Marki
Benex Cebulki Krokus Jesienny Zonatus różowy
 • Benex Cebulki Krokus Jesienny Zonatus różowy
 • Benex Cebulki Krokus Jesienny Zonatus różowy

Benex Cebulki Krokus Jesienny Zonatus różowy

0,69 zł
Brutto
Benex Cebulki Krokus Jesienny Zonatus różowy Krokusy najlepiej rosną na glebie próchniczej, przepuszczanej i dostatecznie wilgotnej, w miejsca słonecznych lub lekko ocienionych na ogrodowych rabatach, w ogródkach skalnych, a także na odpowiednio pielęgnowanych trawnikach.EAN: 220
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Benex Cebulki Krokus Jesienny Zonatus różowy Krokusy najładniej wyglądają sadzone w grupach. Wytwarzając cebulki przybyszowe, rozrastają się w coraz większe kępy. Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Stanowisko
Miejsca słoneczne lub lekko ocienione na ogrodowych rabatach, w ogródkach skalnych, a także na odpowiednio pielęgnowanych trawnikach.

Gleba
Krokusy najlepiej rosną na glebie próchniczej, przepuszczanej i dostatecznie wilgotnej.

Sadzenie
Bulwy krokusów należy sadzić od września do listopada. Cebule wysadzamy na głębokość około 6-8 cm. Odstęp między bulwami powinien wynosić 10–15 cm. Najładniej wyglądają sadzone w grupach po kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt. Rosnąc na tym samym miejscu kilka lat tworzą gęste kępy. Sadzi się je pod drzewami i krzewami, na brzegach rabat oraz w ogrodach skalnych. Krokusy możemy uprawiać również w pojemnikach i skrzyniach.

Pielęgnacja
Krokusy dokarmiamy nawozami wieloskładnikowymi 2-3 razy w okresie intensywnego wzrostu. Jeśli rosną na trawniku pamiętamy aby z pierwszym koszeniem trawy zaczekać do czasu zaschnięcia liści krokusów.

Przechowywanie
Wykopuje się je co 3–4 lata, najczęściej na początku lub w połowie czerwca, należy jednak poczekać, aż liście zaczną zasychać. Po wykopaniu należy je przesuszyć w temperaturze 20–25°C, następnie oczyścić i oddzielić bulwy przybyszowe. Do momentu sadzenia oczyszczone bulwy przechowuje się w przewiewnym miejscu.
 • Kolor:
  Różowy

 • Termin sadzenia:
  VIII-IX

 • Termin kwitnienia:
  X-XI

 • Postać produktu:
  Cebula

 • Zimowanie:
  Tak 

 • Wysokość (cm):
  10-12

 • Głębokość sadzenia (cm):
  6-8

 • Stanowisko:
  Słoneczne/Półcień

3670

Napisz swoją opinię

Benex Cebulki Krokus Jesienny Zonatus różowy

Benex Cebulki Krokus Jesienny Zonatus różowy Krokusy najlepiej rosną na glebie próchniczej, przepuszczanej i dostatecznie wilgotnej, w miejsca słonecznych lub lekko ocienionych na ogrodowych rabatach, w ogródkach skalnych, a także na odpowiednio pielęgnowanych trawnikach.Napisz swoją opinię

Wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania/dostępu do plików cookies w przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć