Marki
Substral 30ml Mniszek 540 SL trawnik zwalcza chwasty i korzenie
  • Substral 30ml Mniszek 540 SL trawnik zwalcza chwasty i korzenie

Substral 30ml Mniszek 540 SL trawnik zwalcza chwasty i korzenie

14,39 zł
Brutto

Środek na trawnik Mniszek 540 SL Substral to środek chwastobójczy w formie płynu do sporządzania roztworu wodnego, do zwalczania chwastów dwuliściennych (szerokie liście) rosnących w trawnikach. Oprysk należy wykonywać w bezdeszczową pogodę, najlepiej w pełnym słońcu.

EAN: 5906992573216
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Substral 30ml Mniszek 540 SL trawnik zwalcza chwasty i korzenie. Środek chwastobójczy (herbicyd) zwalcza skutecznie większość uciążliwych chwastów dwuliściennych rosnących na trawnikach. Środek pobierany jest przez liście chwastów powodując ich deformację, a następnie zahamowanie wzrostu i w konsekwencji zamieranie roślin. Pogoda sprzyjająca rozwojowi roślin wzmaga działanie chwastobójcze środka. Preparat należy stosować na co najmniej 4 godziny przed spodziewanym deszczem. W przypadku, gdy opady nastąpią wcześniej zabieg należy powtórzyć. Pierwsze efekty zastosowania preparatu winny być widoczne po okresie od 3 do 7 dni.

Aby skutecznie pozbyć się chwastów oprysk należy wykonać 7 dni po koszeniu trawnika. Następne koszenie trzeba wykonać po 7 dniach od dnia oprysku.

- Skutecznie zwalcza chwasty na trawniku, w tym mlecze, koniczyny i babki
- Jest bezpieczny dla traw
- Może być stosowany przez cały okres wegetacji
- Wstrzymuje wypieranie trawy przez chwasty
- Pozwala na odrost traw

Stosowanie:


 Chwasty wrażliwe: babka lancetowata, babka zwyczajna, bodziszek drobny, bylica pospolita, gwiazdnica pospolita, jaskier polny, jasnota purpurowa, komosa biała, koniczyna polna, krwawnik pospolity, mlecz polny, mniszek pospolity, pępawa zielona, rdest ptasi, rogownica pospolita, rumianek pospolity, skrzyp polny, stokrotka polna, szczaw polny, szczaw tępolistny, tasznik pospolity, tobołki polne, stosując 4 ml środka w 1 l wody na 20 m2.

Chwasty średnio wrażliwe: przetacznik perski, stosując 20 ml środka w 5 l wody na 100 m2.

Chwasty odporne: bluszczyk kurdybanek, ostrożeń polny, podagrycznik pospolity, przetacznik ożankowy, stosując 100 ml środka w 25 l wody na 500 m2.

Opakowanie 30ml.

Środki ochrony roślin mogą nabywać wyłącznie osoby pełnoletnie. Dokonanie zakupu jest równoznaczne z oświadczeniem o pełnoletności i akceptacją regulaminu sklepu. Dokonanie zakupu środków ochrony roślin dla użytkowników profesjonalnych jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadanych uprawnieniach do ich stosowania, określone w art. 28 Ustawy o środkach ochrony roślin. Opis oraz zdjęcia na stronie ma charakter informacyjny, informujemy iż może nie zawsze być aktualny i ulec zmianie. Rejestracje środków ulegają częstym zmianom (aktualizacją),  aby uniknąć nieporozumień, najlepiej przed zakupem zapoznaj się ze szczegółami rejestracji danego preparatu na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
3073

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć