudzające i odmładzające. Dodatkowo usuwają dolegliwości układu pokarmowego. A dzięki zasobności w potas nie dopuszczają do zwiotczenia mięśni, nawet je ujędrniając. Kiełki usuwają dolegliwości układu pokarmowego. Też są doskonałe przy wszelkich kuracjach.
Opakowanie 1 szt.

 

1416

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć