BIOPON 1G POR BLUEGREEN WINTER TYP ARKANSAS NASIONA

3912

Nowy produkt

Odmiana późna, dobrze zimująca w polu. Daje wysoki plon późną jesienią zaś wiosną wcześnie rozpoczyna wegetację.

Więcej szczegółów

1,99 zł brutto

Opis produktu

Por (Allium porrum) to roślina dwuletnia należąca do rodziny czosnkowatych (Allioideae). Roślina w środowisku naturalnym występuje w Azji Mniejszej, ale rozprzestrzeniła się w różnych rejonach na świecie. To popularne warzywo  uprawiane w wielu krajach, w tym również w Polsce. Roślina wytwarza skróconą łodygę i wiązkowe, silnie rozgałęzione korzenie.

Dwuletni por może dorastać do 2m (wraz z długim pędem kwiatostanowym – baldachami złożonymi z białych lub biało-różowych kwiatów). Zwykle uprawia się go jednak jako roślinę jednoroczną dla cebuli i liści.

Warunki uprawy pora

Warzywo najlepiej uprawiać na próchnicznych, średnio zwięzłych, gliniasto-piaszczystych glebach o ph=6-7 i na słonecznym stanowisku.

Dobrze rośnie uprawiane w pierwszym lub drugim roku po nawożeniu obornikiem. Roślina ma duże wymagania wodne i nie należy dopuszczać do przesuszenia gleby.

Pod względem temperatury por jest tolerancyjny – kiełkuje już przy 3-4°C.

W zależności od planowanego terminu zbioru przygotowane wcześniej sadzonki można sadzić od wczesnej wiosny (zbiór letni) do późnego lata (zbiór następnej wiosny). Najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne to odchwaszczanie i podlewanie.

Zastosowanie pora

Najbardziej wartościowe w kuchni są liście i cebule młodych roślin o mocnym aromacie oraz intensywnym smaku. Warzywo zawiera znaczną ilość olejków eterycznych, witaminy C, witamin z grupy B i soli mineralnych (K, Ca, Mg, Fe). Najczęściej wykorzystuje się je jako dodatek do sałatek, surówek oraz zup.

Liczba nasion: 330-350 szt. w gramie
Norma wysiewu: 2-3 kg/1ha
Termin wysiewu: III - tunel; III-IV rozsadnik; IV grunt
Termin sadzenia: IV-V
Rozstawa: 30-40x5-10 cm
Termin zbioru: X-IV
Gramatura: 1g

Opinie

Napisz opinię

BIOPON 1G POR BLUEGREEN WINTER TYP ARKANSAS NASIONA

BIOPON 1G POR BLUEGREEN WINTER TYP ARKANSAS NASIONA

Odmiana późna, dobrze zimująca w polu. Daje wysoki plon późną jesienią zaś wiosną wcześnie rozpoczyna wegetację.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: